Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kontrolka ABS caly czas sie swieci???


Rekomendowane odpowiedzi

Mam Megane Grandtour I ph II kilka dni temu podczas hamowania zapaliła mi się kontrolka ABS, Service, Hamulca ręcznego i Stop. Podłączyłem się pod KTS i wykazuje mi problem z przekaźnikiem pompy ABS, jeśli się nie mylę to ten przekaźnik w Megane jest w samej pompie i muszę wymienić pompę. Jeśli ktoś miał podobny problem i może mnie jakoś naprowadzić to będę wdzięczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam u mnie ABS przestał całkowicie działać nie zapala się w ogóle kontrolka po przekręceniu kluczyka w stacyjce i ABS w ogóle nie działa po wdepnięciu do dechy , wcześniej działał ale kiedy mu się podobało od czasu do czasu zapalała mi się kontrolka ABS i gasła kiedy chciała. Czy może ktoś wie gdzie znajdują się jakiekolwiek bezpieczniki , przekaźniki , kostki oraz przewody masowe od ABS? Sprawdziłem w kabinie bezpieczniki i tam jest ok z resztą nie wiem :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.Podepne sie pod temat.Mam problem z ABS'em jak wielu z was, mianowicie pekniety pierscien.Moje pytanie brzmi... Jak go wymienic? Moglibyscie mi napisac jak to zrobic albo moze jakis schemat pokazac.Bede wdzieczny.Prosze o szybka odp.Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2010-06-20, 00:24 ]

Panowie ponawiam pyt.Czy nikt nie wymienial samych pierscieni zeby podac mi jakis schemacik odnosnie ich wymiany.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam Serdecznie !!!

Możecie mi pomóc? Jak w temacie pali się kontrolka abs, byłe na kompie wskazało na prawy czujnik, właśnie go wymieniłem na nowy lecz niestety lampka świeci dalej i abs brak. Czy muszę jechać na skasowanie błędu, wydaje mi się że nie muszę ale zapytam.

 

Pierścień wygląda na cały, reszta została oczyszczona, czego mam szukać dalej, może ktoś wie gdzie idzie przewód od czujnika abs który wychodzi przez nadkole do "komory silnika" lub gdzie jest bezpiecznik absu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy trop, dziś zdjąłem drugie lewo koło i niestety stwierdziłem że nie ma tam pierścienia tzn. jest ale jest tak wytarty że go nie widać. Wie ktoś może gdzie na forum jest sposób jego wymiany (trochę już przeszukałem i nic) oraz jak gruby i ile powinien mieć zębów przedni pierścień (ale to pewnie dowiem się w sklepie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Witam.

Również dopadł mnie problem świecącej się kontrolki ABS, SERV i hamulca ręcznego oraz nie działający prędkościomierz. Przeczyściłem wtyczki przy kołach - zero efektu, zmierzyłem opór na czujnikach - mają od 1,070 do 1,100 ale nie ma napięcia na przewodzie po stronie auta, bezpiecznik w kabinie ok (wydaje mi się trochę za mały 5A ale nigdy go nie wymieniałem). Gdzie mam dalej szukać jakiegoś bezpiecznika lub przekaźnika odpowiedzialnego za brak zasilania??

Edytowane przez Paawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!