Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II - przekaźnik


Rekomendowane odpowiedzi

W którym miejscu w samochodzie jest oraz jak wygląda (ewent. jakie ma oznaczenie) przekaźnik podający prąd do ogrzewania tylnej szyby oraz bocznych lusterek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem na razie nic. Nie grzeje tylna szyba oraz boczne lusterka. A moje pytanie wynikło z analizy schematu elektrycznego. Jak sprawdzę to napiszę. A w komorze silnika bezpiecznik na to jest(?), bo wiem że w kabinie po lewej stronie jest dobry. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie tylnej szyby jest bez przekaźnika. Zasilanie idzie bezpośrednio z modułu zabezpieczeń w komorze silnika poprzez bezpiecznik 30A (f6). Również z tego bezpiecznika odchodzi przewód do modułu w kabinie i przez bezpiecznik 7,5A do ogrzewania lusterek. Jezeli brak ogrzewania szyby i lusterek to prawdopodobnie spalił się bezp. 30A w komorze silnika.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro to sprawdze to napisze.Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2008-12-08, 19:07 ]

Bezpiecznik 30A w komorze silnika jest ok. (ale dostać się do niego to horror - takie są uroki francuzów) Bezpiecznik 7,5A w kabinie też ok. A szyba i lusterka nie grzeją. Jednak muszę sprawdzić przekaźnik, bo prawdopodobnie jest. Nie wiem jednak jak dostać sie do niego. Mam nadzieję, że nie jest tam gdzie bezpiecznik 30A, chociaż schemat mówi, że jest tam gdzie bezpiecznik *(chodzi o przekaźnik na powierzchni 6 nazwany "b"). W załączeniu schematy.

post-1915-1228681493_thumb.jpg

post-1-1228681493_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich schematach nie występuje przekaźnik ogrzewania tylnej szyby.

Czy zamieszczone schematy dotyczą megane II? Przypominają mi te z megane I, element oznaczony "2" na dolnym schemacie to stacyjka mechaniczna tak jak w megan I, tam faktycznie był przekaźnik ogrzewania tylnej szyby.

Jak będę miał czas to jeszcze dokładnie przejrzę schemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna szyba grzeje, lusterka boczne nie wiem. Właściwie to nie zrobiłem nic: zmieniłem dobry bezpiecznik 30A na taki sam. Tyle. Być może nie było styku (?) przy bezpieczniku, ale jak na takie coś, to chyba nieprawdopodobne (przy 30A?). Na razie nie wiem nic o bocznych lusterkach, bo jeszcze się nie zmroziły. Moze też są w porządku? Jak stwierdzę jak jest napisze. Pozdrawaim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

nie wiem nic o bocznych lusterkach, bo jeszcze się nie zmroziły

Wystarczy je zrosić jakimś spryskiwaczem, a dla porównania szybę obok lusterka i włączyć ogrzewania lusterek. (najlepiej na nienagrzanym aucie, w cieniu, garażu) Działające ogrzewanie lusterek powinno je wysuszyć szybciej nim szyba sama wyschnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, byłem wczoraj z Meganitą w aso u takiego znajomego machera, mowiłem mu ze niby przekażnik jest od gdzania szyb i lusterek, wydrukował mi schemat bezpieczników pod regulacją swiarteł, sprawdzam przekaznika nie ma. No to mysle juz wiem czemu nie grzeje, przynosze przekażnik wsadzam i nic, jakiś luźny.

Odkręciłem wszystko a tam nawet nie ma instalacji pod tem przekaźnik ( na saqmej góże górze półki bezpieczników).

Kontrolki świecą, jak włączam coś delikatnie pyka, ale z okolic bezpieczników pod maską.

Sprawdziłem znowu bezpiecznik 30A pod maską - nie spalony. rozebrałem tą skrzynkę bezpieczników ale tam jest płytka zalutowana.

Ma ktoś pomysł gdzie dalej szukać?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie będę rozbierał pół samochodu aby wyciągnąć tą skrzynkę i robił zdjęcia aby ci pokazać który to.Jak rozbierzesz skrzynkę to idź po ścieżce od bezpiecznika szyby w stronę przekaźnika i znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!