Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
  • entries
    7
  • comment
    1
  • views
    81109

About this blog

Informacje, aktualności, promocje sklep.megane.com.pl

Entries in this blog

Krzychu

Jak już wcześniej pisałem trwają prace nad wdrożeniem nowych linii produktów. Z przyjemnością chciałbym poinformować, że od wczoraj tj. 06.05.2011 dostępne są nowe produkty takie jak: filtry kabinowe (przeciwpyłkowe), filtry paliwa, filtry powietrza, tarcze hamulcowe.

Obecnie trwają prace na uaktualnieniem wyszukiwarki, ale już można przeglądać nowe produkty pogrupowane w kategoriach:

 

Producenci tarcz: ATE - TEVES | BREMBO | LPR | TEXTAR | TRW AUTOMOTIVE

Producenci filtrów: FILTRON | JAKOPARTS | KNECHT | PURFLUX | VALEO

Krzychu

W sklepie http://sklep.megane.com.pl znajdziesz części zarówno do teraźniejszych, jak i do starszych samochodów. Często posiadacze samochodów zabytkowych lub youngtimerów borykają się z problem dostępności części i zestawów naprawczych do swoich samochodów. Typowe sklepy motoryzacyjne nie prowadzą sprzedaży części do takich samochodów ze względu na ich niedostępność oraz niski popyt.

Jeżeli nie możesz znaleźć alternatora, rozrusznika czy przekładni kierowniczej lub innej części do swojego samochodu, który ma za sobą kilkanaście lat jazdy ... sprawdź u nas !

Wszystkie części objęte są gwarancją !!!

Krzychu

Pozwolę sobie wkleić artykuł opublikowany na łamach portalu motoryzacyjnego - turboportal.eu o częściach regenerowanych.

Zaraz po uruchomieniu sklepu padł zarzut, że niektóre części oferowane w sklepie są regenerowane. W sklepie jak pisałem wcześniej znajdują się części nowe i regenerowane. Mam nadzieję, że poniższy artykuł pozwoli trochę oswoić się z częściami regenerowanymi.

 

Treść artykułu:

 

W ostatnich latach coraz częściej możemy spotkać się z ofertami sprzedaży części regenerowanych do samochodów osobowych i ciężarowych. Postaram się przybliżyć Wam na czym polega proces regeneracji oraz jakie części są poddawane tego typu procesom.

 

Zacznijmy od podstawowych informacji, a więc jakie części poddaje się procesowi regeneracji.

Najczęściej regenerowane części samochodowe:

 

* alternatory

* rozruszniki

* zaciski hamulcowe

* pompy wspomagania

* przekładnie kierownicze

* skrzynie biegów (regeneracja zwykle odbywa się w sposób jednostkowy)

 

Procesowi regeneracji nie można poddawać części eksploatacyjnych, a więc tarcz hamulcowych, łożysk, amortyzatorów, uszczelniaczy i innych tego typu elementów.

 

Skoro wiemy już jakie części można poddawać regeneracji w kilku słowach opiszę na na czym polega proces regeneracji części.

 

Definicja regeneracji części samochodowych - regeneracja oznacza odbudowę używanej części pojazdu zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami sztuki inżynierskiej tak, że funkcjonalnie odpowiada ona części nowej.

 

To oczywiście definicja, w praktyce część, która podlega regeneracji musi przejść przez kilka etapów. Pierwszym etapem jest przyjęcie części do regeneracji, następnie część rozbierana jest na poszczególne elementy składowe, z których zbudowana jest część (np. alternator).

Po demontażu wszystkich elementów konieczna jest ocena ich stanu technicznego, po tym etapie wiemy już jakie elementy należy wymienić, naprawić, odbudować, a która elementy mogą pozostać i funkcjonować dalej. Oczywiście wszystkie elementy muszą zostać odpowiednio przygotowane przed ponownym montażem i złożeniem danej części. Elementy, takie jak uszczelnienia, łożyska toczne lub ślizgowe są wymieniane na nowe, tak aby część była w stanie wytrzymać przebieg na poziomie nowej części producenta. Po zakończeniu wszystkich etapów, przychodzi czas na testy regenerowanej części.

 

Nie należy obawiać się części regenerowanych, każdy renomowany "producent" części regenerowanych oferuje gwarancję na swoje produkty. Ryzyko związane z nabyciem tego typu części jest zatem niewielkie i podobne do tego, którym obarczony jest zakup nowej części.

Części regenerowane stanowią doskonałą alternatywę dla zakupu popularnych u nas części używanych dostępnych na szrotach. Cena części regenerowanych jest niewiele większa od części używanych. W przypadku zakupów na szrotach klient nie otrzymuje żadnej gwarancji lub gwarancję rozruchową, nie wiedząc jednocześnie jaki jest faktyczny stan danej części.

 

Warto poważnie się zastanowić stojąc przed wyborem części nowej, regenerowanej lub używanej.

Zachęcam do zapoznania się z ofertą forumowego sklepu motoryzacyjnego - sklep.megane.com.pl .

W ofercie sklepu oprócz części nowych znajdują się opisywane wyżej części regenerowane.

 

Link do źródła: Części samochodowe regenerowane

Krzychu

Witam,

 

Wystartowałem z blogiem informacyjnym dla wszystkich odwiedzających sklep.megane.com.pl . Będzie można znaleźć tu porady jak korzystać ze sklepu, informacje o produktach, częściach, aktualnościach i co najważniejsze promocjach. Tak jak widzicie sklep istnieje dopiero od niecałych dwóch miesięcy, stopniowo rozbudowywana jest oferta części samochodowych, nowych jak i regenerowanych, które stanowią świetną alternatywę dla starszych aut. Kupno używki ze szrotu wiąże się z ryzykiem, kupując część regenerowaną otrzymujesz pełną gwarancję producenta. To tyle na początek, wkrótce kolejne porcje informacji.

Cały czas przygotowywana jest nowa oferta tarcz i filtrów do samochodów wszystkich marek.

Sign in to follow this  
×