Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
  • entries
    9
  • comments
    5
  • views
    74732

Nowa instalacja tv-sat i okablowanie strukturalne w domu [etap III]: Uruchomienie

Krzychu

10 views

Znów upłynęło trochę czasu, ale w końcu przyszedł moment na uruchomienie i pierwsze testy. Generalnie instalacja pomimo bardzo długiego okablowania działa bez dodatkowych wzmacniaczy. Anteny dają zysk na dobrym poziomie, dzięki temu nawet przy długości kabla 70 [m] i stratach na switchu i filtrze przepięciowym poziom sygnału jest na dobrym poziomie. Całe okablowanie wykonane jest na kablu TRISET 113 i osprzęcie TELEVES plus złączki kompresyjne (polecam!).

Jedyne co zauważyłem, to ciekawe zjawisko, które ma związek z pracą konwertera w górnym paśmie. Przy górnych transponderach pojawia się tłumienie zmiksowanego sygnału telewizji naziemnej (na danym wyjściu multiswitcha), ale tylko dla niektórych częśtotliwości naziemnej telewizji. Konieczne będzie delikatne wzmocnienie sygnału z anteny naziemnej co powinno rozwiązać tę małą niedogodność.

 

Poza tym, cała instalacja działa stabilnie, na każdym z 16 wyjść multiswitcha można podłączyć tuner satelitarny i odbiornik dvb-t (poprzez gniazdo końcowe).

Wkrótce załączę fotki instalacji.

 

Aktualizacja:

Znalazłem ciekawy wzmacniacz dla wszystkich torów: http://www.televes.com/en/catalogo/producto/9x9-amplifier

Pozwala wyregulować poziomy dla każdych 4 wyjść konwertera + oddzielnie tor telewizji naziemnej. Chyba się zdecyduję na zakup w okresie zimowym, wszystko musi być działać idealnie :D0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×