Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

murgal

Użytkownik
 • Content count

  57
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

About murgal

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kielce
 • Województwo
  dolnośląskie

Samochód

 • Auto
  Megane III Coupe
 • Silnik
  F4RT 2.0T
 • Przebieg (tys.km)
  122
 1. Megane III phI Gibanie nowego koła pasowego

  Tak jak napisałem - koło pąsowe ( nowe z ASO ) ma delikatne bicie. Pasek i napinacz nowy
 2. Cześć, Mam w MIII problem z delikatnym gibaniem się koła pasowego, są na to jakieś rady? Znacie kogoś kto się takimi rzeczami zajmuje? Stawiam albo na gibające się koło pasowe i pasek wpada w drgania albo na łańcuszek pompy oleju, najpierw chce wyeliminować koło pasowe... Po wymianie koła pasowego na koło z ASO problem znikł.
 3. /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\ Tak mówisz? Kurcze zawsze myślałem że Valeo jest lepsze niz Bosch. Ok, na sezon wpadnie + RAIN-X + ogarnę dokręcenie ramienia. Musi przestać ;) Regulamin pkt. 5.9, 5.13 -Prezes
 4. Dokładnie, będę wymieniał linki od ręcznego - jak się tam dostać do środka? Jest jakaś zaślepka ?
 5. Kąt wygląda na OK, ramiona nie są powyginane. Kąt mniej więcej lekko skierowane w praw (zgodnie z ruchem zegara) jak stoje po lewej stronie auta.
 6. Ramiona wydaje mi się że dociskają dość mocno, szybę wyczyściłem nawet zmywaczem do hamulców... Ale OK, przeczekam zimę na wiosnę kupiłem: - rain x - autoglyb glass polish Pamiętam że zdejmowałem ramiona wycieraczek jak coś robiłem, zdejmę jeszcze raz i sprawdzę czy wszystko OK.
 7. Cześć, jak kupiłem megane wycieraczki chodziły praktycznie bezgłośnie, kupiłem wtedy nowe Valeo xtrm, od jakiegoś czasu zaczęły głośno pracować i delikatnie przeskakiwać po szybie, pojechałem do ASO i kupiłem nowe... to samo ! Najbardziej słuchać uderzenie kiedy wycieraczka dojdzie do góry i ma wracać, dodatkowo podczas ruchu w górę dolna cześć wycieraczki przeskakuje delikatnie po szybie. Macie jakieś na to rady ? O co może chodzić ?
 8. No i teraz padło też od strony pasażera chyba :D Grubo ;) Możliwe jest że gdzieś jakiś centralny
 9. Nowa uszczelka wycieraczki w ASO 7zł, nr : 8200001918 http://megane.com.pl/page/hosting-zdjec/zdjecie.html?z=hosting_zdjec_1467365563__imag0229.jpg
 10. No właśnie fotokomórka też podejrzana... Cholera wie. Jedzie do mechanika w środę będzie walczył. Podobno jak fotokomórka nie działa to szarpnięcie dwa razy klamki powinno otwierać drzwi - więc stawiam że mam uwalony ten przycisk co aktywuje "awaryjne otwarcie bez fotokomórki" i jest wciśnięty cały czas, gdzieś czytałem że komuś się takie rzeczy właśnie działo przez wciśnięty ten mikrostyk.
 11. Nie, mogę szarpać za klamkę milion razy i tak się nie otworzą...Możesz podrzucić jakieś info gdzie znajdę coś więcej? /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\ /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\ Z tego co się orientuje w moim przypadku chyba padła antena... Gdzie ją znajde? /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\ /\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\ Jeszcze możliwe że to ten awaryjny guzik który wciskany jest przez klamkę, może on być wciśnięty cały czas... Bo antena chyba działa, położyłem kartę w okolicach nie działjących drzwi kierowcy i podeszedłem do pasażera - samochód się bez problemów otworzył. Regulamin pkt. 5.6, 5.9 -Prezes
 12. Cześć, mam mały problem z hands free w drzwiach kierowcy, mianowicie po chwyceniu klamki muszę poruszać palcami koło okienka dopiero drzwi się otwierają, przy drzwiach pasażera od razu po włożeniu ręki wszystko się otwiera. O co może chodzić i jak temu zaradzić?
×