Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic II Ph II] OPONY ZIMOWE


klaskowski131

Rekomendowane odpowiedzi

witam:)

 

mam pytanko:)

----------------------------------

Jakie powinienem mieć ciśnienie w kołach Continental 195/55/R16 w Renaul Scenic 2003r:) ??

----------------------------------

Jakie proponujecie ogumienie na lato do tego auta?

 

proszę się zastanowić, czy te wątpliwe ozdobniki (2x Enter) są potrzebne w tym poscie - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Podobają mi się (podobają to dobre słowo, bo ich nie testowałem) NOKIAN WR G2. W moim rozmiarze (205/55 R16) są w cenie po 310 brutto sztuka.

Czy ktoś z Was na takich jeździł? Co o nich myślicie?

 

Nokian_WR_G2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeniesiono

witam zakupilem nowe dunlop m3 winter sport rozm 205/55/r16 czy to dobry roziar na zime ?

 

Przeniosłem do już istniejącego tematu. Następnym razem najpierw sprawdź czy nie istnieje bardziej godne miejsce dla Twojego posta. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Przeniesiono

dunlop m3 winter sport rozm 205/55/r16 czy to dobry roziar na zime ?

 

Ja właśnie od tygodnia w swojej megi jeżdżę na tych samych oponkach tylko 205/0/17 i jestem bardzo zadowolony. Do tego doszły ABS i ASR i nie ma górki ( a mam u siebie takową z 12% kontem nachylenia) pod która bym nie podjechał lub się nie zatrzymał. Na ośnieżonej 3 przy prędkości 130 km sam jechałem prawym pasem ...naprawdę znakomita opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Powracam do tematu opon zimowych. Założyłem, ze nie dam więcej jak 200zł za szt. oraz warunki w jakich będę użytkował opony to głównie trasa (droga dwupasmowa). Natrafiłem na takie propozycje, które są według Was godne polecenia:

Kormoran SNOWPRO B2 195/65R15 91 T

Firestone WINTERHAWK 2 195/65R15 91 T

Barum Polaris 2 195/65R15 91 T

Sava ESKIMO S3 195/65R15 91 T

Uniroyal MS Plus 66 195/65R15 91 T

Dębica Frigo 2 lub Dębica Frigo 195/65R15 91 T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firestone WINTERHAWK 2 195/65R15 91 T najlepsze z tej paczki polecam sam mam takie na jednym z samochodów, są ciche, mają świetne właściwości trakcyjne jak na zimówki, no i podczas jazdy w śniegu potrafią wytworzyć niezły ciąg. do tego 3 kanały wzdłużne ułatwiają odprowadzanie błota pośniegowego i wody

3503.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porostu w tym teście firestone nie zapłaciło dla komisji ta dużo jak uniroyal <ok>

uniroyal będzie miększy ale przy naszych zimach (deszczowych) bardzo szybko się zetrze ale to twój wybór :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest ściemą kolego ja piszę ci o oponach które warto użyć w naszych warunkach zimowych a nie w warunkach srogiej zimy w alpach czy skandynawi, na nasze warunki firestone są swietnym rozwiązaniem jakbym mieszkał w alpach kupiłbym michelin alpin lub GY UG 7+ ale mieszkamy w Polsce gdzie mimy mamy delikatne i więcej jest deszczu niż śniegu sąd lepszym rozwiązaniem są opony z większą liczbą rowków do odprowadzania wody ,niż opony typu GY gdzie ich rzeźba jest stworzona do wytworzenia jak najwyższej siły ciągu na zaśnieżonych drogach, a przy błocie pośniegowym radzą sobie na bank gorzej od opon np kleber krisalp czy też firestone.

Do tego piszesz że opon chcesz używać głównie w trasie, opony proponowane przeze mnie nie mają bieżnika w jodełkę, który jest słyszalny na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak, trochę mnie zasmuciłeś stwierdzeniami o lobbowaniu testów. Jakiś czas temu rozmawiałem z rzeczoznawcą Dekry i stanowczo polecał Firestony (ogólnie), natomiast o Dunlop'ach miał bardzo złe zdanie. Co jest sprzeczne z testami ADAC, którymi się trochę podpierałem. Poprzednie 3 zimy używałem Witerhawk (poprzednich) i zadowolenie kształtowało się tak: 1 zima extra, 2 zima gorzej i 3 fatalnie. Kupuje opony na 2 góra 3 zimy, ponieważ jeżdżę dużo i zedrę je raz dwa. Mogę sięgnąć głębiej do kieszeni, ale po co. Producent na pierwszy montaż też się nie wysila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!