Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana żarówki światła stop.


Rekomendowane odpowiedzi

odkrecasz 2 motylki - jeden u gory lampy, drugi dostepny po otworzeniu klapy i zdjeciu czarnej zaslepki o srednicy kilku centymetrow - podwazyc czyms plaskim. potem ostroznie wyszarpujesz lampe do siebie - sa 2 kolki. wypinasz 2 wtyczki i masz lampe luzem. uwalniasz jeden zatrzask, potem dociskasz taki dzyndzel w ksztalcie odbitej lustrzanie w poziomie 1 w strone przeciwna niz daszek 1 - wtedy puszcza zaczep wewnetrzny i masz wyciagniety panel z zarowkami. stop/pozycja to dwuzarnikowa 21/5W 12V. dzisiaj sam wymienialem, to sie naumialem;-) stopa w klapie nie wiem jak wymienic;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Temat zmobilizował mnie żeby wyjść na zewnątrz w ten drugi dzień świąt ;-)

Jeśli chodzi o 3 światło stopu, to po pierwsze kwestia rozebrania osłon plastikowych

15636050.th.jpg

, a druga to taka że tam nie ma żarówki tylko jest pasek LED jak w większości

71937206.th.jpg,

 

Ford preferuje jeszcze normalne żarówki. Zorientuje się w pracy czy mamy takie na stanie (są plusy pracy w Valeo) bo szczerze mówiąc wątpię czy da radę kupić ten komponent osobno.

Jeszcze raz wesołych :-D

 

[ Dodano: 2011-04-25, 18:24 ]

a tak mi się jeszcze wspomniało "nasza" lampa i tak jest świetna bo można te klipsy metalowe zdjąć i wyciągnąć LED-a, konstruktorzy w BMW poszli po całości, lamy 3 światła stop jakie mam okazje robić do E84 czy F25 są zgrzewane więc jak się przepali to cała lampa idzie do wymiany :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Kamil. Czy dostałeś tą lampę. Nigdzie nie mogę tego kupić. U mnie nie da się wymienić Led, bo całość była sklejona, i połamałem że by się dostać. Całkiem zgnita listwa w śodku lampy.

Potrzebuję całą lampę. Jeżeli możesz pomóc w tej sprawie, to pisz na PW.

Pozdrawiam Łukasz

post-15088-0-42895100-1307747652_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość gomez.pl

całe światło stop ASO kosztuje ok 300pln <piwko>

na allegro można kupić używki do 100plnów.

 

jednak w moim przypadku światło stop nie działa bo wtyczka oraz gniazdko jest zaśniedziałe :notacrook:

 

wystarczy przeczyścić styki i powinno działać, jednak w moim przypadku działało tylko przez kilka dni. zatem może mi ktoś powie czy nie można wymienić całej wtyczki - chodzi mi gdzie takową kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!