Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Scenic I Ph II] OPONY ZIMOWE


Columb

Rekomendowane odpowiedzi

Prezes jakieś zimne te twoje okolice <ok>, ale co racja to racja z wymianą zimówek (o ile ma sie dobre zimówki) nie ma co czekać - żywotności w latach i tak nie mają dużej więc kiedyś trzeba je zedrzeć :)

.. u mnie pracują barany w zakładzie wulkanizacyjnym :evil: )

Chyba tak, generalnie ja nigdy nie spuszczam autka z oka czy to w warsztacie czy to w wulkanizacji - krzywdy megi nie dam zrobić :) - u mojego wulkanizatora praktykanci nie lubią dokręcać kół ręcznie i trzeba pilnować żeby to robili. Nie sztuką jest przełożyć kółka - sztuką jest aby były wyważone. Na starych gumkach w CC czuć było każde wyważenie - auto inaczej sie prowadziło.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

hmm.... mi się zawsze wydawało że jeśli chodzi o jazdę w śniegu to im węższa opona tym lepiej. Przykładem mogą być samochody do jazdy wyczynowej mają wązkie opony bo na błocie pośniegowym jak i na śniegu opona mniej się ślizga tzn. im większa powierzchnia tym więcej błota pod bierznikiem i łatwiej o uślizg kół. Oczywiście jeśli jedziemy po "czarnym" asfalcie to im szersza tym lepsza. Ja osobiście wybrałbym 175. może nie będą tak ładnie się prezentować ale wolałbym gorszy wygląd a lepszą trakcje na śniegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

W związku z tym że muszę kupić zimówki na nadchodzącą zimę a pytanie jakie chcę zadać jest aktualne zawsze dlatego też zdecydowałem się założyć ten temat. Otóż w moim Scenicu są oponki letnie w rozmiarze 18565R15. Jakiego rozmiaru opony zimowe będą najlepsze do mojego autka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

przede mną temat zakupu opon zimowych... rozmiar taki jaki mam na lato 185/65/R15... natomiast pozostaje kwestia marki, nie ufam opiniom z sieci, bo wiadomo, że większość jest od handlarzy... po tej zimie zimówki (które kupiłem z autem) poszły na spoczynek, bo już się nie nadawały... a był hardcore, bo jedna z 2001, jedna z 2002 i dwie z 2004 :mrgreen: dwie Kristal Montero, dwie jakiś Winterhawk :) i ani razu tej zimy się nie zakopałem :)

 

letnie mam Matador MP43 i jestem zadowolony z nich, więc po głowie chodzi mi, żeby kupić też zimowe Matadory MP59 Nordicca z bieżnikiem asymetrycznym, ale opinii o nich praktycznie brak :P

 

z innych opon (a przejrzałem już mnóstwo :P ) mam na oku takie oto modele:

 

Barum Polaris 2 185/65/R15 88 T (nie jestem jakoś przekonany, opinie niezbyt pochlebne)

Dębica Frigo 2 185/65/R15 88 T (miałem w poprzednim aucie Astra 1.4 16V i byłem zadowolony, jeździłem po wiejskich ośnieżonych drogach bez problemu)

Matador Mp59 Nordicca 185/65/R15 88 T

Sava Eskimo S3 185/65/R15 88 T

Sava Eskimo S3+ 185/65/R15 88 T (jakaś różnica co do tych wyżej bez +?)

Uniroyal Ms Plus 66 185/65/R15 88 T

Fulda Kristall Montero 2 lub 3 185/65R15 88 T

 

jak widać interesują mnie opony do 200 zł, chociaż bardziej w granicach 170-180 zł :P

 

proszę i z góry dziękuję za pomoc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sava uniroyal debica w tej kolejności

 

matadora omiń szerokim łukiem, ale zaproponowałbym ci w podobnym zakresie cenowym lepsze oponki tj kleber krisalp HP 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębica Frigo 2 185/65/R15 88 T (miałem w poprzednim aucie Astra 1.4 16V i byłem zadowolony, jeździłem po wiejskich ośnieżonych drogach bez problemu)

Miałem takie w Polonezie, mam i w Scenicu. Jeżeli chodzi o zaśnieżone drogi i z błotem pośniegowym są idealne. Bez problemu wyjeżdżałem z 20-30 cm śniegu. Gorzej jak jest marznąca mżawka lub deszcz w temp. niewiele powyżej 0°C .

Generalnie mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem opony matador po pierwsze ich wyważenie graniczyło z cudem, po 3 miesiącach użytkowania na boku opony wyszły "bąble" w dość dużej ilości, opony zdjęte i odesłane do reklamacji, po powrocie stwierdzono, że uszkodzenie wewnętrznej części opony powstało wskutek najechania na krawężnik, próg zwalniający lub wpadnięcie w dziurę, oczywiście reklamacji nie uznano. Czyli kupując matadora nie jeździj w Polsce. Temat tych oponek opisany tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!