Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic II Ph II] OPONY ZIMOWE


klaskowski131

Rekomendowane odpowiedzi

sewerix, zaraz dodam ci zdjęcie moich opon po 10 000 ostatniej deszczowej zimy z jednym tygodniem śniegu rozmiar 175/65 r14

3d38157120f296e4med.jpg598cad0e67904456med.jpg

a tu zdjęcie kleberów po 2 sezonach ok 25 000 km

242a5a325ca64ce2med.jpge1fb6e4b59ba1004med.jpg

i jak napisałem wyżej to twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak dzięki za zdjęcia opon, jako że to dopiero moje 2 auto(poprzednio Classic) miałem do czynienia z niewielką ilością opon. Poprzednie zimówki Fuldy mają 5 sezonów i myślę że ojciec jeszcze jeden na nich przejeździ. Zima się zbliża czas pomyśleć o nowych oponach, a Fitestony i Uniroyale są w barzdzo podobnej cenie i dość wysoko oceniane przez użytkowników(choć Uniroyal lepiej), więc naturalną rzeczą jest szukanie jakiś testów porównawczych, piszesz że ADAC nie jest wiarygodny, masz może namiar(link) na jakiś test porównawczy, bo może bardziej opłaca się dołożyć parę groszy i kupić jakieś inne oponki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sewerix,

ja głównie opieram się na opinii ludzi którzy jeżdżą, staram się wkręcać na test organizowane przez producentów ostatnio Kelly i interstate.

http://www.opony.com/producent.asp

zerknij sobie tutaj na falkeny za 190 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajdziesz trochę testów opon starszych i nowszych modeli

Testy opon

 

Z własnego doświadczenia: Sava Eskimo jest OK, ale dość głośna, Frigo 2 bdb w kopnym śniegu, lecz słaba na suchym

Dobór opon to sprawa indywidualna. Każdy jeździ w innym stylu i opona polecana przez jednego może nie spełnić oczekiwań drugiego kierowcy ze względu na odmienny sposób użytkowania pojazdu. Dodatkowo tego samego typu opona w innym rozmiarze może mieć inną charakterystykę (opona to nie tylko rzeźba bieżnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Możesz kupić takie opony ale ryzykujesz pogięcie felg (zależy jakie dziury masz w okolicy). Mnie po raz pierwszy udało się pogiąć felgi (wyszło przy wymianie opon na letnie) właśnie na rozmiarze 205/55/R16. Jeśli zatem masz alusy to chyba warto kupić profil 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, proszę o poradę jakie kupić opony zimowe, mam na oku NOKIAN 205/60R16 WRG2, FULDA SUPREMO 205/60R16 a może jakieś inne w podobnej cenie.

Ważne aby dobrze trzymały się drogi, nie buczały zbyt głośno, pod blokiem mam spory podjazd ok 12% którego służby drogowe zimą odwiedzają zazwyczaj 2 dni po opadach śniegu <ok> więc najlepiej aby opony dawały sobie radę z tym podjazdem, a poza tym to auto użytkowane typowo jako miejskie i czasami na jakiś wypad w góry lub na ferie.

Pozdrawiam

 

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Proszę o pomoc. Zakupiłem właśnie grand scenica rok 2005 obecnie ma założone alufelgi 17 cali z oponami letnimi, zamierzam kupić opony zimowe ale niekoniecznie o tej średnicy ponieważ są dość drogie i szkoda mi felg. Ze względu na ceny najbardziej jestem zainteresowany kupnem felg stalowych 15 cali i odpowiednich opon stąd moje pytanie:

jaki rozmiar felg powinienem kupić (4 śruby) chodzi o szerokość, odsadzenie itp oraz jaki rozmiar opon (szerokość wysokość profilu itp.) powinienem zastosować aby całość była parametrami taka sama jak w oryginalnym zestawieniu?

Czy w ogóle warto zakładać 15 calowe koła czy lepiej dołożyć i zainwestować w zestaw 16 cali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!