Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pyt o przycisk Start/Stop i inne


Rekomendowane odpowiedzi

a wiec bylem w ASO i lipa...

przy okazji zalatwiania innej sprawy wspomnialem o wspomaganiu co nie dziala bez silnika wlaczonego, oni mi na to niemozliwe :) ja mowie ze jednak chyba mozliwe no i sie przekonal ze niemozliwe jest jednak mozliwe...

to podpinamy pod kompa...

45min czekania i przychodzi, mowi mi ze... auto ma uboga wersje wyposazenia i w tej wersji nie przewidziana jest taka opcja, smiac mi sie zachcialo, mowie mu coby katalog sobie przejrzal i lux d... to raczej troszke bogatsza wersja, chyba tylko lux privilege jest wyzej...

on na to ze nie ma ESP i dlatego :) to juz mnie rozlozylo na lopatki, twierdzi ze sprawdzal wg wszystkich mozliwych sciezek serwisowych i nie moze odkryc skad sie to bierze, to jest kwestia konfiguracji auta, jakas opcja wyposazenia ktora jest (badz jej nie ma) powoduje ze wspomaganie nie dziala bez silnika, a tak wogole to przeciez to nie przeszkadza w jezdzie normalnej przeciez, ja mu na to, ze potrzebuje wyzerowac katy bo lubi ciagnac delikatnie w lewo.... tu nastapila chwilowa konsternacja, panowie stojacy obok ktorzy sobie wesolo rozmawiali spojrzeli na mnie jakbym z marsa byl...

po chwili ciszy odpowiedz PAN o TYM NIE POWINIEN WIEDZIEC, a ja mu "ale wiem", potem zaczal sie tlumaczyc ze przy wlaczonym silniku tez da sie to zrobic i ze wogole "w czasie jazdy to on sobie sam koryguje".

Gdyby nie to ze goscia tego kojarze jako raczej dobrego specjaliste ale mechanika, a teraz full elektroniki i panowie sie sami z tym gubia, to parsknalbym smiechem...

takze z mojej strony sytuacja nierozwiazana, moze komus innemu uda sie to kiedys wytlumaczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam L Dynamique. A DR NO ma SPORT NO WAY bez ESP i tez mu działa więc głupoty gadają...

 

Btw poważnie powiedzieli że Pan o tym nie powinien wiedzieć?? Szok. :shock:

Nie wiem czy sobie koryguje bo wcześniej czułem że wyraźnie w jedną stronę kierownica chodziła lżej niż w drugą a teraz nie.

Sornat. Trzeba będzie jeszcze tą sprawę wybadać. Może Raq pokaże klasę swojego ASO! i przekaże nam tu brakujące informację!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL... :] "PAN o TYM NIE POWINIEN WIEDZIEC" no padlem...

 

a co do wersji... ja tez nie mam ESP ;P

 

co masz na owalnej? ja mam tak:

 

   CM0F	 Exxxxxx

EA1	 VOL1	EPACK

NV676   DRAP11  HARMO1

TLPOLO  ACHT	XY4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bo pracuje tam znajomy brata i podlaczenie kompa mam free...

poprostu drze zlecenie naprawy i nara :)

aha obok stala taka sama meg LUx dynamique i sami podobno z ciekawosci sprawdzali i w tej tez nie dzialalo, podobno bo przez szybe tylko widzialem

jutro sprawdze owalna to napisze bo dzis pozno juz, zimno a nie chce mi sie przed dom wychodzic :)

przegladam MRy i znalazlem cos podobnego, duzo pisza o napieciu aku, moze w tym tkwi problem ,poporstu komp ma info ze malo power-a i nie pozwala wlaczyc wposmaganie...

ale to tylko takie moje skromne przemyslenia

 

a co ja sie w tym ASO nasluchalem to moje:) podjezdza panna z poznanskimi tablicami, mowi ze jej sie SERV pali i komunikat po francusku jest i ze nie zna francuskiego i nie wie czy dojedzie do Poznania, a oni na to ze "oni tez nie znaja", dziewczyna stala 45min i czekala az laskawie ktos pojdzie do auta, jak wyjezdzalem to zajrzalem i jej powiedzialem ze przeglad chyba ma niezrobiony bo kluczyk sie palil, a miala nabite ponad 120 tys, ostatni przeglad przy 90k miala, troche dlugi odstep jak na 1,9dci, ale nie wiem co dalej bylo bo do domu pojechalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do aku... ja mam 72Ah 700A i raczej ciagle jest naladowany... moze rzeczywiscie w tym problem. moze daloby sie podpiac testowo jakis nowy aku i sprawdzic szybko czy jest wspomaganie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś gościa wyśmiałem jak mi powiedziałm, że pan nie powinien się do tego dotykać, a chodziło o słynny silniczek krokowy. Wtedy było dopiero co po kupnie auta (dwa dni) i się zawiesił gnojek i z wiadomym efektem się zetknąłem czyli na luzie mi gasł.

Jak go zjechałem, że chyba coś mu się poprzestawiało bo to moje auto a nie ASO itd. i poprosiłem o rozmowę z kierownikiem serwisu to mi grzecznie wyjaśnił co i jak ;-)

Też bym w waszym przypadku podpiął dodatkowy aku i wtedy zobaczył czy zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po zachecie Hadsona rowniez sprobowalem zmierzyc sie z ukladem wspomagania i sposobem na jego uruchomienie bez wlaczania silnika. O efektach mozecie przeczytac na pierwszej stronie watku Tips&Tricks ( tam po raz pierwszy przeczytalem o tym tricku, stad moje tam wrazenia):

 

http://megane.ruzam.pl/viewtopic.php?p=10438#10438

 

Podsumowujac jednak mysle ze to kwestia rocznika i Softu w aucie, stad np. w starszych wersjach jak moja ('02) i kolegi Tomka_TT (tez '02) trick nie dziala.

 

Czy wobec tego ktos zna inny sposob na regulacje katow w naszych wersjach, czy moze jak twierdza "znawcy" same sie reguluja w trakcie jazdy?

 

 

I na koniec pytanie troche zwiazane z tematem - jak zresetowac bledy komputera w trybie awaryjnym bez odlaczania akumulatora (ktos sugerowal wcisniecie przycisku "grzybka" miedzy zegarami, ale taki zabieg po prostu wylacza ten tryb).

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem się na instrukcję w pdfach pisze tam bardzo ogólnikowo. Włączyć zapłon i obrócić w jedną stronę a potem w drugą stronę z prędkością obrotu poniżej 3 sek i ustawić na wprost!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!