FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: nie podswietla mi zegarek i temperatura w de - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

• 2 stron +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane I phII
nie podswietla mi zegarek i temperatura w de

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Prezes 

• Grupa: Junior Administrator
  • Auto:Renault
  • Silnik:2,0 dCi
  • Przebieg (tys.km):172

Napisano 13 lipiec 2009 - 19:39

michal55yh, W Twoim przypadku żarówka.
Dołączona grafika
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Endi79 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Silnik:1.4 16V
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 16 lipiec 2009 - 13:09

Witam,

Mam pytanie apropo tego podświetlenia. Posiadam Megane Coupe 1,4 16v z 2001 roku.
Podświetlenie deski, liczników, zegarka z temperaturą świeci dobrze i jego "nasycenie" jest OK do momentu włączenia świateł. Jak wiadomo kiedy włączy się światła deska i nawiewy przygasają i u mnie też tak się dzieje tylko, że za bardzo. Na zegarku wtedy nic nie widać, temperatury też nie, podświetlenie licznika bardzo słabe a nawiewy w każdym przypadku całkowity brak. Regulacja nasycenia podświetlenia przy kierownicy po lewej nie reaguje.
Macie może jakiś pomysł??

Pozdrawiam
Endi79
0

#19 Użytkownik jest zalogowany   P_r_z_e_m_o 

• Wyświetl galerię
  • Grupa: Mod Team
  • Auto:Scenic Kaleido / Vectra C
  • Silnik:1,6/16V K4M7 / 2,0 TDi
  • Przebieg (tys.km):~200

Napisano 16 lipiec 2009 - 13:32

Być może masz uszkodzony potencjometr do ustawiania intensywności świecenia, może wystarczy go przeczyścić, albo wymienić.
Pozdrawiam - P_r_z_e_m_o
Dołączona grafika
Zaglądnij TU - hasło: renault
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Endi79 

• Silnik:1.4 16V
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 16 lipiec 2009 - 14:51

Dzięki za odp. W sobotę pewnie do tego zobaczę jeszcze raz. Wyjmowałem go już, ale czyścić nie czyściłem. W środku ten "suwak" jest nieźle upaćkany tym "smarem", blaszki podginałem.
Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to zapraszam :mrgreen:

[ Dodano: 2009-07-20, 11:35 ]
Witam ponownie

Tak więc przyczyna usterki poniekąd namierzona. Suwaczek od regulacji ma przerwaną jedną nitkę. Kolegę z pracy właśnie "namawiam" na drobne lutowanie :D
A wracając do środkowej konsoli nawiewów. Rozebrałem w sobotę cały panelik. Żaróweczki wymienione, ale nie dają żadnych oznak nadal. Czy jedno z drugim tzn suwak i żarówki pod nawiewami mogą mieć coś wspólnego tzn, że wcale nie świecą ???

Pozdrawiam
Endi79

[ Dodano: 2009-07-21, 20:47 ]
Usterka wyeliminowana :D

A więc, tak jak wcześniej pisałem brak podświetlenie nawiewów i zaciemnione zegary.
Żarówki pod nawiewami T5 wymienione, potencjometr zlutowany (jedna ścieżka) i wszystko już ładnie się świeci.

Pozdrawiam
Endi79
0

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   Sroqraf 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Megane IphII kombi
  • Silnik:1,4 16V
  • Przebieg (tys.km):168 000

Napisano 20 luty 2010 - 10:34

Wielkie dzięki za lokalizację problemu. Od miesiąca jestem właścicielem kombi 1999, 1,4 16V i zastanawiałem się czy podświetlenie nawiewów to zbyt duży "luksus". Na dniach będę zabierał się do rozwiązania problemu. Parę dni temu padła mi połowa podświetlenia wyświetlacza od radia i temperatury, ale zauważyłem też jeden problem z intensywnością oświetlenia. Podczas jazdy kilka razy zauważyłem delikatne przygaśnięcie oświetlenia wspomnianego wyświetlacza i generalnie mierną pracę regulacji intensywności światła. Raz ściemnia się do minimalnego poziomu, idealnego na noc... innym razem ściemniając "do końca" de facto intensywność zmniejsza się do połowy, a po kilku kilometrach...nagle światło blednie do żądanego poziomu. Chyba zabiorę się na początku za potencjometr, może rozwiąże to problem połowy podświetlenia, albo nawet podświetlenia nawiewów :/ Dzięki za wskazówki, jesteście nieocenieni.
Dołączona grafika
0

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   andrzej27r 

• Auto:Scenic II Grand
  • Silnik:1,6 16 v K4M + LPG
  • Przebieg (tys.km):160000

Napisano 20 luty 2010 - 10:54

Endi79, u mnie też padł potencjometr,lutowanie nic nie dało bo odpadło,ścierzki w nim jak widac lubią się przerywać,na czas naprawy wystarczyło połączyć styki we wtyczce,by obejść te ustrojstwo :)
piotrekdriver zobacz update galerii, :>>Mój Grandzik<<
0

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   Krzychup 

• Auto:R. Megane 1, PH2
  • Silnik:1.6 16V PB+LPG
  • Przebieg (tys.km):181000

Napisano 21 luty 2010 - 13:17

To ja mam też dziwny problem... Jade na światłach, więc zegarek przygasa. Jak włącze lewy kierunkowskaz, to wyłącza się podświetlenie wszystkiego! Prawdopodobnie nie ma dobrego styku w przełączniku od świateł, bo jak ruszam koronką do świateł, to podświetlenie się pojawia. Czy ktoś już czyścił ten przełącznik?
0

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   vmax-r 

• Auto:megane scenic
  • Silnik:1.6 8V
  • Przebieg (tys.km):250

Napisano 28 lipiec 2012 - 18:42

Witam,

Podłączam się do tematu:

W moim megane I przestało działać podświetlenie zegara i termometru.
Żarówka była przykopcona, wymieniłem ją lecz podświetlenie nadal nie działa...

Prąd dochodzi do płytki nawet jak zapłon nie jest włączony i kluczyk jest wyjęty (tak ma być???) - we wtyczce czerwony kabel prądowy i czarny minusowy,
wtykając we wtyczkę żarówkę - świeci, wstawiając ją w płytkę już nie...

... wie ktoś z was który jeszcze element mógł się uszkodzić?

Pozdrawiam
Robert

-----------------------------------

Nic się jednak nie uszkodziło... za świecenie żarówki odpowiada między innymi bezpiecznik obsługujący gniazdo zapalniczki.
Był przepalony - wymieniłem.
Wszystko o.k.

Pzdr

Użytkownik vmax-r edytował ten post 02 sierpień 2012 - 08:35

SCENIC RT(1,6 8V klima)
Pozzdro/Robert
0

Udostępnij ten temat:

• 2 stron +
  • 1
  • 2