Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Jestem posiadaczem Renault Scenic 1,9 Dti dizelek.

--------------------------

Probrem jest tego typu ze ogrzewanie mam dopiero jak temperatura osiagnie 90oC.

--------------------------

Wtedy otwiera sie termostat i jest ogrzewanie a wcześniej ??

----------------------------------------------------

Mam nie jedno auto i zawsze jak auto łapało temperature było jakies ogrzewanie na małym obiegu wody a tu dopiero jak złapie 90 stopni ??

--------------------------

Co jest tego powodem ?? prosze o pomoc.

--------------------------

Dodam jeszcze ze nie raz wyrzuce korkiem od zbiorniczka płyn czy to uszczelka ??

Po co te przerwy. lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od sprawdzenia czy masz termostat.Może być także zapowietrzony! Zapowietrzenie może czasami skutkować "wybiciem"płynu.przy okazji warto byłoby sprawdzić czy linki otwieraj zawór nagrzewnicy i klapy nadmuchu.Raczej kompleksowo trzeba podejść ale zacząłbym od termostatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat wymieniałem bo stary otwierał sie przy 110 oC .

--------------------------

Dziwna sprawa bo dopiero jak otworzyu sie termostat to jest ogrzewanie gdy sie zamknie juz nie ma i tak cały czas ??

--------------------------

Co sprawdzic jutro jade do znajomego pod PC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

1. Sprawdź termostat.

2. Odpowietrz układu.

3. Czy działa prawidłowo klapka obiegu wewnętrznego (tzn. czy przełącza obieg powietrza z zewnątrz i obieg zamknięty)?

4. Nie wiem, który masz rocznik. W moim 2000 są grzałki nurkowe na przewodzie do nagrzewnicy, które dodatkowo podgrzewają płyn chłodzący i w sumie mam już letnie powietrze po ok. 2 minutach. Może u Ciebie nie grzeją?

5. Zakamieniona, zabita nagrzewnica.

Edytowane przez AndrewW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby w tym nic dziwnego jeżeli byłoby tak cały czas ale gdy termostat pusci (zaznaczam jest nowy) wszystko jest ok . Jest ogrzewanie i temperatura na stałym poziomie .. Pomiędzy nagrzewnicą a silnikiem jest taki aluminiowy element , podłączona jest do niego elektryka , gdy zdjąłem powrotny przewód od nagrzewnicy na zapalonym silniku nic z nagrzewnicy nie wyciekało a powinno ogrzewanie było załączone ..Jak działa ten element czy to zawór .. nie mogę tego na allegro znalezdżć..

 

Dodano: 08 lis 2011 - 18:22

Rocznik scenica 1998.. bez klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to taki element jak w załaczniku, to są to grzałki nurkowe wspomagające ogrzewanie w aucie.

Nie ma tam żadnego zaworu.

Zdjęcie nie jest mojego autorstwa.

post-31828-0-55029300-1320778074_thumb.jpg

Edytowane przez AndrewW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba to jutro jeszcze sprawdze. Gdybym to zdemontował i w to miejsce wstawił kruciec .. ?Ale czy to możliwe żeby przez to były takie objawy ? Myślę że to raczej będzie wina uszczelki pod głowicą .. Tylko dlaczego po pełnym otwarciu termostatu wszystko jest ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!