Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuki w solardachu -szyberdachu-POMOCY!


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Podzielę się informacją jak ja poradziłem sobie z tymi świstami. Po pierwsze rozkręciłem trochę dach i docisnąłem (tak jak rav85), ale to pomogło tylko połowicznie (świsty z przodu ustały, z tyłu pozostały). Wziąłem gumową uszczelkę (taką do drzwi pokojowych, coś takiego) i przykleiłem tuż za uszczelką o kształcie litery C z tyłu dachu.

Jak dobrze spojrzycie od dołu, to na końcu dachu jest taka mała uszczelka przyklejona do szyby - znajdźcie miejsce gdzie ona przylega do dachu (takie podniesienie plastikowe). Ja przykleiłem swoją uszczelkę tuż za tym podniesieniem.

Świsty oczywiście ustały i nic się nie telepie :-)

Muszę na wiosnę zmienić tą uszczelkę, bo tylko białą miałem, a do czarnego samochodu to tak średnio pasuje :-)

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie też słychać świsty z tyłu ruchomej części solardachu. Nie domyka się ona do końca. Zauważyłem, że są wytarte takie cztery małe plastikowe części na tylnych podstawkach/słupkach mocowania solardachu (po dwie z każdej strony). One przesuwają się po prowadnicach. Byłem w ASO, żeby to dokupić i powiedziano mi, że to koszt ok. 400 zł. (można kupić tylko komplet razem z tymi "słupkami"). Masakra!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilo sie cieplej i nie pada codziennie wiec moze sie wezme za szklany dach w koncu. Znajde gdzies na forum instrukcje jak odkrecic i nasmarowac wszystkie prowadnice i podregulowac srubki aby dach sie zamykal mocno do konca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to banalnie proste - smarujesz prowadnice bez ściągania szkła, natomiast co do jego regulacji poluzowujesz 4 śrubki (na torx) z przodu szkła, którymi przymocowane jest szkło do ślizgów, oraz poluzowujesz 2 śrubki z tyłu dachu, najłatwiej jak ktoś dociśnie ci ręka od góry szkło przy otwartym dachu a Ty dokręcisz wszystkie śrubki, tylko uważaj żeby ich nie przekręcić. Jeżeli nie masz wyrobionych uszczelek wszystko powinno śmigać pięknie i nie powinno huczeć, natomiast jeżeli to nie pomoże będzie potrzebna zmiana uszczelek lub regeneracja tych co masz, ale to opisze jak nie pomoże ci regulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ta sobote mialem okazje pozyczyc od kolezanki Meganke rowniez ze szklanym dachem. Wiec rozkrecilem dwa dachy po kazdym w kazdej Megance. Wyciagnalem wszystkie elementy prowadzace szklany dach w prowadnicach zamontowanych na dachu. I co odkrylem. Ze w jej Magance 2003r i w mojej 2005r sa roznice niewielkie w wygladzie dachu. A dokladnie rozmieszczeniu uszczelek.

Wzialem te dwa auta do porownania, gdyz moje jest mlodsze a dach juz swiszczy a jej starsze a ciagle zachowuje sie cicho przy predkosciach 130-180 km/h co sprawdzilem osobiscie.

Otoz chodzi ze w jej dachu nie ma dodatkowej uszczelki w tylnej czesci przesuwanego dachu. Jest tylko uszczelka biegnaca dookola otworu dachu ale nie ma zadnej przyczepionej do szkla od spodu. Natomiast u mnie jest. To moze powodowac, ze dach nie moze sie do konca domknac bo napotyka opor tej uszczelki (prosta - jakby gabkowata uszczelka o grubosci 4-6 mm) i dlatego swiszczy przy wspomnianych predkosciach. Wiec teraz jak bede mial wiecej czasu moze zerwe te uszczelke (wyglada na firmowa ale glowy sobie uciac nie dam) i wtedy zobacze jaki jest rezultat.

 

Ale ciesze sie z tego ze nasmarowalem cale prowadnice w dachu i otworze dachowym (aluminiowe prowadnice nad przednimi siedzeniami) bo teraz dach plynnie i lekko odsuwa sie i zasuwa. A bylo tam prawie calkowicie sucho. Zobaczymy jak dlugo towot bedzie tam istnial <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby taki mial... Moze podczas wizyty w Polsce zakupie sobie smar miedziany - ponoc najlepszy <ok>

 

[ Dodano: 2010-04-29, 15:54 ]

Wyrwalem dodatkowa uszczelke w szklanym dachu. Moze teraz nie bedzie swiszczec przy predkosciach 130-160 km/h. Dzis jeszcze do zrobienia "tylko" 900 km w wiekszosci po niemieckich autostradach wiec zobacze(poslucham) rezultat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wyrwanie uszczelki z ruchomej czesci dachu pomoglo. Byla to chyba jakas dodatkowa uszczelka, nie wiem czy nie przyklejona przez poprzedniego wlasciciela czy ten oryginalnie przez Renault bo miala ta same date co reszte uszczelek w aucie.

Teraz zamyka sie do konca i nic nie swiszczy przy od 0 do 200 km/h ;) No dobra, pozniej slychac szum od relingow 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Zabrałem się dziś za szyberdach - stukał na nierównościach i czasami się blokował.

Diagnoza : jeden ze ślizgów na prawej prowadnicy wytarty do zera. Powodem była zabrudzona i lekko przyrdzewiała ośka na której jest osadzony. Na razie prowizorycznie naprawione i szyberdach dociska się prawidłowo przy zamknięciu - brak stukania.

Oryginalny zestaw naprawczy to koszt niespełna 100 €

post-58669-0-85822300-1405170042_thumb.jpeg

 

 

Za kilkanaście € udało mi się kupić same ślizgi. Dam znać jak dojdzie paczka.

post-58669-0-59917200-1405175473_thumb.jpeg

Edytowane przez Iron.Falcon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!