Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pyt o przycisk Start/Stop i inne


Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie skomplikowane ale mniej więcej tak jest.

Nigdy nie odpalałem auta na biegu i hamulcu... :-/ Zawsze na sprzęgle. Radio mi się samo włącza jak go nie wyłączyłem on/offem podczas poprzedniej jazdy samochodem.

 

I przyznam się że dzięki pilotowi przy kierownicy mam problemy z obsługą radia przyciskami. Chociaż jest to banalnie proste ale jakoś zawsze nie wiem co od czego. :mrgreen:

W radiu tylko dłużej naciskam SRC żeby wejść w podopcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam handsfree więc mogę opisać jak jest u mnie:

 

SILNIK WYŁĄCZONY

 

1. Przy wciśniętym sprzęgle (lub hamulcu gdy nie ma włączonego biegu) wciśnięcie S/S załącza silnik

 

2. Nie dotykając pedałów krótkie wciśnięcie S/S załącza osprzęt (radio, dmuchawy, okna)

 

3. Nie dotykając pedałów długie (5s) wciśnięcie S/S załącza wszystko (elektronika silnika, wspomaganie itp) bez załączania silnika (nie zapala automatycznie świateł !!)

 

4. przy wciśniętym hamulcu i włączonym biegu krótkie wciśnięcie S/S załącza wszystko (elektronika silnika, wspomaganie itp) bez załączania silnika (czyli identycznie jak pkt 3)

 

 

SILNIK ZAŁĄCZONY

 

5. Karta w czytniku, wciśnięcie S/S zatrzymuje silnik, wyłącza elektronikę silnika i

wspomaganie, działa osprzęt i światła. Otwarcie drzwi kierowcy wyłącza światła, osprzęt działa. Wyjęcie karty wyłącza wszystko.

 

6. Karta wyjęta, dwukrotne szybkie wciśnięcie S/S wyłącza silnik i wspomaganie, otwarcie drzwi kierowcy wyłącza wszystko.

 

 

Punktu 3 lub 4 używam gdy chcę wjechać do garażu (mam w dołku) bez odpalania silnika, jedynym minusem jest to że nie zapalają się światła (pomagam sobie przytrzymując długie)

 

Do jazdy karta nie jest potrzebna, tylko do odpalenia silnika. Często wciskam Start i natychmiast wyjmuję kartę a silnik uruchamia się dopiero po nagrzaniu świec.

 

 

PS. Wszystko to jest opisane w instrukcji obsługi :mrgreen: Wystarczy dobrze poczytać :-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punktu 3 lub 4 używam gdy chcę wjechać do garażu (mam w dołku) bez odpalania silnika, jedynym minusem jest to że nie zapalają się światła (pomagam sobie przytrzymując długie

ale przeciez mozna na manetce przekrecic :mrgreen: zawsze sie zapala, najpierw wyl. z automatu na zero i potem znow na mijania. wada: potem trzeba recznie zgasic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dlatego tego nie robię :mrgreen: rano nie pamiętam o załączeniu bo jeszcze na autopilocie działam :-) (a w dodatku przełącznik oszczędzam coby się nie wyrobił :-)

 

 

PS. Autopilot zostaje wyłączony w momencie wyjazdu z bramy domu :) (żeby nikt się nie ośmielił zarzucać mi że nieprzytomny prowadzę :) :) :) ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DrNO sory za pomylke mialem na mysli elektryczne a nie elektroniczne :mrgreen: Ja nie rozumie tylko jednego. Mi dziala tylko na wlaczonym silniku, a wiec z czego jest robiony problem??

 

P.S

Wspomaganie hydrauliczne w niektorych przypadkach nie wiem czemu ale dziala bez zalaczonego silnika. Sam sie dziwie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie probowalem poraz n-ty i mam tak jak gipsiarz

tym razem odpialem aku na 0,5h, karta w czytniku, 1 bieg, hamulec i to co zwykle, ale nadal wspomaganie nie dziala dopiero jak silnik pracuje to wspomaganie dziala

bede w czwartek w ASO to spytam moze mi powiedza :mrgreen: moze to kwestia ze np. aku jest za slaby (choc zadnych objawow nie mam) albo cos w konfiguracji kompa jest zmienione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomaganie hydrauliczne w niektorych przypadkach nie wiem czemu ale dziala bez zalaczonego silnika.

 

To bardzo ciekawe, może tak jest w ciężarówkach- mają specjalne zbiorniki ciśnieniowe (na pewno od układu hamowania).

 

gipsiarz, w jakim to widziałeś aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze po zmianac 03/04 zmienili to ustawienie i teraz sie zalacza wspomaganie z pelna elektryka, wczesniej wymagalo silnika odpalonego... jedyne wytlumaczenie jakie mi sie nasuwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!