Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Scenic I Ph II] OPONY ZIMOWE


Columb

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Najlepiej na stojaku - ciśnienie takie jak było.

Jak nie masz stojaka a masz miejsce, to kładziesz na płasko koło na kole po 2 szt. a jak nie masz miejsca to robisz stos z 4 szt. Koła układasz z dala od okna i źródeł ciepła. Ja swoje jeszcze dodatkowo przykrywam - mam taką starą wielką kapę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcm, ja mam w garażu wmontowane w ścianę pręty średnicy 12mm, długości około 25 cm. Wystający ze ściany pręt jest z końca nagwintowany M12 na długości 10 cm. Na każdym takim pręcie, wisi jedno koło powieszone na otworze po śrubie. Zakręcone jest nakrętką motylkową, pod nią jest podkładka stalowa, śr. zewnętrzna 40mm. By podkładka nie uszkodziła felgi, podłożyłem pod nią przewierconą zakrętkę, z butelki 5l, po wodzie mineralnej. Taki sposób przechowywania moim zdaniem jest najlepszy, ponieważ opona nie jest obciążona, nawet ciężarem własnym, a i niewykorzystane miejsce na ścianie zagospodarowałem. (na 1 zdjęciu nad kołami widać, rozkładaną drabinę, tu zostało wykorzystane miejsce na suficie, ale to już inny temat.)

 

[center:256f3d8e85]kola.jpg[/center:256f3d8e85]

 

[center:256f3d8e85]kola1.jpg[/center:256f3d8e85]

 

[center:256f3d8e85]kola2.jpg[/center:256f3d8e85]

 

[center:256f3d8e85]kola3.jpg[/center:256f3d8e85]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem o drewnianym kołku o średnicy mniejszej niż 60mm, przewierconym w środku i zamocowanym w ścianie, na takie cztery kołki chce nadziać felgi, ale delikatnie i czymś zabezpieczyć. wtedy taka felga z oponą nie dotykałaby ściany. a ciśnienie jak pisał prezes bez zmian, bo mi mówiono ze zmniejszyć do 1,5 bara.

gojgien, pomysł fajny ale czym i jak wyczyściłeś felgi w środku ? ? ? ?ja próbowałem nawet ciepłą wodą i dalej syf jest w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym i jak wyczyściłeś felgi w środku

nie mam z tym problemu, ponieważ każde mycie auta, to także dokładne mycie felg. (nawet w środku) Jest z tym trochę roboty ale robione regularnie, podnosi estetykę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to jest dobre dla felgi ale mocno zabrudzone nawet smarem czy innymi syfami felgi chłopaki z myjni spryskują elektrolitem do akumulatorów i po kilku minutach przelatują karcherem.

 

! Nie testowałem u siebie więc nie znam ewentualnych skutków ubocznych. !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam takie pytanko czy do scenica moga byc zimowki w rozmiarze 175/70 R 14?? wiem ze troche za niskie beda wzgledem ksiazkowych 185/70 R14 ale dostalem piekny komplet i szkoda zeby lezal. jak za male sa to sprubuje je zamienic na ksiazkowe rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Columb, rozmiar posiadanych przez ciebie oponek zawiera się w granicach dopuszczenia do 3% jeśli 175 to profil powinieneś mieś 75 ale jak dostałeś to poco się przejmować zakładaj i jeździj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noi przez moj blad wzrokowy oponki o ktorych pisalem bylem zmuszony zamienic gdyz przy zakladaniu okazalo sie ze maja profil 80 anie 70 jak myslalem :-P i niestety moglyby obcierac z tylu gdyz sa duzo wyzsze niz powinny. I przez taka wlasnie wpadke wulkanizator zamienil sie ze mna (bez zadnej doplaty) na inne. Scenic zostal obuty w 195/65 R14.

Nareszcie spokojniej na duszy bede jezdzil.

Tylko dziwi mnie czemu przednie kola wygladaja jakby bylo w nich malo powietrza a napompowalem 2,3??? moze jeszcze dac do 2,4 zeby mi sie boki nie powycieraly pierwsze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Powoli dojrzewam do decyzji o zmianie na zimówki - może za tydzień? Myślę, że lepiej wcześniej bo potem straszne kolejki.

zimówki Kleber 195/65 R15

letnie Goodyear 205/55 R16

Co do zimówek to naprawdę godne polecenia, ciche, dobrze jeździ się nimi po śniegu, autko na nich bardzo poprawnie trzyma się drogi na oblodzonej nawierzchni. Natomiast jeśli chodzi o goodyeary to posiadają wszystkie zalety jakie powinne mieć dobre opony - może oprócz tego że zaczynają być dość mocno słyszalne powyżej 100 km/h. Wszystkie te dane dotyczą jazdy scenikiem, wrażenia z jazdy innym autkiem na tych gumkach mogą być inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!