Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

scenic 1.9 dci brak mocy!


tom111

Rekomendowane odpowiedzi

Pedał gazu jes OK , ciężko chodził pedł sprzegła ale przesmarowali i jest też ok.

Co dokładnie smarowali- mam też "problemz cięzko chodzącym sprzęgłem i może tez bym przesmarował-a przy okazji gdzieś kiedyś czytałem o smarowaniu linki od gazu może ktos napisze jak sie to robi (wiem tylko że od strony silnika)

 

przyczyna zawór EGR!!!! a przy okazji mam pytanie czy w tych silnikach można go usunąć a dziurę zaślepić??? Czytałem że w niktórych dieslach tak robią i wszystko jest OK.

Niestety w dci nie da się zaślepić EGR-a to znaczy fizycznie się da ale później komputer wykrywa to jako błąd ( w VW i Oplu można EGR wymontować i zaślepić)- ale o tym tylko czytałem na forum -może ktoś ma własne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 lata później...

Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale piszę więc proszę o wyrozumiałość dla nowicjusza. Stałem się nabywcą Scenica RX 4 i mam mały problem. Otóż jak ruszam i wrzucam drugi bieg to po przekroczeniu 2 tyś obrotów zapalają mi się kontrolki od elektryki i grzania świec oraz auto momentalnie traci moc i muszę zmienić bieg z powrotem na jedynkę i go rozpędzić. Jednakże jeśli go zgaszę i odpalę ponownie to problem znika. Dodam tylko że nie dzieje się tak za każdym razem. Jakieś pomysły, rady jak sobie z tym poradzić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mamy na forum jakiegoś manuala jak to zrobić (przeczyścić EGR)???

 

Dodano: 17 mar 2014 - 19:23

Znalazłem coś takiego na forum "Instrukcja czyszczenia zaworu EGR 1.9 dCi 102KM F9Q 732 .pdf" Czy to może być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyjąłem i wyczyściłem zawór. Był nie miłosiernie zasyfiony. złożyłem i zobaczymy czy coś się zmieni. Zrobiłem wczoraj jakieś 50 km i na razie cisza. Pojeżdżę przez jakieś dwa tygodnie i będę obserwował czy problem powróci ale mam nadzieje że już nie. Dzięki wielkie za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!