Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nie podswietla mi zegarek i temperatura w de


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie apropo tego podświetlenia. Posiadam Megane Coupe 1,4 16v z 2001 roku.

Podświetlenie deski, liczników, zegarka z temperaturą świeci dobrze i jego "nasycenie" jest OK do momentu włączenia świateł. Jak wiadomo kiedy włączy się światła deska i nawiewy przygasają i u mnie też tak się dzieje tylko, że za bardzo. Na zegarku wtedy nic nie widać, temperatury też nie, podświetlenie licznika bardzo słabe a nawiewy w każdym przypadku całkowity brak. Regulacja nasycenia podświetlenia przy kierownicy po lewej nie reaguje.

Macie może jakiś pomysł??

 

Pozdrawiam

Endi79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. W sobotę pewnie do tego zobaczę jeszcze raz. Wyjmowałem go już, ale czyścić nie czyściłem. W środku ten "suwak" jest nieźle upaćkany tym "smarem", blaszki podginałem.

Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to zapraszam :mrgreen:

 

[ Dodano: 2009-07-20, 11:35 ]

Witam ponownie

 

Tak więc przyczyna usterki poniekąd namierzona. Suwaczek od regulacji ma przerwaną jedną nitkę. Kolegę z pracy właśnie "namawiam" na drobne lutowanie :D

A wracając do środkowej konsoli nawiewów. Rozebrałem w sobotę cały panelik. Żaróweczki wymienione, ale nie dają żadnych oznak nadal. Czy jedno z drugim tzn suwak i żarówki pod nawiewami mogą mieć coś wspólnego tzn, że wcale nie świecą ???

 

Pozdrawiam

Endi79

 

[ Dodano: 2009-07-21, 20:47 ]

Usterka wyeliminowana :D

 

A więc, tak jak wcześniej pisałem brak podświetlenie nawiewów i zaciemnione zegary.

Żarówki pod nawiewami T5 wymienione, potencjometr zlutowany (jedna ścieżka) i wszystko już ładnie się świeci.

 

Pozdrawiam

Endi79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wielkie dzięki za lokalizację problemu. Od miesiąca jestem właścicielem kombi 1999, 1,4 16V i zastanawiałem się czy podświetlenie nawiewów to zbyt duży "luksus". Na dniach będę zabierał się do rozwiązania problemu. Parę dni temu padła mi połowa podświetlenia wyświetlacza od radia i temperatury, ale zauważyłem też jeden problem z intensywnością oświetlenia. Podczas jazdy kilka razy zauważyłem delikatne przygaśnięcie oświetlenia wspomnianego wyświetlacza i generalnie mierną pracę regulacji intensywności światła. Raz ściemnia się do minimalnego poziomu, idealnego na noc... innym razem ściemniając "do końca" de facto intensywność zmniejsza się do połowy, a po kilku kilometrach...nagle światło blednie do żądanego poziomu. Chyba zabiorę się na początku za potencjometr, może rozwiąże to problem połowy podświetlenia, albo nawet podświetlenia nawiewów :/ Dzięki za wskazówki, jesteście nieocenieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endi79, u mnie też padł potencjometr,lutowanie nic nie dało bo odpadło,ścierzki w nim jak widac lubią się przerywać,na czas naprawy wystarczyło połączyć styki we wtyczce,by obejść te ustrojstwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam też dziwny problem... Jade na światłach, więc zegarek przygasa. Jak włącze lewy kierunkowskaz, to wyłącza się podświetlenie wszystkiego! Prawdopodobnie nie ma dobrego styku w przełączniku od świateł, bo jak ruszam koronką do świateł, to podświetlenie się pojawia. Czy ktoś już czyścił ten przełącznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

 

Podłączam się do tematu:

 

W moim megane I przestało działać podświetlenie zegara i termometru.

Żarówka była przykopcona, wymieniłem ją lecz podświetlenie nadal nie działa...

 

Prąd dochodzi do płytki nawet jak zapłon nie jest włączony i kluczyk jest wyjęty (tak ma być???) - we wtyczce czerwony kabel prądowy i czarny minusowy,

wtykając we wtyczkę żarówkę - świeci, wstawiając ją w płytkę już nie...

 

 

... wie ktoś z was który jeszcze element mógł się uszkodzić?

 

Pozdrawiam

Robert

 

 

-----------------------------------

 

Nic się jednak nie uszkodziło... za świecenie żarówki odpowiada między innymi bezpiecznik obsługujący gniazdo zapalniczki.

Był przepalony - wymieniłem.

Wszystko o.k.

 

Pzdr

Edytowane przez vmax-r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!