Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
pablo27hh

Megane I phII nie podswietla mi zegarek i temperatura w de

Recommended Posts

michal55yh    0

Jaka tam jest żarówka, taka jak kolega wyżej napisał zwykła 1.2W czy dioda?

Prezes    39

michal55yh, W Twoim przypadku żarówka.

Endi79    0

Witam,

Mam pytanie apropo tego podświetlenia. Posiadam Megane Coupe 1,4 16v z 2001 roku.

Podświetlenie deski, liczników, zegarka z temperaturą świeci dobrze i jego "nasycenie" jest OK do momentu włączenia świateł. Jak wiadomo kiedy włączy się światła deska i nawiewy przygasają i u mnie też tak się dzieje tylko, że za bardzo. Na zegarku wtedy nic nie widać, temperatury też nie, podświetlenie licznika bardzo słabe a nawiewy w każdym przypadku całkowity brak. Regulacja nasycenia podświetlenia przy kierownicy po lewej nie reaguje.

Macie może jakiś pomysł??

Pozdrawiam

Endi79

P_r_z_e_m_o    155

Być może masz uszkodzony potencjometr do ustawiania intensywności świecenia, może wystarczy go przeczyścić, albo wymienić.

Endi79    0

Dzięki za odp. W sobotę pewnie do tego zobaczę jeszcze raz. Wyjmowałem go już, ale czyścić nie czyściłem. W środku ten "suwak" jest nieźle upaćkany tym "smarem", blaszki podginałem.

Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to zapraszam :mrgreen:

[ Dodano: 2009-07-20, 11:35 ]

Witam ponownie

Tak więc przyczyna usterki poniekąd namierzona. Suwaczek od regulacji ma przerwaną jedną nitkę. Kolegę z pracy właśnie "namawiam" na drobne lutowanie :D

A wracając do środkowej konsoli nawiewów. Rozebrałem w sobotę cały panelik. Żaróweczki wymienione, ale nie dają żadnych oznak nadal. Czy jedno z drugim tzn suwak i żarówki pod nawiewami mogą mieć coś wspólnego tzn, że wcale nie świecą ???

Pozdrawiam

Endi79

[ Dodano: 2009-07-21, 20:47 ]

Usterka wyeliminowana :D

A więc, tak jak wcześniej pisałem brak podświetlenie nawiewów i zaciemnione zegary.

Żarówki pod nawiewami T5 wymienione, potencjometr zlutowany (jedna ścieżka) i wszystko już ładnie się świeci.

Pozdrawiam

Endi79

Sroqraf    0

Wielkie dzięki za lokalizację problemu. Od miesiąca jestem właścicielem kombi 1999, 1,4 16V i zastanawiałem się czy podświetlenie nawiewów to zbyt duży "luksus". Na dniach będę zabierał się do rozwiązania problemu. Parę dni temu padła mi połowa podświetlenia wyświetlacza od radia i temperatury, ale zauważyłem też jeden problem z intensywnością oświetlenia. Podczas jazdy kilka razy zauważyłem delikatne przygaśnięcie oświetlenia wspomnianego wyświetlacza i generalnie mierną pracę regulacji intensywności światła. Raz ściemnia się do minimalnego poziomu, idealnego na noc... innym razem ściemniając "do końca" de facto intensywność zmniejsza się do połowy, a po kilku kilometrach...nagle światło blednie do żądanego poziomu. Chyba zabiorę się na początku za potencjometr, może rozwiąże to problem połowy podświetlenia, albo nawet podświetlenia nawiewów :/ Dzięki za wskazówki, jesteście nieocenieni.

andrzej27r    47

Endi79, u mnie też padł potencjometr,lutowanie nic nie dało bo odpadło,ścierzki w nim jak widac lubią się przerywać,na czas naprawy wystarczyło połączyć styki we wtyczce,by obejść te ustrojstwo :)

Krzychup    1

To ja mam też dziwny problem... Jade na światłach, więc zegarek przygasa. Jak włącze lewy kierunkowskaz, to wyłącza się podświetlenie wszystkiego! Prawdopodobnie nie ma dobrego styku w przełączniku od świateł, bo jak ruszam koronką do świateł, to podświetlenie się pojawia. Czy ktoś już czyścił ten przełącznik?

vmax-r    0

Witam,

Podłączam się do tematu:

W moim megane I przestało działać podświetlenie zegara i termometru.

Żarówka była przykopcona, wymieniłem ją lecz podświetlenie nadal nie działa...

Prąd dochodzi do płytki nawet jak zapłon nie jest włączony i kluczyk jest wyjęty (tak ma być???) - we wtyczce czerwony kabel prądowy i czarny minusowy,

wtykając we wtyczkę żarówkę - świeci, wstawiając ją w płytkę już nie...

... wie ktoś z was który jeszcze element mógł się uszkodzić?

Pozdrawiam

Robert

-----------------------------------

Nic się jednak nie uszkodziło... za świecenie żarówki odpowiada między innymi bezpiecznik obsługujący gniazdo zapalniczki.

Był przepalony - wymieniłem.

Wszystko o.k.

Pzdr

Edited by vmax-r