Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka komórka i dlaczego...


DARKOM

Rekomendowane odpowiedzi

Ze swojego na czyjś też można przesyłać pliki. Słuchawki bluetooth też ponoć działają (wyczytane na forum androida). Sam ze słuchawką nie próbowałem. Może jutro wyciągnę z szafki i popróbuję.

Gps'y również są, takie które ściągają mapy na bieżąco, oraz takie, do których można wgrać mapy. Sam jeździłem z sygiciem (chyba tak się to pisze) i całkiem nieźle.

Osobiście użytkuję G1 (a.k.a. HTC Dream) od lipca bodajże.

A no i przygotuj się na to, żeby cokolwiek działało (bt, nawigacje, większość bardziej potrzebnych programów...) trzeba zrootować telefon, co się wiąże z utratą gwarancji, w skrajnym przypadku można telefon uwalić. Bez roota, telefon jest dużo mniej funkcjonalny niestety.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do plików potrzebny program z marketu za free do pobrania,natomiast słuchawka czy połączenie z radiem,kompem i innymi bzdetami działa bez zarzutu,oczywiście mowa o orginalnym sofcie 1.5 z Sense.Ma być aktualizacja do Andka 2.1 dla Magic'ów i BT ma śmigać bez żadnych wspomagaczy ale zawsze można zrobić roota i wrzucić inny Romik :)

Nawiązując do tego co napisal kolega Techniacz Rota nie wymaga do nawigacji śmiga na orginalnym bez rota.Rotować można jak chcesz mieć dostęp do płatnego marteku i programów dla ...ludzi co lubią grzebać w jądrach :) najlepiej zacytuje

" Co daje dostęp do ROOT

 

W prosty sposób można powiedzieć, że gdy mamy do niego dostęp, możemy modyfikować/zmieniać/kopiować każdy plik systemowy. Instalować oprogramowanie, które wymaga takiego dostępu. Takie oprogramowanie posiada dużo większe możliwości niż standardowe, będziemy mogli instalować najnowsze wersje lub MOD-y dostępnych ROM-ów. Masz szansę stać się posiadaczem najnowszego systemu Android, na długo przed informacją o ewentualnej aktualizacji lub wydaniu go w twojej sieci. Będziesz mógł sam skomponować i instalować system do swojego telefonu, dzięki czemu nie będziesz od nikogo zależny i sam zdecydujesz co ma w nim być. Nie da się w kilku zdaniach opisać co daje ROOT, na swoim przykładzie powiem, gdybym go nie miał to G1 wieczorami leżałby sobie spokojnie tak jak większość telefonów które do tej pory posiadałem. Tak nie jest, bo mogę zrobić z nim praktycznie wszystko, co przy odrobinie wiedzy w połączeniu z pasją daje niesamowite połączenie i nie pozwala się od niego oderwać... "

W skrócie Andek niczym się nie różni od Linuxa,więc jak czaisz OS i lubisz grzebać w systemowych plikach to Root się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie zapędziłem się z tą nawigacją :) Oryginalny soft miałem krótko i wkurzało mnie, gdy co chwile widziałem jakąś aplikacje "only for root phone". Stąd mogła wyniknąć pomyłka :) A roota warto zrobić choćby właśnie dla dostępu do menadżera plików w telefonie. Albo bluetootha, bo ten bez roota też chyba nie w pełni działa.

A co do symbiana, to "oduczenie" jeśli tylko było jakąś ingerencją w oprogramowanie telefonu (pewnie z poziomu telefonu się tego nie dało zrobić), też wiązało się z utratą gwarancji :)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja działa bez roota. Nawet pirackie :) Słuchawki na bluetooth też działają bez problemu bez roota. Żeby przesłać plik z naszego telefonu na czyjś jest potrzebny root (wiem bo próbowałem miliardy razy gdy miałem telefon bez roota i nie szło za Chiny ludowe tego wysłać). Wiem też że wszystkie romy od 2.0 w górę mają już działający w 100% bluetooth a romy bazujące na Androidzie 1.5 1.6 mają czasami dziejącą możliwość wysyłania plików (zaznaczam że słuchawki i inne pierdoły działają w 100% sprawnie). Ja bez roota wytrzymałem do lutego a od tego czasu co tydzien latam na innym romie.

