Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jakie sa koszty wymiany rozrzadu w 1,6 16v


pablo27hh

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Na fakturach renault z Francji na każdej wielkimi grubymi wołami napisane jest:

Wymiana rozrządu co 5 lat lub 80 tys

 

więc tobie nie brakuje wiele, mi w poprzedniej renowce urwał sie pasek i koszty naprawy w porównaniu z wymianą rozrządu sa gigantyczne.

 

więc lepiej wymienić a i nie zapomnij o pompie wody!!!!

ROZRZĄD to sie wymienia co 120 000 km a nie co 80 000 - :) Ksiega Serwisów

,,LICZBY nie KŁAMIĄ ale Kłamcy LICZĄ"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co 120 000 km a nie co 80 000

Życzę powodzenia :) Oby tyle wytrzymał ten pasek u ciebie :)

Księga serwisów sobie a życie i praktyka sobie. :!: :)

Ja jakbym bardzo ryzykował to może do 100 tys. bym dociągnął ale to już z duszą na ramieniu. Oczywiście są i tacy co dojadą powyżej tych "zalecanych" 120 tys.

Jestem tego świadom i też przykładem ;-)

Pierwszą megankę kupiłem to na budziku było 125 tys i bez wymiany, więc wiem, że się da ale to ryzyko już sięgnęło 100%. Oczywiście, pierwsze co wtedy zrobiłem to była wymiana pasków, kpl. rozrząd i pompy cieczy. Potem wszystkie płyny ;-)

W skrajnych przypadkach bywa, że i wcześniej pasek poleci, ale to już są skrajne wyjątki.

 

Jak to się mówi "lepiej zapobiegać niżli leczyć" :!: :)

Osobiście zalecałbym wymianę między 80-100 tys. km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniejszy mój samochód to Polonez Atu i tam przez lata eksploatacji robiłem tak jak Pan Bóg przykazał, czyli rozrząd co 60 tys to tak wymieniałem - i ani razu sie nie popsuł. Przejechałem na nim 120 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w ASO pan powiedział że ludzie którzy wymieniaja rozrząd wczesniej aniżeli przed 110 000 km sa poprostu ludzmi bogatymi i maja takie widzimisie.

 

Pięniądze w błoto wyrzucają - ja wole kupic skrzynke piwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem megane to miała przejechane 181tyś km. Poprzedni właściciel raz wymieniał pasek przy 115 tyś (serwis w Niemczech). Ja na tym pasku dociągnąłem do 193tyś. Następną wymiane planuje na przebiegu nie większym niż 270tyś. Wole nie ryzykować ;-) PS. Co którą wymiane paska wymieniacie pompe? U mnie przy 115 było wymieniane wszystko więc stwierdziłem że cały komplet przyjdzie na następnej wymianie. Czy dobrze zrobiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilos, biorąc pod uwagę przebieg twojej meganki to pewnie nigdy tego paska nie miała zmienianego. Nawet ASO zaleca wymianę co 120tkm lub 5 lat, bo pasek jest gumowy a jak każda guma z czasem parcieje. Auto masz z 2001r. więc pasek (jeśli nie wymieniany to ma 7 lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilos, Jak Ci się zawory wygną (w najlepszym razie) bo pasek się zerwał. To Ci pójdzie ponad 2500 zł, to jakby nie liczyć będzie troche krzynek tego piwa.

A tak z ciekawości to w jakim ASO byłeś? Bo nie chciał bym tam trafić przypadkiem.

Radzę zmienić serwis i to szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że prezerwatywy nie są testowane metodą: "wygląda jak nowa"..

Koszt wymiany osprzętu rozrządu to różnie licząc w warsztatach 500-1000zł koszt naprawy rozrządu po zerwaniu to 2000-3000 - nawet dziecko w pierwszej klasie widzi różnice, lub jak wolisz: ,LICZBY nie KŁAMIĄ ale Kłamcy LICZĄ" 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic tam nie parcieje
fizyki czy chemii garażem nie przeskoczysz :) btw. to chyba nasz forumowy tekst miesiąca ;-)
no tak ale sprawdzany był pasek
jak był sprawdzany? wizualnie? obejrzyj sobie pasek który się zerwał, przeważnie też cały (poza tym miejscem gdzie się przerwał) wygląda jak nowy... widziałem już kilka takich pasków i kontrola wizualna może tylko pomóc gdy naprawdę masz już mocno stary pasek :) i wymaga on natychmiastowej wymiany po np. kilkuletnim postoju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!