Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
  • entries
    2
  • comments
    0
  • views
    567

About this blog

Ciekawe miejsca na świecie

Entries in this blog

drapak212

Szwedzka administracja płaci uczniom uniwersytetów za uczęszczanie na wykłady? A także, że obywatele Szwecji posiadają prawny zakaz lamentowania na niedobór słońca a także wymagając wyjątkowego zezwolenia i licencji malarskiej, aby zrewolucjonizować kolor swojego szeregowca.

Politechniki we wszystkich państwach posiadają szczególne programy stypendialne dla wyjątkowych studentów, którzy dostają wskazaną kwotę pieniędzy co jakiś czas, półrocze bądź zimę. Wyjątek tworzą licea w Szwecji, gdzie stypendium dostaje każdziutki licealista chodzący na zajęcia. Właśnie, wystarczy, że namacalnie zagości na lekcjach. Jak mówi prawo tego kraju, do osiągnięcia stypendium trzeba wypełnić trzy warunki:

- mieć co najmniej szesnaście wiosen (grant wypłacane jest do ukończenia 20 lat)

- uczęszczać na zajęcia w trybie dziennym

- chodzić na każde wymagane zajęcia

Po wykonaniu wskazanych postulatów państwo wypłaca 1050 SEK co określony czas.

Na pewnej z ulic w Sztokholmie wzniesiono fotoradar, który oprócz skazywania kierowców poruszających się zbyt szybko wyróżnia kierowców prowadzących zgodnie ze znakiem. Urządzenie uwiecznia każde jadące pojazdy - te które łamią prawo karane są mandatem, pozostałe biorą udział w losowaniu, gdzie można zdobyć nawet trzy tysiące dolarów. Wygraną sponsorują ludzie płacący mandaty.

W przypadku gdy książę lub księżna wybierze miłość swojego życia bez uprzedniej zgody rządu, ta osoba zaprzepaszcza swoje prerogatywy obejmowania w dziedzictwie dla swoich dzieci również dla ich potomków.

http://vacacion.pl/ciekawostki-ze-swiata/294-szwecja-ciekawostki

drapak212

Największy wodospadzik na naszej ziemi to bezapelacyjnie Salto del Angel leżący w Wenezueli. Krople lecą kilkoma strumieniami. Najdłuższy jeden uskok ma 807 m. długości. Ogólna wysokość Salto del Angel wynosi prawie jeden kilometr, a mianowicie 979 metrów. Wodogrzmot znajduje się na rzece Corrao w nieprzystępnej wenezuelskiej dżungli.

Mieszczący się w Wenezueli Salto Angel spływa kilkoma strumieniami. Najdłuższy pojedynczy strumień sięga 807 metrów.

Zdemaskowany w 1935 roku przez Amerykanina lotnika Jamesa Angel sławnego także jako Jimmie Angel, który oblatywał niedalekie pola w poszukiwaniu złota. Zainteresowany niebotycznym grzmotem lecącej wody spostrzegł wodospad. Przed nim jako pierwszy wodogrzmot zobaczył Ernesto Sanchez la Cruz w 1910 r. Jednak dopiero Jimmy Angel zwrócił uwagę calutkiego świata. Z uwagi na to też obiekt ochrzczono jego nazwiskiem: po hiszpańsku nosi ono nazwę „Salto del Angel”. Jimmy Angel skarbu jakkolwiek nie znalazł, za to dzięki temu odkryciu został sławny na ziemi.

Obiekt Angel jest najpopularniejszą atrakcją w tym regionie, do którego wybierają się setki zwiedzających z całego świata. Wbrew nie łatwości z dojściem do wodospadu, które bezsprzecznie jest rarytasem środowiska naturalnego odwiedzający docierają tutaj na 2 wyjścia.

Zgodnie z prośbą odkrywcy jego popioły zostały rozrzucone nad największym wodospadem na świecie. Wydarzyło się to 2 7 '60 roku.

Podczas pory deszczowej, gdy stopień wody jest pokaźny wodogrzmot może rozwarstwić się na dwa oddzielne wodogrzmoty. Rozbryzg wody zauważalny jest w tym momencie w dystansie 1,5 kilometra.

Sign in to follow this  
×