Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Scenic II Ph II] KOŁA Z LEKICH STOPÓW


Robak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Dobry wieczór, kupiłem coś takiego: http://allegro.pl/show_item.php?item=963741797

czy może mi ktoś pomoc i powiedzieć czy te felgi będą pasować do mojego scenica II z 2003. Nigdzie nie znalazłem rozmiaru piasty w oryginalnych felgach, na opony.pl, podają tylko szerokość, i rozstaw śrub. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi tak się wydaje, ale nie jestem pewny, przeszukałem cale forum znalazłem że do Megan I, Scenic I, ten rozmiar 60.1, a do scenica II, żadnej informacji, może złe szukałem. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

 

Postanowiłem napisać o tym tu bo pytałem już wszędzie..

 

Otóż kupiłem jakiś czas temu alufelgi 15' ET 35, fajne ładne byłem bardzo zadowolony. Po założeniu na renie prezentowały się super no i za niewielką cenę bo dałem 815zł(nowe) firmy xxx, podobno to Made in china, ale maj niby wszystkie certyfikaty itd. Założyłem na nie od razu nowe opony "KENEX" no i okazało się że po przejechaniu ok 100km mam bicia na kierownicy tak przy prędkości ok 80-100km, pojechałem do warsztatu z oponami wrzuciliśmy je z powrotem na wyważarką i okazało się że się same rozważyły :-( jak to możliwe? Pomyślałem że to te opony "KENEX" że to te opony, chciałem taniej. Opony zamieniłem na nówki Micheliny byłem pewny że wszystko będzie ok, ale niestety. Ponownie się same rozważają. Wyważałem je w 4 miejscach żeby wykluczyć złe wyważenie, nigdzie nikt nie wie co się dzieje, dlaczego tak się robi. Ktoś mi podpowiedział że to materiał z których są zrobione jest lipny i to dlatego z powodu temperatur aluminium się jakoś przemieszcza trochę dziwne. Felgi wysłałem na gwarancji do gościa od którego kupiłem-reklamacji mi nie uwzględnili mówiąc że felgi są ok., przysłali mi jakieś wydruki x4 wszystkie z takimi samymi danymi kropka w kropkę, no ale nie oto chodzi. Jeszcze przed odesłaniem ich do mnie dzwonili i zapytali czy wyrażam zgodę żeby oni założyli je na jakiś ich samochód, oczywiście się zgodziłem pomyślałem że wtedy im to wyjdzie na 100%, a tu nic stwierdzili że na samochodzie testowym nic nie wystąpiło(jeśli mówili prawdę) Niedawno mechanik odkrył w moim samochodzie że mam walniętą maglownice(luzy-do regeneracji) i myślę teraz czy to nie mogło być przyczyną rozważania się kuł (dodam że wszystkich 4sztuk) Może słyszał ktoś o takim przypadku? Dodam jeszcze że tego gościa co kupiłem te felgi kupiło ich tysiące osób i nikt nie narzeka, nawet pytałem się ludzi którzy kupili konkretnie ten model i odpowiadali mi że nic im się z nimi nie dzieje, dziwne trochę że u innych na tym samym modelu felg jest ok a u mnie tragedia.. Bardzo proszę o pomoc może ktoś ma jakieś pomysły. Felgi są na 100% proste były sprawdzane czy są proste jakieś kąty, jakieś szybkości wszystko wychodzi pozytywnie

 

Pozdrawiam i proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno mechanik odkrył w moim samochodzie że mam walniętą maglownice(luzy-do regeneracji) i myślę teraz czy to nie mogło być przyczyną rozważania się kuł (dodam że wszystkich 4sztuk)

 

raczej nie, jedynie co to by ściągało, stukało i zdzierało opony.

Spróbuj je wyważyć w innym warsztacie bo może mają walniętą maszynę i nie wychwytuje dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oko26, przepraszam ale jak czytam o takiej marce opon i chińskich felgach to w sumie nie dziwię się. To że reszta ma ok nie świadczy o jakości wykonania.

Załóż opony na stare felgi - co wtedy sie dzieje?

I oczywiście sytuacja odwrotna - co z założeniem starych opon na nowe felgi?

Co z zamianą kół przód - tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te same opony na stalowych felgach wychodzą dobrze tzn..były wyzerowane sprawdziłem je po tygodniu i wyszły 5-5 czyli coś tam nie idealnie, ale ten co wyważał powiedział że tyle mają prawo się rozważyć.kip Opony zostały wymienione na Michelin nowe. Na felgach tego typu jeździ co drugi kierowca bo są tanie i niema z nimi żadnego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oko26, a w tych zakladach to tylko wyważałeś, czy mieli maszynę z tzw "testem drogowym" Taka maszyna sprawdza więcej parametrów, nawet miejsca w których ramiona się z rantem stykają. Nic się w nią nie wpisuje tylko wszytkie wymiary pobiera z felgi. Sprawdza też "bicie" opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wyważanie tych felg wydałem już ok 350zł tyle razy je wyważałem, zdejmowałem i zakładałem inne opony, przekładałem koła na tylną oś, oj co ja nie kombinowałem. Myślę sobie że najlepszym i pewnym rozwiązaniem będzie założyć je na inny samochód jeśli tam będzie to samo co u mnie to sprawa jest prosta to felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich na forum.Mam takie pytania.Gdzie w Lubelskim można wgrac do komputera drugi komplet felg aluminiowych z czujnikami cisnienia.Felgi kupiłem na allegro są w swietnym stanie.Mają szesc ramion 205/55R16 i są orginalne.Czy można to zrobic pomijając salon.Jeżeli jest taka możliwość to proszę o podpowiedzi.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!