Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

scenic 1.9 dci brak mocy!


tom111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zakupiłem niedawno scenica 1.9 dci 102km z 2002 przebieg 110 tys. Nigdy nie miałem diesla i myślałem że "ten typ tak ma" ale po wizycie w serwisie i u "mechaników" usłyszałem że coś z nim jest nie tak. Niwbawem oddaje go na badania do ASO ale przed tym chciałem zasięgnąć języka.

 

samochód jeździ dość sprawnie ale po przekroczeniu 2500 obr można go rozpędzić do 180 km/h. Przyśpieszenie (z miejsca) można powiedzieć że jest zerowe. wbijam jedynke gaz w podłogę a po ok. 5 sek mam 25km/h. przyśpiesza jak mocno załadowana cięzarówka. O ruszeniu z piskiem opon nie mam mowy!!! Mechanikowi na 10-ciu metrach zgasł 3 razy. Powidzcie mi proszę czy one takie są czy coś w nim nawaliło a jeśli tak to co to może być i od czego zacząć poszukiwania usterki. z góry dzięki za pomoc.

pozdrawiam!

[Następnym razem proszę skasować zdublowany post! - Krzychu]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedał gazu jes OK , ciężko chodził pedł sprzegła ale przesmarowali i jest też ok. To auto rusza z takim trudem jak załadowany star z 2 biegu, a jak iest kekko pod górę i do tego skręcone koła to najczęściej sie zadławi i zgaśnie. Żeby jakoś jeździć wkręcam go na ok 2000 przed ruszeniem ale boje sie , że w ten sposób zarżnę sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem z z silnikiem dCi -odpowiedz dostalrm od eksperta auto moto(tygodnik)uszkodzony czujnik temp plynu chlodzacego-do komputera przekazywane sa bledne dane o skladzie mieszanki paliwowo powietrznej i nie dostaje on ropy.Po wcisnieciu gazu prawie nie chxial ciagnac jakby sie zaparl-wymienilem czujnik za cale 540zl napraswa twala 5 min i prpblem z glowy samochod rusza z kopyta-komputer w serwisie tego nie wykazal-sproboj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Już mam diagnoze!! "mół " się skończył jest koń:) przyczyna zawór EGR!!!! a przy okazji mam pytanie czy w tych silnikach można go usunąć a dziurę zaślepić??? Czytałem że w niktórych dieslach tak robią i wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam.Nie wiem co robić ,samochód był u mechanika wszystko sprawdzone EGR ok ,przepływomierz dobry, turbina jak nowa ,IC szczelny, wtryski raczej dobre(nie leją).Samochód nie ma mocy i dużo pali(wg komputera 8,1 prawie wszystko na trasie) zderzak z tyłu jest lekko przy kopcony.Parametry może nie są najwyższe 102 KM i 200 Nm, ale jakoś powinien jechać,żadne kontrolki się nie świecą,świece żarowe dobre.Samochód jedzie w miarę do 100km/h ,a dalej są schody żeby przyspieszać trzeba wcisnąć pedał do końca(potencjometr gazu ok), a jak włączę klimę to w ogóle już nie jedzie(nawet na 3 biegu ledwo przyspiesza!).

Pomóżcie jeśli tak ma być to zdecyduję się na chipa, jeśli nie to już nie wiem co dalej?

 

Przeniosłem do istniejącego - lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!