FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Wyróżnienie dla Renault Megane R.S. 275 Trophy-R

Skocz do zawartości


Giełda: samochody


Pozostałe ogłoszenia


Dodaj nowe ogłoszenieReklama

Ostatnie komentarze


Inne materiałySzukaj artykułów


Redakcja


Dane redakcji

Kontakt:
redakcja@megane.com.pl

Wyróżnienie dla Renault Megane R.S. 275 Trophy-R -----

lis 21 2014 10:04 | Krzychu  w Ze świata

Wyróżnienie dla Renault Megane R.S. 275 Trophy-R

Mégane R.S. 275 Trophy-R został wyróżniony prestiżowym tytułem Samochodu Sportowego Roku 2014, przyznawanym przez francuskie czasopismo Echappement. Dzięki nowemu wyróżnieniu, Renault wysuwa się na pozycję lidera wśród najbardziej utytułowanych producentów samochodów. Francuska marka ma na swoim koncie 7 wyróżnionych tym tytułem aut od 1982 roku, kiedy nagroda została przyznana po raz pierwszy.

Mégane R.S. 275 Trophy-R został wybrany przez jury złożone z dziennikarzy z redakcji, kierowców wyścigowych i czytelników tego czasopisma. Tytuł jest przyznawany „samochodowi łączącemu w sobie najwięcej sportowych atutów”. Mégane R.S. 275 Trophy-R przekonał grono ekspertów i pasjonatów motoryzacji swoimi unikalnymi właściwościami jezdnymi na torze, udowadniając jednocześnie swoją praktyczność w codziennym użytkowaniu.

Wyróżnienie jest powodem do dumy dla wszystkich pracowników firmy, jak zaznaczył Patrice Ratti, dyrektor generalny Renault Sport Technologies: Wszyscy pracownicy Renault Sport Technologies odczuwają wielką radość i dumę ze zdobycia tytułu Samochodu Sportowego Roku 2014. Dumę tym większą, że Mégane R.S. 275 Trophy-R został wyróżniony tym tytułem spośród 10 prestiżowych samochodów sportowych, zarówno ze względu na swoje osiągi, jak i ekstremalny charakter!

Wyprodukowany w (ultra) limitowanej serii 250 egzemplarzy Mégane R.S. 275 Trophy-R posiada wygląd i wyposażenie sportowe typowe dla samochodów wyczynowych. Jest to seria limitowana bijąca wszystkie rekordy, łącznie z ustanowionym w tym roku rekordem okrążenia na torze Nürburgring, wynoszącym 7 minut i 54 sekundy.
Kilka dni temu ten najbardziej sportowy Megane – spośród wyprodukowanych kiedykolwiek wersji – wyróżnił się po raz kolejny, ustanawiając nowy, rekordowy czas okrążenia na torze Suzuka, godny najszybszych modeli GT!
Mégane R.S. 275 Trophy-R jest produkowany w zakładzie Renault w Dieppe (Francja) i dostępny w sprzedaży od lata 2014 roku w kilkunastu krajach.

Ostateczna klasyfikacja w wyborach Samochodu Sportowego Roku 2014:
1. MÉGANE R.S. 275 TROPHY-R
2. Alfa Romeo 4C
3. Seat Leon Cupra 280 Pack Performance
4. Audi S1
5. Porsche Cayman GTS
6. Peugeot RCZ R
7. BMW M4
8. BMW M235i
9. Subaru WRX Sti S
10. Mini Cooper S

Załączona grafika: Renault Megane R.S. 275 Trophy-R - Zdjęcie 1.jpg Załączona grafika: Renault Megane R.S. 275 Trophy-R - Zdjęcie 2.jpg

Źródło: Renault Polska
Foto: Renault


2 Komentarzy

Strona 1 z 1

makgajwer 

22 listopad 2014 - 21:31
Super dobry wybór. Czekam na nowy model Coupe i to będzie mója kolejna bryka jeśli jej nie zwalą.
0

KajkaM 

04 lipiec 2015 - 23:38
Piękna linia. Dla mnie marzenie.
0
Nie masz uprawnień do pisania komentarzy do tego wpisu
Strona 1 z 1Forum motoryzacyjne megane.com.pl zrzesza fanów i posiadaczy samochodów marki Renault, a w szczególności posiadaczy modeli Megane, Scenic, Fluence oraz modeli Clio Laguna Vel Satis Latitude i innych. Forum megane.com.pl nie jest formalnie powiązane z koncernem Renault. Znaki towarowe wykorzystane w treściach forum należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w charakterze informacyjnym.
Wszelkie naruszenia praw autorskich należy zgłaszać pod adres: [email protected]. W sieci od 2006-09-04.

Renault Forum :: Fiat Klub Polska :: Hosting www :: Symfony2 developer :: Blog mechatronika :: Książka pojazdu (beta)