Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

yogin74

Użytkownik
 • Content count

  311
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

yogin74 last won the day on April 11 2016

yogin74 had the most liked content!

Community Reputation

5 Neutralny

About yogin74

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gdańsk
 • Województwo
  pomorskie

Samochód

 • Auto
  Megane III ph I Grandtour
 • Silnik
  1.9 dci
 • Przebieg (tys.km)
  180
 1. Tak ten ślizg jest także plastikowy. Pierwszy raz także miałem problem z wyjęciem tylnej lampy w kombi. Najpierw odciągasz tą cześć, która jest bliżej drzwi od karoserii. Jak z karoserii wyjdzie taki długawy kołek to dopiero ciągniesz lampę w kierunku tyłu auta. Przejrzyj fotki lamp na allegro. Zobaczysz dokładnie o co mi chodzi :)
 2. Spasowanie poprawiłem wkręcając drobny wkręt pionowo, tzn. po zdjęciu lampy wkręciłem go pionowo mocując odstającą krawędź do ślizgu który jest pod nim. Główka jest pod lampą i praktycznie niewidoczna.
 3. Do podszybia dostaniesz się po zdjęciu ramion wycieraczek.
 4. Nie wiem, czy ten zestaw będzie pasował do IV, ale w III Plug&Play oznacza: wyciągnięcie radia, wypięcie wtyczki z przewodami od głośników, wpięcie wiązki Facal z jednej strony do radia, z drugiej do oryginalnej wiązki. Ostatnio odbyłem dłuższą podróż (północ <-> południe) i muszę powiedzieć, że wzmacniacz trochę się grzeje. Ale na szczęście ma zabezpieczenie termiczne i nawet jeżeli przez przypadek zasypiecie go bagażem to się grzecznie wyłączy. Przed urlopem podłączyłem głośniki wysokotonowe Focala i w moim przypadku bardzo kiepsko grają. Nie mam pojęcia co jest nie tak, czy coś ze zwrotnicami jest nie tak, czy z samymi głośnikami. Ostatecznie zostawiłem fabryczne.
 5. Oryginalne wycieraczki mają 40 i 60 cm. Sprawdzone miarką :)
 6. Jutro zmierzę Ci długości i sprawdzę zakrzywienie ramienia :) A może wycieraczka nie wchodzi Ci do końca na ramieniu ? W spoczynku leżą OK.
 7. W opcjach radia znajdzie "wybieranie losowe". Wyłącz i po temacie :)
 8. Megane III phI Megane 2.0 180 TCE

  Gałka zmiany biegów ma szew z dwóch stron, a powinna z jednej.
 9. Odpływ klimy masz na pierwszym zdjęciu, waż w głębi zdjęcia.
 10. Dobrze oczyściłem wszystko. Śrub nie uszczelniałem. Uszczelka wchodzi w całości, na całej szerokości po wewnętrznej stronie grodzi (od mechanizmu wycieraczek). Przyklejona do podstawy. Element plastikowy śrubami ją dociska. U mnie lekko ta cześć po skręceniu wygięła się w stronę silnika. Można to poznać po luzie plastiku dociskanego do szyby. Po podłożeniu kawałka pianki nic już nie hałasuje. Robiłem to w zeszłym roku i przez zimę plama się nie powiększyła. Więc raczej nie przecieka.
 11. Zamiast tej piankowej uszczelki podszybia zastosowałem uszczelkę do okien PROFIL D SD-112. Akurat taką miałem pod ręką. I pasuje idealnie.
 12. Megane III phI jakie świece żarowe kupić

  Po 177k km świece wymienione profilaktycznie. Wszystkie były sprawne. Trochę zabawy z dostępem, ale idzie ogarnąć :)
 13. Megane II phI Dwie anteny?

  Pewnie ta druga to antena GSM.
×