Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dwa tylne przeciwmglowe w MII :)


DrNO

Rekomendowane odpowiedzi

no i stalo sie :)

dzis zakonczylem (mini)przerobke instalacji el. w moim mruczku :) i uruchomilem drugie swiatlo przeciwmglowe w tylnej, prawej lampie :)

jak bedzie ciemno (bardziej efekciarsko) to zrobie fote i wrzuce :)

 

ps: autor postu cieszy sie "jak dziecko" lub "jak glupi do sera" ;P :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a w MII sa dwa, sa dwie zarowki(SIC!), tylko fabryka osczedza na kablach :] trzeba bylo kombinierki-machen i teraz dziala :]

tak to sie prezentuje :mrgreen:

 

mgla.jpg

[jestem klikajne foto]

 

teraz ze spraw elektriko-luminacyjnych zostalo mi zrobic podswietlenie na nogi z przotu pod deska, moze cos wykombinierkuje na tyl... :] zobaczymy :)

Edytowane przez DrNO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a trzecie stopu po co jest? :> poza tym jesli bedzie sie ludziom zdawalo ze hamuje to zachowaja wieksza ostroznosc, a widzac na drogach pewien schemat, czyli "hamuj najpozniej jak mozesz" o_O to i tak wiele nie zmieni. niedzielni kierowcy za to w takie warunki nie wyjada na drogi.

 

a no i jeszcze jedna sprawa... procz trzeciego swiatla stopu to zdaje mi sie ze w KAZDYM aucie swiatla stop sa to te same co pozycyjne, zarowki dwu-wluknowe. wiec jak widac dwie pary swiatel, jedne mocniejsze drugie slabsze, a trzeie stopu sie nie swieci to mozna spokojnie zalozyc ze auto przyspiesza lub utrzymuje predkosc. a zwalniac autem tez mozna bez hamulca, uzywajac silnika i skrzyni biegow, wtedy z tego co wiem to swiatla stopu tez sie nie swieca... :] wiec chyba troche przesadziles z tym "niewiedzeniem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o ogólnych zasadach: nie wszystkie samochody mają 3 światło stopu - jeśli wyłaniasz się zza zakrętu i widziś 2 jasno świecące światła nie wiesz czy to samochód jadący z zapalonymi światłami p.mgłowymi, czy hamujący samochód bez trzeciego światła stopu. Nie wszystkie samochody mają taki układ że stop to te same żarówki co pozycje.

Inna sprawa to fakt że przy b.ograniczonej widoczności poniżej 50m widzisz najpierw światła i nie masz żadnych szans ocenić czy ten samochód właśnie hamuje, czy jest dalej i ma włączone światła p.mgielne. Przy gęstej mgle nie widać świateł pozycyjnych , nie widać samochodu, ale dwa albo jedno światełko i naprawdę łatwiej ocenic sytuację na drodze przy jednym świetle p.mgielnym. Ale to jest moje zdanie, a sam fakt że w niektórych krajach jest tak a w innych inaczej świadczy że to sprawa dyskusyjna i niejednoznaczna, nie ma sensu więc się o to sprzeczać.

 

Mnie osobiście denerwuje ewidentne nadużywanie świateł p.mgłowych. Kierowcy często włączają te światła jak tylko widzą mgłe, zamiast zastanowić się nad tym czy to światło w danych warunkach jest konieczne (dopuszczalne) tzn widzialnośc jest mniejsza niż 50m - co by oznaczało że prędkość takiego pojazdu nie powinna być większa niż 40km/h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety kultury nie uczą na nauce jazdy i jak widać przez ostatnie dni większość "niedouków" jedzie na włączonym światełku choć spokojnie widać i 150m

W megance I też jest miejsce na jeszcze jedną żarówę ale jak pamiętam to nawet w instrukcji napisali aby tam nie wyłamywać tej zaślepki - gdzieś to czytałem.

Więc w takim wypadku będzie to przeróbka i policjant ma prawo zabrać dowodzik a na przeglądzie gościu ma słuszne prawo takie coś zakwestionować i nie dać pieczątki - wiadomo zależy od gościa ;-)

 

to ciekawe ze Laguna ma dwa i ma homologacje... NOWA LAGUNA

Będę w salonie to zerknę jak mają te laguny - jak nie zapomnę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praepraszam moze zle sie wyrazilem o tej laluni. nowa myslalem ogolnie o modelu LIIphI, taka ma ojciec i sa tam dwa dzialajace p.mglowe.

