Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

WIBRUJĄCY PASEK ROZRZĄDU


krzyss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem posiadaczem Renault Scenic 1.9 DTI, 98KM, 2000r. F9Q 736.

Po wymianie paska rozrządu (bez rolek i napinacza) pojawił się problem z porannym odpalaniem. Po minucie ponowne odpalanie auta na dotyk. Wiem, że czeka mnie regulacje pompy wtryskowej. Problem polega jednak na tym, że po odpaleniu zimnego silnika pasek rozrządu wpada w wibracje, drgania. Po 5 minutach jak już silnik się rozgrzeje drgania ustępują. Czy jet to normalne?? Dodam jeszcze, że gdy silnik się już trochę nagrzeje to pasek jest już mocniej napięty.

Może mam zbyt słabo naciągnięty pasek, może rolki i napinacz też trzeba było wymienić. A może w waszych autach też na początku drży pasek i moje zmartwienie jest niepotrzebne.

Z góry dziękuję za wskazówki. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jeszcze nie spotkałem sie z hydraulicznym naciagiem paska tylko łańcuch ma taki napinacz ale wszystko przede mną. tez nie robiłem jeszcze tego silnika ale mysle ze zasadniczo nie ma tam nic wiecej od tego co w zwykłym 1.9. delikatne wibracjie nieraz występuja zwłaszcza przy schodzeniu z obrotów . podejrzewam ze jest nieprawidłowo naciagnięty moze tez być luz na ktorejś z rolek a to ze po rozgrzniu ustepuje to pewnie kwestia obrotów spadaja silnik płynniej pracuje jak ciepły i dlatego ustaje. sam pasek tez moze byc wadliwy . pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie spotkałem sie z hydraulicznym naciagiem paska

Hmmm... jakis czas temu bawiłem się czymś takim w mondeo i to nie tym najnowszym. Stąd moje przypuszczenia, ale mówie ekspertem to nie jestem więc jeśli się pomyliłem to dzięki za naprostowanie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!