Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Luz zaworów w 1.9dci


daroo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Pytanie jak w temacie scenic 2004 1.9 dci 120Km.Nigdzie nie mogę się doszukać informacji na ten temat.Jeden mechanik powiedział mi że jak nie potrzeba to się tego nie rusza.Mam przebieg ok 100 tys.i zastanawiam się nad regulacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
regulacji mechanicznej to już od dawna się nie stosuje, masz regulację hydrauliczna i tego sie nie reguluje.

 

To kolega sie myli i to bardzo akurat w tych silnikach jest regulacja ale nie jestem pewien czy szklankami czy płytkami. Jak napisał ktoś wyżej jeśli nic sie nie dzieje to się nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FRM, pokazuję i objaśniam seria silników typu F zawiera benzyniaki i diesle ich konstrukcja sięga końca lat osiemdziesiątych poczynając od 1,7 silnika montowanego np w R19 po dzisiejsze silniki dci kadłub i głowica były te same różniły się jedynie tym że przy benzyniaku były otwory na świece zapłonowe a przy dieslu w tym miejscu wchodziły wtryskiwacze. Jak mi wiadomo luz zaworowy tych silników ustawiało się płytkami,

Regulację luzu zaworowego za pomocą szczelinomierza i 2 kluczy była tylko przy K7M i E7J

A teraz dowody: f55115bde1c23057.jpg

a1530f0986893afb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FRM, czytaj uważnie silnik dCi jest również silnikiem typu F, a poniżej jest wklejona fotka głowicy od 1,9 dCi więc pokazuję.

Widać wałek rozrządu? A krzywki wałka kolega zauważa? to te krzywki popychają owe płytki które popychają trzon zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech kolega nas łaskawie oświeci i udowodni swoje racje, zdjęcia rysunki doświadczenie zawodowe?

a gdzie ty widzisz popychacze skoro są one pod brązowymi płytkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że wszystkie fachowe instrukcje i dialogys nie nazywa tego szklanką, tylko płytką regulacyjną?

Więc kolega niech nie wprowadza kolokwializmów na siłę, na szklanki to można regulować ilość popijanego wina tudzież innych trunków.

W warsztacie samochodowym są to płytki regulacyjne lub wspomniane o dziwo popychacze.

Może w końcu uwierzysz nie mi tylko Dialogysowi ;-)

no właśnie zaufałem dialogysowi i doświadczeniu

Jak widzę spór był jedynie o nazewnictwo części więc łaskawie na drugi raz niech kolega pokaże o co mu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz szklanka w fiacie może i jest, ale nie w renault nadal twierdzę, że szklanka nie jest fachowym określeniem elementu o którym mowa, jest to popychacz.

A na drugi raz niech kolega podpiera się zdjęciem a nie wychodzą dziwne sytuacje bo kolega nazywa tą samą część inaczej niż wszyscy inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!