Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o poradę w doborze krótkiej, niepozornej anteny do CB


dziobii

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam President Florida dostrojoną do President Teddy ASC. Myślę że taki zestaw wystarczy w zupełności. Antenę fachowiec stroił 10 sekund. Zasięg ma spory. Z reszta nie wiem po co ludziom anteny o długości 2 m, może chcą sobie coś przedłużyć? :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starszym sceniolu miałem SIRIO TURBO 1000 na uchwycie do klapy, obecnie ta antena jeździ na sceniolu II syna na podstawie magnesowej 14,5cm

http://megane.com.pl/topic/21012-sirio-turbo-1000/

Ja na swoim mam SIRIO TURBO 800 też na magnesie, a obydwie już opisałem w tym dziale.

(fota antenki na podstawie w moim temacie, a link w podpisie pod postem)

Ze swoją bez składania mieszczę się na parkingach wielopoziomowych, a przy wjeździe tylko delikatnie stukam w belkę zawieszoną na 2m. (czasami na poziomach pośrednich stuknie też delikatnie w jakąś poprzeczną rurę, albo kanał wentylacyjny, one przecież są wyznacznikiem zawieszenia belki przy wjeździe)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam President Indiana na uchwycie na klapie wraz z Alanem 28(podobno legenda). Antena helikalna, więc dostrajanie mnie mija. Dobrze ściąga, dobrze też nadaje. Cała czarna, bez żadnych reklam producenta, więc pasuje do mojego czarno-czerwonego Scenica. :) Ja jestem zadowolony. Ale jest wada: Jest z włókna szklanego i jedno walnięcie w gałąź przy większej prędkości, po niej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam President Florida dostrojoną do President Teddy ASC. Myślę że taki zestaw wystarczy w zupełności. Antenę fachowiec stroił 10 sekund. Zasięg ma spory. Z reszta nie wiem po co ludziom anteny o długości 2 m, może chcą sobie coś przedłużyć? :notacrook:

A ja floride wymieniłem na syrio ml145 i zasięgu nadawania czy odbioru nie ma co porównywać, ten kikutek od presidenta to troszkę lepszy zasięg niż wzroku, minimum metrówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość juniorksg

Ja przerobiłem już kilkanaście anten (na dwóch autach) i na miasto zdecydowanie polecam antenę helikalną Pirat, trzeba jednak kupować w sprawdzonym sklepie bo na allegro jest masa podróbek.

Osobiście używam jej w mojej Megi, z tym że tak jak pisałem wyżej tylko na miasto.

Na trasy mam Sirio Turbo 5000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze polecam podjechać do serwisu CB gdzie można każdą antenke przetestować albowiem z własnego doświadczenia wiem na każdym aucie różnie się sprawują w zależności rówmież od radyjka więc nie ma reguły. Nie wspomne już o obowiązkowym dostrojeniu całego ustrojstwa.

Btw od ponad roku bardzo sporadycznie uzywam CB z uwagi właśnie na fakt, że 80% uzytkowników ma szumofony kupione hgw gdzie, założone pospiesznie bez dostrojenia i jazda autem na trasie słuchając tych zakłoceń to prawdziwe wyzwanie. Nie wspomne już o wulgaryzmach, chamstwie i innych sprawacj na kanale 19. Dlatego na codzień używam Yanosika, który sprawdza się znakomicie ostrzegając nie tylko o misiakach lecz również innych zagrożeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam President Florida dostrojoną do President Teddy ASC. Myślę że taki zestaw wystarczy w zupełności. Antenę fachowiec stroił 10 sekund. Zasięg ma spory. Z reszta nie wiem po co ludziom anteny o długości 2 m, może chcą sobie coś przedłużyć? :notacrook:

wpierw wiec po co później pisz komentarze :]

Zależność jest prosta - im dłuższa antena tym lepszy zasięg odbioru i nadawania. Im dłuższa antena tym lepszy stosunek sygnał użyteczny/szum. To nieprawda, że krótka antena zbiera mniej zakłóceń. Static (szum) jest bardzo zbliżony dla anteny 200cm i dla anteny 30cm. Różnica polega na tym, że antena 30cm praktycznie nie zapewnia żadnego sygnału użytecznego na odległości większej niż kilometr, a antena 200cm pozwala na komfortową łączność na odległość 10km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!