FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Wodospad w Wenezueli - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Wodospad w Wenezueli

Największy wodospadzik na naszej ziemi to bezapelacyjnie Salto del Angel leżący w Wenezueli. Krople lecą kilkoma strumieniami. Najdłuższy jeden uskok ma 807 m. długości. Ogólna wysokość Salto del Angel wynosi prawie jeden kilometr, a mianowicie 979 metrów. Wodogrzmot znajduje się na rzece Corrao w nieprzystępnej wenezuelskiej dżungli.
Mieszczący się w Wenezueli Salto Angel spływa kilkoma strumieniami. Najdłuższy pojedynczy strumień sięga 807 metrów.
Zdemaskowany w 1935 roku przez Amerykanina lotnika Jamesa Angel sławnego także jako Jimmie Angel, który oblatywał niedalekie pola w poszukiwaniu złota. Zainteresowany niebotycznym grzmotem lecącej wody spostrzegł wodospad. Przed nim jako pierwszy wodogrzmot zobaczył Ernesto Sanchez la Cruz w 1910 r. Jednak dopiero Jimmy Angel zwrócił uwagę calutkiego świata. Z uwagi na to też obiekt ochrzczono jego nazwiskiem: po hiszpańsku nosi ono nazwę „Salto del Angel”. Jimmy Angel skarbu jakkolwiek nie znalazł, za to dzięki temu odkryciu został sławny na ziemi.
Obiekt Angel jest najpopularniejszą atrakcją w tym regionie, do którego wybierają się setki zwiedzających z całego świata. Wbrew nie łatwości z dojściem do wodospadu, które bezsprzecznie jest rarytasem środowiska naturalnego odwiedzający docierają tutaj na 2 wyjścia.
Zgodnie z prośbą odkrywcy jego popioły zostały rozrzucone nad największym wodospadem na świecie. Wydarzyło się to 2 7 '60 roku.
Podczas pory deszczowej, gdy stopień wody jest pokaźny wodogrzmot może rozwarstwić się na dwa oddzielne wodogrzmoty. Rozbryzg wody zauważalny jest w tym momencie w dystansie 1,5 kilometra.
0
  Like

0 komentarzy do tego wpisu

Przekierowania [ Adres URL przekierowania ]

Brak przekierowań na ten wpis

Czerwiec 2017

P W Ś C P S N
   1234
567891011
12131415161718
19202122 23 2425
2627282930  

Ostatnie wpisy


Forum motoryzacyjne megane.com.pl zrzesza fanów i posiadaczy samochodów marki Renault, a w szczególności posiadaczy modeli Megane, Scenic, Fluence oraz modeli Clio Laguna Vel Satis Latitude i innych. Forum megane.com.pl nie jest formalnie powiązane z koncernem Renault. Znaki towarowe wykorzystane w treściach forum należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w charakterze informacyjnym.
Wszelkie naruszenia praw autorskich należy zgłaszać pod adres: [email protected]. W sieci od 2006-09-04.

Renault Forum :: Fiat Klub Polska :: Hosting www :: Symfony2 developer :: Blog mechatronika :: Książka pojazdu (beta)