Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kontrolka ABS caly czas sie swieci???


Rekomendowane odpowiedzi

witam, zakupiłem dzisiaj renault megane classic, prosto z Niemiec. Stan samochodu ogólnie bardzo dobry, ale mam jeden problem. Non stop świeci się na desce rozdzielczej lampka ABS. Macie możne jakieś pomysły dlaczego ? Ja sam sobie wymyśliłem dwie przyczyny: uszkodzony "jakiś" czujnik (bo przyznam się że jeśli tak to nie mam pojęcia jaki i gdzie on jest) a druga opcja to ze możne klocki wymagają wymiany. Proszę o pomoc, za co z góry dzięki! Dodam jeszcze ze jest to megane classic 97r. 1.6 wersja 90km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dzieki za odpowiedz, wiesz tak sie zastanawiam bo wiem ze nie mam lewej postojowki z przodu, jutro musze zakupic zaroweczke i sprawdze, jak nie pomoze to pokombinuje z tymi wtyczkami, prosil bym tylko o naprowadzenie jak to wyglada, jest gdzies na wierzchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki nic do tego nie mają. Przyczyn może być wiele:

- złe połączenie na kostkach od ABS-u

- zabrudzone czujniki

- zła odległość czujnika od zębatki na przgubie

- słaba masa pompy ABS-u

- przepalony bezpiecznik w środku auta od ABS-u

- przepalony bezpiecznik w podszybiu auta od ABS-u

- uszkodzona kostka ABS-u pod autem (prowadzi przewody do tylnych czujników)

- uszkodzony któryś przewód od ABS-u

- uszkodzona kostka przy czujniku (ja to miałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za info, bede z tym walczyl:) jak na razie posprawdzalem zaroweczki (jedna postojowka byla spalona) ale to nic nie dalo, dzis tez obczyscilem przednie czujniki, tez nie pomoglo, na tylne juz zbraklo czasu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik to tak rzucilem choc sam nie wierzylem ze to on... wlasnie dlatego co opisales. pasuje mi na wlasnie czujnik przy zebatce, tak mechanicznie, na chlopski rozum...

 

jest to przy tarczy, musisz sciagnac kolo. zerknij gdzie dochodzi kabelek to i znajdziesz czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panowie ja dzisiaj sprawdzilem cala instalacje za pomoca miernika z glownej kostki przy pompie abs'u, wychodzi na to ze wszystkie czujniki sa w porzadku, a co idzie za tym cale okablowanie tez, zasilanie tez dochodzi, nie mam pomyslow:/ na dniach znajomy mechanik ma podlaczyc caly system pod komputer, czekam tylko na odpowiedni kabel, wrazeniami oczywiscie sie podziele:)

 

tak tylko sie zastanawiam, bo miernik mogl pokazac ze czujniki sa sprawne same w sobie ale jesli sa np. zabrudzone to odczytu i tak nie bedzie, czyli lampka bedzie sie swiecic??? przednie pryskalem wd-40, tylnych jeszcze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Czujnik będzie sprawny ale zabrudzony może być. U mnie był taki problem że jak sprawdziłem czy jest sygnał z czujnika z tyłu na kostce pod samochodem to pokazało mi że jest a jak się w serwisie okazało to kostka przy czujniku ta która jest blisko tylnej belki była uszkodzona. Miernik jedną kostkę wcześniej pokazał sygnał mimo to. jak to możliwe? Ratowało podpięcie pod kompa i pomogło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!