Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

aniewa

Użytkownik
 • Content count

  2569
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  55

aniewa last won the day on July 1

aniewa had the most liked content!

Community Reputation

131 Super

About aniewa

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Chełm
 • Województwo
  lubelskie

Samochód

 • Auto
  scenic III phI
 • Silnik
  1,5 dci 110KM FAP
 • Przebieg (tys.km)
  152
 1. Bez wyjęcia opornicy się nie obejdzie ale objaw raczej wskazuje na upalony styk prądowy. Tranzystor będzie ok. Miałem podobny objaw u siebie i winny okazał się pin na grubym przewodzie zasiającym opornicę.
 2. Przepustnica powinna być stale otwarta. Zamyka się tylko na moment w trakcie gaszenia silnika.
 3. Megane II phI Fault injection bez utraty mocy

  A po co? 230 bar to jest jak najbardziej prawidłowa wartość. Co Ci przyszło do głowy z tym 250 bar? Czujnik działa prawidłowo, rozdzielacz nie ma nic do ciśnienia. Zrób w wolnej chwili tylko test przelewowy, on powie najwięcej o szczelności zaworków sterujących wtryskiwaczy.
 4. Na stronie wyposażenie po vin wpisz swój numer i otrzymasz dokładny spis wyposażenia, rodzaj silnika i jego moc. Zdarza się, że w dowodzie jest wpisana niewłaściwa moc silnika.
 5. Schemat tego sterownika poniżej. Po czasie ustawionej zwłoki zostaną zwarte styki NO i COM.
 6. Fluence I phI 1.5 dci 110KM - klekot przy przyspieszaniu

  Może to zależy od rodzaju sterownika wtrysku, ja mam podane, że wzorcowe jest 1. W moim silniku korekty mam 1,18, 0,92, 1,02, 0,89. Nie zauważyłem by silnik pracował niewłaściwie.
 7. Fluence I phI 1.5 dci 110KM - klekot przy przyspieszaniu

  Renault w swojej instrukcji serwisowej dla wtryskiwaczy siemensa dopuszcza odchyłkę od -0,7 do +0,9 od wartości wzorcowej 1. Widać, że korekty swobodnie mieszczą się w tolerancji.
 8. Maxiecu posiada zakładkę "adaptacje" i tam przeprowadza się wszelkie dostępne konfiguracje. Niestety w porównaniu do megane II wersja megane III posiada mniej opcji konfiguracji, jest ubogo.
 9. W podanym przez lotnik99 linku jest tylko podgląd zapisanych ustawień licznika. W meg III nie ma zmiany częstotliwości wymiany oleju w zakładce adaptacje.
 10. Na pierwszym rysunku masz umiejscowienie grzałek w megane III a na drugim rzeczywisty widok w scenicu III. Prawdopodobnie po zdjęciu przedniej części prawego nadkola też będzie dostęp do nich.
 11. W megane II zmienisz, w megane III prawdopodobnie nie. W moim scenicu III nie ma możliwości zmiany.
 12. Bezpiecznika nie ma. Zasilanie wychodzi z pinu 7 szarej 12 pinowej wtyczki w module kabiny UCH. Pod siedzeniem kierowcy masz duże złącze R2 i w nim pin 16 zasilający silnik klapy. Przyciskiem łączysz zasilanie silnika (oczywiście po przejściu przez uzwojenia silnika) z masą.
 13. Megane II phI Opór Wtryskiwacza

  Pisałem w pracy z komórki i nie miałem pod ręka wszystkich danych. Dla silnika F9Q 804 opór wynosi 0,33 Ω natomiast dla F9Q 812 oporność wtryskiwacza powinna być poniżej 2 Ω.
 14. Edycja poprzedniego postu: Są różna wersje schematów zależnie od modelu i czy występuje HF. Ogólnie to ten przewód wychodzi z modułu w kabinie.
 15. Megane II phI Opór Wtryskiwacza

  Serwisówka podaje, że 0,33 Ω.
×