Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jakie sa koszty wymiany rozrzadu w 1,6 16v


pablo27hh

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co się czepiacie - zostawcie gościa w spokoju bo go nie przekonacie :!:

Nauczy się na własnym przykładzie jak mu się taka awaria przytrafi - czego nie życzę :) - szkoda mi auta (mniej właściciela) ;-)

Mam nadzieję tylko, że inni nie uwierzą ślepo w zapewnienia podane w instrukcji i nie będą sprawdzali paska na oko ;-) :!: :) Czasu się nie oszuka :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Prezes ma rcję.

Tylko autka szkoda.

A jak taka szkoda boli właściciela tego autka to wiedza Ci co tego doświadczyli.

 

wilos poczytaj sobie forum o wymianie rozrządu jest naprawdę sporo postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się zgodzę. Witos ja zaufałem książce serwisowej i wymieniłem rozrząd wraz z 12 zaworami, planowanie głowicy itp. Bolało, że aż strach. A co najgorsze robili mi to słabi mechanicy i do tej pory z nierównymi obrotami walcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj niech ma zdanie jakie chce. Tylko niech nie wprowadza zamętu innym użytkownikom, którzy pytają o radę, bo te jego rady o rozrządzie można między bajki włożyć. Niech sobie żyje w przekonaniu, że pasek mu i 15 lat pochodzi, nawet jeśli nie osiągnie 120 000 km. Jego auto jego kasa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro mowa o wymianie. To po tym robieniu rozrządu mechanik zakładał mi pasek klinowy i jak dla mnie to on jest nie od tego modelu co mam. Na pierwszy rzut oka widać, że nie pokrywa całego koła alternatora. Mam silnik 1.6 16v 99 po liftingu i mój pasek ma 18mm. Tak mniej więcej bo nie miałem wczoraj sufmiarki. Ile powinien mieć pasek szerokości, bo nigdzie nie moge wymiaru wyczytać. A dodam, że moja megi jest bez klimy. :) :) :) ;) :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam takie pytanie lecz nie do końca z tematem związane. Niecały miesiąc temu miałem wymieniany kompletny rozrząd razem ze wszystkimi możliwymi paskami. Ostatnio podczas odpalania zaczął piszczeć jakby się pasek ślizgał... LEcz piszczy tylko w momencie odpalenia, po 2 sekundach przestaje. Co to może być? A może to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale sprawdzany był pasek - powiem wam ze wygląda jak nowy

samochód był garazowany we Francji i nic tam nie parcieje

Pasek rozrządu prawie zawsze wygląda jak nowy do samego momentu zerwania.

[ Dodano: 2009-04-23' date=' 19:58[/i'] ]

ROZRZĄD to sie wymienia co 120 000 km a nie co 80 000 - <ok> Księga Serwisów

,,LICZBY nie KŁAMIĄ ale Kłamcy LICZĄ"

Bzdura, kupowałem nową Megankę 1,6 16V w grudniu 1999. W instrukcji było 120 tys km i wielka pieczątka sprzedawcy z ostrzeżeniem dealera, że nie po 120 tylko po 90 tys. km.

90 tys.km dla tych samochodów to maksimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Chciałbym zapytać z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy wymianie kompletnego rozrządu w Megance (rozrząd, pompa, filtry, oleje, robocizna)?

Auto tak jak w opisie, Megane Classic 1.6 16V 110KM 99r.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!