Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Scenic I Ph II] OPONY ZIMOWE


Columb

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ten rozmiar będzie ok ? http://allegro.pl/zimowa-goodyear-ultragrip7-tanio-4x195-65r15-91t-i2707807878.html

opony bardzo dobrze wypadają w testach Adac i opinie też dobre a i cena mi odpowiada <czerwona>, tylko nie wiem czy wejdą do mojego scenica ?

Może ktoś miał je i napisze jak się zachowują.

Edytowane przez krissprot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po długich poszukiwaniach, czytaniach przeróżnych opinii wybrałem te które miały najwięcej pozytywnych ale w danym sklepie, niekoniecznie musi to odzwierciedlać ogólny pogląd ale zakupiłem BFGOODRICH g-Force Winter 185/60/R15, czyli w takim rozmiarze jakie mam letnie <czerwona>

 

zobaczymy czy ta jodełka daje radę w dużym śniegu ale i nie tylko :)

 

PS.

warto już zakładać, czy szkoda jeszcze opon?

boję się natłoku u gumiarzy...

Edytowane przez pcz_07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mimo, że zima dobiega końca pozwolę sobie odświeżyć temat. W Scenicu mamy już kolejny rok Dębicę Frigo 2 w standardowym rozmiarze 185/65/15 i spisują się całkiem przyzwoicie jak na tą półkę cenową. No mokrym rewelacji nie ma, ale da się jeździć natomiast w typowo zimowych warunkach oponki spisują się bardzo dobrze.

 

PS W Lagunie też jeździ Frigo 2 tyle że 195/65/15 i spostrzeżenia te same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam opony o rozmiarze 175/65r14 i nigdzie nie mogę się dowiedzieć czy mogę je założyć do Scenica 1.6 1997 teoretycznie nie jest to wielka różnica w profilu bo 5% w stosunku do fabrycznych. Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Edytowane przez andzior70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I 15 calowe felgi są OK 14 moga nie pomieścić w sobie przednich tarcz hamulcowych.

I to powinno być podstawowe kryterium i według tego trzeba odpowiednich felg szukać, a do nich opon.

To co pasuje do meganki I, nie zawsze pasuje do sceniola I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie zostałem dobrze zrozumiany, opony fabryczne w moim modelu to 175/70r14 a ja mam praktycznie nówki oponki z poprzedniego auta 175/65r14 82T, czy oprócz przekłamań prędkościomierza i licznika mogą być jakieś problemy? Czy mogę je założyć i niczym się nie przejmować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza niedokładnym pomiarem nie powinno być problemów.

Opony będą jednak trochę twardsze, a w zakrętach będą bardziej sztywne z powodu niższego profilu.

Z kalkulatora wychodzi że będziesz 3% wolniejszy jak licznik wskazuje.

 

Assuming that Chart 1 represents OEM wheel:

 

Suspension clearance: The same.

Fenders clearance: The same.

Wheelwells clearance: 100% clear (leaves even more room than OEM)

SPEEDOMETER: When speedometer reads 60mph (96.6km/h) actual speed will be 58.2mph (93.7km/h): 3% slower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą dokładnością 9mm to różnie bywa bo mniejsza opona jako mniejsza poduszka powietrza może się więcej uginać, sama "dziura" w nadkolu potęguje jeszcze wrażenie że opona jest dużo mniejsza. Kolejny argument dla mnie na "NIE" to obniżanie auta na zimę, gdzie niestety nasze drogi są średnio odśnieżane przez drogowców i łatwiej o uszkodzenie podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W związku z tym, że są sprzeczne opinie na temat rozmiaru 195/65/15 w Sceniu 1 ph 2 (nawet na tym forum), poproszę o opinię osoby, które na takim rozmiarze jeżdżą bądź jeździły. Wg kalkulatora rozmiarów takie opony są tylko o 13 mm większe od 185/65/15 (a takie mam obecnie założone, takie też są w niemieckim briefie do tego auta), czyli tylko o 6,5 mm na promieniu, więc wydaje mi się, że jest spora szansa, że nie będą o nic ocierać w skrajnych położeniach zawieszenia i skrętu, ale chciałbym poznać zdanie osób, które przetestowały to rozwiązanie. Mam okazję kupić nowe 195/65/15 w dobrej cenie, ale właśnie tylko ten rozmiar, więc muszę wiedzieć, czy pasuje.

 

Kolego timo69 do sprzedaży mamy odpowiedni dział. I tam należy umieszczać oferty. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!