Osobiście korzystam z G1 i przy romach np. z SenseUI brakuje ramu i nawet swapy i RamHacki nie pomagają. Po prostu telefon jest trochę za słaby żeby to uciągnąć. Co do Magików z płytą 32A(w G1 jest 32B) to tam już jest i mocniejszy procesor i więcej ramu więc romy portowane np. z HTC Legend działają świetnie. Dla mnie podstawowym powodem do zrobienia roota była możliwość instalowania aplikacji na karcie SD. Niestety gdy nie miałem roota to po zainstalowaniu jakiejś nawigacji np. Igo która zajmuje 23 mega i kilku innych programów telefon zamulał jak jasna cholera i oczywiście nie mogłem nic więcej zainstalować. Ogólnie to polecam zrobić roota i wgrać sobie rom wyglądający jak oryginalny 1.6 ale posiadający działającego bluta i apps2SD i kilka innych przydatnych rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja teraz używam Nokie e63 i 5530XM i jestem bardzo z niech zadowolony ;)

 

wcześniej się używało:

Nokia 3310 ->Nokia 3410 -> Nokia 3510i -> Siemens C75( 6 razy w serwisie 2 razy dostałem nowy który psuł się po 3 miesiącach) -> SE K750i -> SE K550i -> Nokia 3110c -> Nokia E51 i Nokia 1600 i 6030 -> Nokia 6650 t-mobile -> SE C702 -> Toshiba G810-> Nokia E63 4Gb&Nokia 6220c 1Gb -> Nokia E63 4Gb&Nokia 5530c 1Gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od około 3 lat BlackBerry. Obecnie mam model 8900 i śmiało mogę go polecić - świetny smartfon. Bateria (jeśli telefon jest nowy) trzyma 21 dni na czuwaniu - osobiście sprawdzałem, a przy częstych rozmowach i przy częstym używawaniu internetu, 7-8 dni. Internet działa niezawodnie i bardzo szybko, gps z nawigacją Naviexpert bardzo dobrze naprowadza, nie zawiesza się, nie traci zasięgu, aparat foto zdumiewająco ostry, obsługa intuicyjnie prosta, ogólnie super - nie myślę o zmianie telefonu na inną markę (a miałem już najróżniejsze telefony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Samsunga i900 Omnia 8GB, nic dodac nic ujac telefon sie super sprawuje, jestem z niego bardzo zadowolony. GPS mam za free, posiada WiFi i mase innych rzeczy. Jezeli ktos lubi zbajerowane telefony to polecam ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz GPS w androidzie też można mieć za "free". Aplikacja mapy, daje możliwość (na razie jest w fazie testowej, ta funkcjonalność) nawigacji. Także nawigacja na androidzie, posiada mapy z google maps. Nawigacja jak narazie, działa "jedynie" w USA i UK z tego co pamiętam, ale odpowiednio przerobiona działa także i u nas ;) Jedynym minusem, jest brak lektora, ale jak wejdzie oficjalna wersja na nasz kraj, to zapewne też będzie działać. Nie ma z tego co pamiętam informacji o fotoradarach, ale są restauracje, stacje benzynowe, parkingi, bankomaty i banki. Jest też warstwa natężenie ruchu ale chyba nie koniecznie chce działać u nas ;). Mapy ściągają się na bieżąco, więc bez internetu w pakiecie nie ma co podchodzić do tego.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja posiadam od 2 lat Nokia E66 (bez umowy). Telefon świetnie nadaję się do rozmów jak i nawigacji (większy wyświetlacz niż w E51). Plusem jest darmowa Nokia/Ovi Maps, która w obecnej (trzeciej) wersji działa bardzo dobrze a i mapy są dość dokładne. Jedyne na co można w niej ponarzekać, to czasami niezbyt dokładna numeracja budynków w Warszawie. Nie jest to Automapa, ale do okazjonalnego używania nadaje się wyśmienicie.

Co do samego telefonu, to jest on dobrze wykonany, a bateria jak na smartphone jest przyzwoita (w trybie GSM trzyma 4-6 dni, 3G (dla miłośników szybkiego internetu) już tylko 2-3 dni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie sie zastanawiam nad wzieciem HTC Legend, HTC HD2, ewentualnie jakiejs Nokii, jak: N97 mini.

Generalnie jednak chce cos z 3G, dotykowym i klawiatura qwerty wysuwana. Obecnie mam juz ponad 2 lata HTC Diamond i jestem z niego dosc zadowolony bo dziala mimo bardzo zlego traktowania :mrgreen:

Co polecacie? Ale moze nie Nokie, bo niecierpie ich grafiki (liternictwo w Symbianie). Z jednej strony myslalem tez nad E72 ale troche za mala klawiatura dla moich palcow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!