Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
  • entries
    2
  • comments
    0
  • views
    567

Wodospad w Wenezueli

Sign in to follow this  
drapak212

19 views

Największy wodospadzik na naszej ziemi to bezapelacyjnie Salto del Angel leżący w Wenezueli. Krople lecą kilkoma strumieniami. Najdłuższy jeden uskok ma 807 m. długości. Ogólna wysokość Salto del Angel wynosi prawie jeden kilometr, a mianowicie 979 metrów. Wodogrzmot znajduje się na rzece Corrao w nieprzystępnej wenezuelskiej dżungli.

Mieszczący się w Wenezueli Salto Angel spływa kilkoma strumieniami. Najdłuższy pojedynczy strumień sięga 807 metrów.

Zdemaskowany w 1935 roku przez Amerykanina lotnika Jamesa Angel sławnego także jako Jimmie Angel, który oblatywał niedalekie pola w poszukiwaniu złota. Zainteresowany niebotycznym grzmotem lecącej wody spostrzegł wodospad. Przed nim jako pierwszy wodogrzmot zobaczył Ernesto Sanchez la Cruz w 1910 r. Jednak dopiero Jimmy Angel zwrócił uwagę calutkiego świata. Z uwagi na to też obiekt ochrzczono jego nazwiskiem: po hiszpańsku nosi ono nazwę „Salto del Angel”. Jimmy Angel skarbu jakkolwiek nie znalazł, za to dzięki temu odkryciu został sławny na ziemi.

Obiekt Angel jest najpopularniejszą atrakcją w tym regionie, do którego wybierają się setki zwiedzających z całego świata. Wbrew nie łatwości z dojściem do wodospadu, które bezsprzecznie jest rarytasem środowiska naturalnego odwiedzający docierają tutaj na 2 wyjścia.

Zgodnie z prośbą odkrywcy jego popioły zostały rozrzucone nad największym wodospadem na świecie. Wydarzyło się to 2 7 '60 roku.

Podczas pory deszczowej, gdy stopień wody jest pokaźny wodogrzmot może rozwarstwić się na dwa oddzielne wodogrzmoty. Rozbryzg wody zauważalny jest w tym momencie w dystansie 1,5 kilometra.

Sign in to follow this  


0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×