Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Scenic I Ph II] OPONY LETNIE


katin79

Rekomendowane odpowiedzi

:mrgreen: witam !!!! jestem tu nowa !!! kupiłam enault megane scenic rocznik 2000 19.dci !!!! mam opony :przód 195/65 obie i tył: 195/60 .

chciałam zapytać czy tak jest ok ponieważ w kasiążce ...instrukcji pisze tak : 185/65 R15T-185/65 R15h-195/60 R15H... nic z tego nie kumam ???? :evil:

moze ktos mi pomoze ???????????? 8-) bo nie wiem czy na takich mogę jezdzic :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie przekłamywał?
np będzie pokazywał 80 a faktycznie będziesz jechać z prędkością np 90 km/h, ponieważ średnica koła jest większa niż fabrycznego będzie to przekłamanie w dół (większa średnica koła = mnie obrotów przy danej prędkości)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ten szum może być tego wynikiem. Generalnie nie przejmuj sie tym ale zwracaj uwage czy sie nie nasila po pewnym czasie co oznaczałoby padające łożysko. Rozmiar minimalnie różny będzie przekłamywał o 3,5km przy 100km/h więc niezauważalnie. Tutaj masz manuala do sprawdzenia rozmiarów http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp a ręcznie przelicz na kalkulatorze 65% ze 195 i 60% ze 195 otrzymasz różnice wysokości opon w mm.

 

[ Dodano: 2007-05-16, 21:27 ]

tak to jest dać babie auto :mrgreen:
nie jest źle bo zadajesz pytania :lol: :lol: ale coś w przysłowiu jest że "baba z wozu - koniom lżej" :lol: :lol: :) ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na tylnych oponach masz takie schodki i jest to widoczne to 100% będziesz to słyszeć w aucie. Ewidentnie masz inne oponki z tyłu, poprzedni właściciel musiał cos z tym kombinować, ale mogą być, nie powinno nic ocierać miejsca jest tam dość.

Nie mniej w przypadku kupna nowych opon należałoby kupić takie jak zaleca producent.

 

Martwią mnie jednak te "schodki" na oponie. Teraz pytanie; czy z przodu nic Ci się nie tłucze? Nie masz przekoszonej kierownicy w czasie jazdy, tzn czy coś nie ściąga w którąś stronę?

Bo takie schodkowanie opony wyraźnie wskazuje na luzy w zawieszeniu, głównie na padnięty sworzeń lub wybite amortyzatory. Coś mi się wydaje, że poprzedni właściciel przerzucił opony bo coś się działo. Pooglądaj opony z przodu, czy na nich się też nie robią takie "schodki", to już dużo powie.

Trzeba by podjechać do jakiegoś warsztatu, żeby to oglądnęli.

No i zdjęcia by się przydały, z jakimś odniesieniem, np zapałką :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie !! :mrgreen: zastanawiam się nad tymi amortyzatorami ..czy gdyby z nimi było coś nie tak to podczas przeglądu by pokazało chyba co ??? :lol: tymczasem robiółam przegląd i facet nic nie mówił :-/

heheh zdjecia zrobię jak tylko bedę miała ku temu okazję :-P tylko nie wiem czy uda mi się je tu wkleić ... :lol:

teraz daliście mi do myślenia z tymi oponami :-? zastanawiam się nad kupnem nowych zupełnie bo nie wiem czy do zimy wypada jeżdzić w takim stanie jak teraz :!: :lol: [

:shock: bosheeee jak ja piszę.... :-P :lol:

 

[ Dodano: 2007-05-17, 20:04 ]

kierownica nie sciąga ....przynajmiej ja tego nie zauważyłam. z przodu nic nie tłu7cze :roll:

 

[ Dodano: 2007-05-17, 20:05 ]

nie wiem jak Wy tu cytujecie ale mi chyba coś nie wyszło :-P :)

 

[ Dodano: 2007-05-17, 20:05 ]

Teraz pytanie; czy z przodu nic Ci się nie tłucze? Nie masz przekoszonej kierownicy w czasie jazdy, tzn czy coś nie ściąga w którąś stronę?

 

próba

 

A droga koleżanka dokładnie przeczytała regulamin forum ;) :!: Polecam jeszcze raz dokładnie przeczytać :!:

Jako, że kobieta i to w znacznej mniejszości, to tylko poprzestanę tym razem na słownym upomnieniu ;) Oby to mi było ostatni raz ;-) Następnym razem będziesz już traktowana jak pozostali userzy ;) Wkońcu mamy równouprawnienie ;-) Proszę samemu dokonać stosownej korekty - pozdrawiam Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od przeglądu, na jednym wszystko jest OK na drugim jakoś tak dziwnie wszystko znajdą.

 

Wracając do opon.

Jeżeli twierdzisz, że wszystko masz w porządku z autem to dobrze.

Pooglądaj opony jeżeli bieżnik ma odpowiednią grubość to bym jeździł.

Tymi schodkami się nie przejmuj ale obserwuj czy nie robią się większe, bo takie objawy ewidentnie wskazują, że coś jest nie tak z zawieszeniem. Stawiam na amortyzatory.

Być może poprzedni właściciel coś kombinował z oponami i po prostu je zamienił. To się często zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowny Prezesie :-P zmieniono kolorek ..ale ubolewam nad tym strasznie bo czerwony uwielbiam :mrgreen: no cóż ...heheh życie !!! będzie zielony zatem .

 

Przemo będę na razie jeżdzila i zobaczę a niebawem chcę sprawdzić rozrząd i wymienić olej to poproszę mechanika żeby się przyjrzał całej reszcie z uwzględnieniem amortyzatorów.

dziękuję za wskazówkę :lol:[/color]

 

[ Dodano: 2007-05-18, 10:06 ]

apropo zawieszenia to w tabeli protokołu disgosty mam tak ::

 

oś przednia oś tylna

 

lewa 46% - prawa -44% / lewa 77% - prawa 74%

 

róznica przyczpnosći

 

2% 3%

 

masa 870 kg 560 kg

 

co mam przez to rozmumieć??????????? gośc gadał ,że jest ok :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam

Autka jakie mam do megane scenic z 98 roku silnik 1,6 zimowki zazone sa 175 70 r14 teraz jestem na kupnie letnich opon. na felge 14 do tego autka jakie najlepsze beda rozmiary?? no i jakie opony polecacie , niesety duzo kasy nie mam na opony maks 150 zl na jedna :-( co polecacie ?? jedyne godne to chyba Sawa, Barum .Dayton co sadzicie a moze cos innego??/// dziekuje z góry. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!