Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2 sprawy jak ustawić zegar w megance i 2 instrukcja


TomAs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum. Własnie nabylem meganke 96 rocznikno prawie 97 bo to konierc grudnia silnik 1,4 rl. Wcześniej miałem kiedystam 19-stkę. ale do rzeczy. Mam pytanie jak ustawić zegaz na desce roździelczej bo nie ma tam żadnego pokrętła -przycisku itp. druga sprawa a bardziej gorąca prośba może ktoś z was ma w wersji elektronicznej instrukcje obsługi autka to bardzo bym prosił o przesłanie ma emaila [email protected].

Z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o instrukcję to nie lepiej od elektronicznej nabyć klasyczną, papierową? Z taką bezpośrednio można stać i grzebać przy samochodzie albo go po prostu poznawać zaglądająć od razu w różne zakamarki, kręcąc i naciskając różne rzeczy. Trochę trzeba wydać, ale też nie jakoś dużo, ale przynajmniej drukowac nie trzeba ;-) .

 

W wielu księgarniach literatura jest dość bogata, ja poza tym, że mam oryginalną instrukcję to kupiłem książkę z serii "Sam naprawiam swoje ..." i tu marka. Ale są też inne. Jest tam powtórzone wszystko co w instrukcji plus sporo znacznie ciekawszych rzeczy, przydatnych właśnie przy codziennej eksploatacji auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a co do zegarka... jesli nie masz guzikow to powinienes miec dwie dziurki na dole paneliku, wsadz tam cos cienkiego, spinacz, zaostrzony olowek, tak sie to ustawia w LII. moze masz podobnie

 

NIEEE nic tam nie wsadzaj i nie dłub :shock:

Zegar regulujesz tym samym "dynksem" którym zerujesz licznik dzienny kilometrów.

Po prostu przekręcasz do delikatnie w prawo i trzymasz tak długo aż się wskazówki ustawią na właściwej godzinie i minucie.

 

Swoją drogą to też kiedyś miałem z tym problem, ale od czego jest instrukcja obsługi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bywają jeszcze modele co mają wskazówki zamiast wskaźnika obrotów - dokładnie w tym samym miejscu i wtedy się ustawia tym pokrętłem od zerowania przebiegu "dziennego" - zerknij sobie do kniżki str. 12 ;-) - wiesz gdzie szukać skanów :mrgreen: ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kojaze :mrgreen: mielismy taki w polonezie... no prawie bo obrotek tez byl... ale tam

 

jako ze sprawa zostala wyjasniona i ja zostalem oswiecony to temat uwazam za zakonczony, nie zamykam jednak w razie dodatkowych pytan na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potwierdzam regulację zegara pokrętłem zerującym licznik km, delikatnie przekręcić w prawo i trzymać tak długo jaką chce się ustawić godzinę.

Miałem kiedyś z tym samym ustawieniem problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!