Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chcę zrobić z 1.9d 1.9dti


Malenki2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam samochód Renault megane 96r. z silnikiem 1.9d chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość zmiany kolektora oraz dodania turbiny wraz z intercolerem tak żeby to wszystko ładnie działało i ile mniejwiecej kosztują cześci nowe chodzi mi o turbinę kolektor i chłodnice intercolera. Jeżeli można to zapytam czy potrzebne są jeszcze jakiegoś typu zmiany np inny filtr powietrza i ogólem dodatkowe jakies przeróbki bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pytanie czy warto? Czy koszty modyfikacji nie beda zbyt duze? Niestety filtr tez bedziesz musial zmienic, elektronike i pewnie jeszcze inna mase rzeczy. Nowe czesci to sobie odpusc, zwlaszcza jesli chcesz je kupic w serwisie. Turbiny sa strasznie drogie! Za nowke ponad 1400zl musisz spokojnie liczyc jak nie wiecej. Szczerze to gra nie jest warta swieczki, taniej bedzie sprzedac auto i kupic auto z silnikiem dTi.

 

Choc dTi kopa ma przyzwoitego, a spalanie umiarkowane :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy przeżyje to nie wiem własnie chciałem sie o to zapytać fachowca. A odnośnie tej sprawy być moze w pytaniu źle sie wyraziłem chodzi mi o turbine nie sterowanąelektronicznie wogóle auto jest manualnie sterowane wieć chcąć przerabiać na elektronikę trzeba by wszystko zmieniać pompe paliwa wtryski itd. Chce zapytać czy znajdzie taką turbinkę do tego auta manualną oraz czy tłoki i korbowó wytrzymają dodatkowe przeciążenie. Pytam bo chyba po to istnieje to forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadza sie, po to jest forum. Jednak ciezko bedzie jednoznacznie odpowiedziec na Twoje pytanie, nikt nie probowal takiej modyfikacji przynajmniej z naszego grona. W kwestii mechanicznej to posprawdzaj w dialogysie oznaczenia elementow silnika, jak sa takie same w dTi do w zwyklym D to zapewne wytrzymaja, ale w/g mnie beda takie same. Niby 1.9 dTi wytrzymuje spokojnie 120KM po chiptunigu, problem jest ze sprzeglem, wiec szanse na to ze sa to te same czesci co w 1.9D sa nikle. Sprawdz tez oznaczenie skrzyni. Na ftp pikura lezy pdf o silnikach 1.9 dTi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na moj gust wsadzenie samej turbiny nie da pozadanego efektu, zeby to wszystko ze spoba gralo nie obejdzies sie bez ingerencji w starownik silnika, pewnie beda jakies niulanse w szybkosciach otwarcia wtruskow badz samej ilosci podanego paliwa, radze podjechac do jakiegos zakladu ktory zajmuje sie tuningiem aut i zapytac czy jest to mozliwe technicznie. Co do czesci ekonomicznej to jesli chcialbys to zlozyc to sama turbina nie nowa lecz regenerowana to wydatek ponad 1000zl do tego dolicz kolektor to nie wszystko jakos do turbiny musisz doprowadzic smarowanie, czyli dochodza sprzewody olejowe, intercooler + reszta niezbednych pierdulek moze Cie tak skromnie liczac szarpnąc z 3000 za same czesci a gdzie robocizna chyba ze sam chcesz to robic, na moj gust niewarto sie w to pakowac, zbyt kosztowan inwestycja lepiej kupic nowe auto lub rozejrzec sie za calym silnikiem od DTI podjezewam ze wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!