 

a co do kultury... w Krakowie widocznosc wczoraj nie spadala ponizej 200m a jednak wiekszosc jezdzila na wszystkim co ma... najbardziej to mnie jednak wkurzali Ci co zapalali swiatla DROGOWE (sic!!!) zeby widzial ich kierowca stojacy przed nimi w korku!!!!!!!! oraz ten za nimi zeby mu jasniej w oczach bylo od 4x21W (trzy stopu+jedno p.mglowe, czasem dwa!) normalnie gdzie Ci ludzie maja wyobraznie?!?!?!?!?!?!?!?! :evil: :-x ale widzialem jeden mili akcent. Panowie niebieskawi w jednym miejscu zatrzymywali tych jezdzacych na p.mglowych :} na al.Pokoju stali w kaskadzie, jeden donosi, drugi dalej lapie :mrgreen:

sam osobiscie p.mglowych nie zalaczalem w normalnym ruchu, w paru miejscach gdzie rzeczywiscie dowalilo zapalilem PRZEDNIE, gaszac jednoczesnie mijania, szczerze wiecej wtedy widac bo drogi nie zaslaniaja dwa snopy swiatla a latarnie daja z nawiazka oswietlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, wczoraj jak jeszcze było coś tej mgły :) A co powiesz dzisiaj jak już jej nie ma tyle :mrgreen: Co 5 auto nie ma wyłączonych - jak kierowca włączył halogeniki tak je wyłączy jak przestanie być obowiązkowa jazda na światłach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wlasnie siedze w domku i tez wtrace swoje 2 grosze choc temat juz stary nieco:))

-z tymi halogenikami to jest tak ze ludki chca jumacko wygladac na drodze i maja gdzies wszytkich innych uzytkownikow drogi osobiscie zawsze przejezdzam na dlugich obok takich pajacow.

-drugi powod uzywania w polsce halogenow to pogorszona widocznosc na drodze, czytaj slonce zachodzi albo juz zaszlo, pada deszcz, drobna mgielka ograniczajaca widocznosc do kilkuset metrow nieraz nawet parku kilometrow. Nie wazne czy jada w miescie czy pozamiastem swiecic sobie musza

-trzeci powod uzywania drogowych to niesprawne auto. Uszkodzona instalacja lub popalone zarowki. Najlepszego zawodnika jakiego widzialem to jechal na dlugich i halogenach. Jak mu tez zaswiecilem to wylaczyl dlugie jadac dalej tylko na postojowkach i halogenach. Za taki kretynizm policja powinna wymierzac surowe kary.

-ostatni powod uzywania swiatel przeciwmgielnych to zle warunki pogodowe znacznie obnizajace widocznosc ponizej 50metrow lub oznaczone krete drogi. Niestety ten jedyny sluszny powod jest najzadziej podstawa do wlanczania dodatkowego oswietlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Odnośnie tych dwóch przeciwmgielnych tylnych w Megane II, to należy wiedzieć, że ono jest sterowane bezpośrednio z modułu i nie ma żadnego zabezpieczenia po drodze. U mnie padła część odpowiadająca za przeciwmgielne tylne - na szczęście specowi udało się rozebrać moduł i wymienić tylko uszkodzony sterownik, dzięki czemu nie trzeba było kupować całości. Przy odbiorze powiedział, żeby przypadkiem nie przyszło mi do głowy podłączać sobie drugiego przeciwmgielnego, bo miał kilka przypadków, kiedy po takiej przeróbce w MII właściciel przyjeżdżał ze spalonym sterownikiem - 2 żarówki to za duże obciążenie.

 

Może i trochę odkopany temat, ale warto wiedzieć, zanim zacznie się poprawiać fabrykę :D

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaru, Dzięki Ci wielkie za Twój post. Już miałem się zabierać do przeróbki w domu ale... chyba jednak odpuszczę. Wolę śmigać na 1 niż później w razie potrzeby nie mieć ich wcale ;)

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!