Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pyt o przycisk Start/Stop i inne


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem jestem ten co zaczął :)

I niestety też mam tak jak Sornat. Nie działa wspomaganie bez włączonego silnika.

Jak będziecie wiedzieli coś więcej to dajcie znać.

Swoją drogą też spróbuję w ASO ale dopiero w sobotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprawdzić czy podwójne kliknięcie na S/S z wyjętą kartą zadziała ;-)

zadziala na sto procent. to ejst awaryjne gaszenie silnika.

przy v<10kmph dziala po jednym kliknieciu, wspomaganie zostaje do momentu calkowitego zatrzymania auta, wtedy tez dopiero zalacza sie blokada kierownicy (swietne na korki).

przy wiekszych predkosciach trzeba wcisnac szybko pare razy S/S i silnik powinien zgasnac (chyba! tylko trzeba sprzeglo wcisnac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie pięknie :) tylko jak tu cos sie zepsuje to tylko płakać i odkładać kasiorkę na naprawe bo podrzedny elektryk raczej nie da rady .Rozmawiałem na ten temat z znajomym i obaj stwierdzilismy że wszystko to daży do tego aby po gwarancji wszyscy uzytkownicy kożystali z sewisu a nie naprawiali w własnym zakresie .chociaz polak potrafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tempomat podobno niewiele:

- zmieniasz kierownice na ta z guzikami

- zmieniasz pedla gazu i sterowanie przepustnica (CHYBA, bo normalnie chyba jest linka, tempomat ma elektroniczny gaz)

- w kompie przestawiasz opcje tempomat z "0" na "1"

 

tak gdzies czytalem, reki za to nie dam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, w MEGANe 2 nie ma linki gazu, wszystkim steruje komputer... Powinno to dawać wymierne efekty w (cytuję kolegę ze szkolenia): "efektywnym przyspieszeniu połączonym z jak najmniejszą emisją spali i optymalnym spalaniu paliwa."

 

dopiero teraz wczytałem się w temat, więc troszeczkę zdubluję to, co Koledzy napisali

 

1. przyciskając S/S wraz ze sprzęgłem - odpalamy silnik

2. przyciskając S/S bez sprzęgła lub hamulca - uruchamiamy zasilanie

3. przyciskając S/S bez sprzęgła lub hamulca ale przez około 5 sek - włączamy power + działające wspomaganie

4. nie rozumiem dlaczego kolega dziwi się, że przy działającym silniku mozna wyłączyć kartę - przecież to byłby dramat gdyby ktoś miał dwie paczki na blacie a nagle pasażer tak dla żartu - o jaka fajna karta, zobaczę z bliska...)

 

PS. pamiętam jak jeden z handlowców opowiadał, że jego klient zaparkował samochód, zaciągnął ręczny, wyszedł, zamknął drzwi (hands free) i poszedł do domku. Niestety, zapomniał wyłączyć silnik ... Wrócił ramkiem dnia następnego i miał pięknie rozmrożone autko (poprzednia zima). Samochód spalił, jeżeli dobrze pamiętam około 40 litrów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!