Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II - przekaźnik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Skoro lusterka działają a szyba nie to sprawdził bym czy na zaciskach szyby brakuje minusa -masy 31 czy plusa? Jak masy to wiadomo ze przewód gdzieś nie łączy.Jeśli brakuje plusa po włączeniu to może być coś od sterowania.

 

Dodano: 23 gru 2014 - 21:37

Plus przechodzi przez kostkę łączeniową R2.która jest z lewej strony samochodu na wysokości pasów bezpieczeństwa kierowcy -z tego co widzę na schemacie.Tam trzeba by było znaleźć ten przewód .R2 czarna kostka pin 35

 

Dodano: 23 gru 2014 - 23:18

Tak jak kolega wyżej napisał.Na początek gumowa harmonijka na składaniu klapy. Minus będzie gruby czarny a plus gruby biały.Ogólnie 2 grube przewody-pociągnij je mocno może któryś jest złamany. Kolory podałem z schematu - nie sprawdzałem tego czy takie są faktycznie,

Edytowane przez elwik1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kolory są faktycznie, U mnie co ciekawe jakiś czas temu ten przewód się złamał i wymieniałem go, (lusterka grzaly cały czas) po wymianie dalej szyba nie grzeje, choć gdy włożę do kabli od szyby H7 to normalnie świeci, ma ktoś jakiś pomysł? Jak włożę kable do szyby to napięcie na nich ok0,01v w momencie wycięcia od razu ponad 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podłączyć miernik miedzy białym plusem szyby a masą pojazdu (nie do czarnego kabla) i włącz szybę. W ten sposób sprawdzisz czy wina zanikania napięcia leży po stronie kabla białego czy czarnego.Jeśli będzie dalej to samo znaczy że biały kabel gdzieś nie łączy. A żarówka H7 ma chyba 55W, a szyba ponad 300W-dlatego masz taki efekt z tym napięciem.

 

Dodano: 24 gru 2014 - 12:39

Pisałem wyżej o kostce R2.Można by w niej odszukać biały gruby przewód i tam sprawdzić względem masy pojazdu czy jest 13V czy też zanika.

 

Dodano: 24 gru 2014 - 12:53

Samo zasilanie szyby wychodzi z sterownika pod maską. Kolor kabla tez jest biały. I teraz najlepsze - Ja mam megane z 2006 i dostęp do kostek, żeby zmierzyć napięcie na tym grubym białym kablu jest nie możliwy. Trzeba wszystko odkręcić i odwrócić komputer. W modelach do 2005 wystarczy zdjąć pokrywkę skrzynki i masz bezpiecznik i wtyczkę szyby na widoku. Jaki masz Model?

Edytowane przez elwik1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Panowie jak dostać się do tego połączenia kabelków z szybą, gdzie prawdopodobnie mogło się coś popsuć, bo z moim "nieszczęściem" popsuję całą Megankę :)

Co po kolei trzeba podważyć (odkręcić,) żeby te plastiki zasłaniające styki od szyby zdjąć bo obawiam się, że jakieś zaczepy połamię i zostanie klapa bez tych plastików :bash:

 

Dzięki za info!

 

Dodano: 10 kwi 2015 - 13:09

Zima "przeleciała" więc podgrzewanie nie będzie potrzebne, ale może ktoś jednak napisze mi tę instrukcję ?

 

Dodano: 17 kwi 2015 - 16:28

Nikt nie pomoże ? :mad:

Edytowane przez Nft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Widze że lata już robią swoje i Internet mnie zostawił w tyle :rolleyes:

 

Dzięki !

 

Dodano: 10 lis 2015 - 11:01

Przerwany biały przewód zlokalizowany w gumowej harmonijce (tak jak użutkownicy pisali), zlutowałem szyba grzeje, przy okazji jeszcze jeden przwód (jasno-brązowy nie wiem od czego) też był urwany, a dzisiaj pewnie będę dalej łączył bo jak nasuwałem "gumę" na przewody to mi zamek tylnej klapy zaczął się otwierać, więc pewnie będzie jeszcze jakiś przewód naderwany...

 

Dodano: 26 lis 2015 - 00:24

Jeszcze jakby ktoś miał problem z lokalizacją to zamieszam fotki:

Gdzie jest owa harmonijka - dla "Amerykanów" :D

Druga fotka, ze strzałkami przedstawia, które przewody u mnie były "nadgryzione zębem czasu".

post-55469-0-28701100-1448493666_thumb.jpg

post-55469-0-44586100-1448493837_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzień dobry;

W mojej megance 2 ph2 nie ma bezpiecznika w miejscu w którym powinien być.Jak włożę bezpiecznik 7,5A to jest on luźny. Podejrzewam że jest to samo co opisywał magico 5 lat temu. Gdzie znajdę bezpiecznik ogrzewanych lusterek wstecznych w megance 2 ph2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!