Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jakie sa koszty wymiany rozrzadu w 1,6 16v


pablo27hh

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginalny rozrząd na allegro 300zł + (chyba) dekle na walki (30zł) + wymiana 200-400 zł. Te rozrządy podobno się trudno robi, jest jakieś narzędzie do ustawiania wałków. Wniosek - lepiej zrobić tam gdzie mają doświadczenie z tymi rozrządami. Możesz dodatko rozważyc wymiane pompy wody. Jest o tym kupe postów. Czasem warto uzyć " szukaj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wymienialem w 1.4 16v (ale to te same czesci i tyle samo roboty) to za wymiane paska, rolek, napinacza i pompy wody zaplacilem 770zl (550 za czesci + robocizna). Ale da sie zrobic taniej, bo taki zestaw jak ja wymienialem widzialem na allegro za 410, tylko ze ja nie mialem czasu czekac na przesylke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wymieniałem w tym miesiącu: 2x rolka Pasek + pompa wody i 2x zaślepki płyn chłodniczy.

koszt części: ok 450 - 470 zł

Mechanik: 130 zł

Nie robiłem u ludzi którzy zajmują się tylko renault bo chcieli od 250 do 300 zl. Zwykły mechanik też sobie poradzi z rozrządem w Megane :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jestem tu nowy mam zamiar kupić megane kombi w diesel 1,9 2000R.

sprowadzoną , robili dla mnie go znajomi autko naprawde jest rewelacja tylko nie wiem jak sie zachować z tym rozrządem.Tzn.napewno auto było serwisowane za Odrą ma przejechane 156.000 km. i powiedźcie czy moge jeszcze pojeździć bez jego wymiany np do jesieni (brak kasy)pozdrawiam was i dzieki za odpowiedź. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fakturach renault z Francji na każdej wielkimi grubymi wołami napisane jest:

Wymiana rozrządu co 5 lat lub 80 tys

 

więc tobie nie brakuje wiele, mi w poprzedniej renowce urwał sie pasek i koszty naprawy w porównaniu z wymianą rozrządu sa gigantyczne.

 

więc lepiej wymienić a i nie zapomnij o pompie wody!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wymiana rozrządu co 5 lat lub 80 tys." Może i jest tak napisane.Tydzień temu pasek przeskoczył mi na zębach a do wymiany było jeszcze 30 tys.km.Skutek:pogięte wszystkie zawory itd.Koszt części prawie 1000 zł.(po znajomości).Masakra dla kieszeni.Dodatkowo zepsuła się sonda lambda...Wszystko jest już zrobione ale poważnie zastanawiam się nad zmianą marki auta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

posiadam meganke 1.6 16v 2000r przymierzam sie do wymiany rozrzadu chce sie dowiedziec jakie sa ceny ( chce wymienic pompe, pasek, rolki,napinacze i moze alternator )moze ktos udzieli info na ten temat dzieki MOZE ktos zna dobrego mechanika z okolic Stalowej Woli <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!