Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

im zimniej tym gorzej odpalić


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam taki problem w moim scenicu 1.9 dCi. Problem dotyczy oczywiście odpalania ;-( Im temperatura niższa (obecnie -15 stopni) trzeba około 50-60 razy przekręcić stacyjką żeby zapaliła się kontrolka od świec żarowych i ta na prawo od niej (taki silnik z napisem stop) - zawsze albo się razem zapalają albo się obie nie zapalają. Przy temperaturze koło 0, wystarczy z max 10 razy przekecić i zapalają się te kontrolki i auto odpala, w chwili obecje już 10 minut kręciłem i nie chce się odpalić. O co może chodzić ? ;( jeździłem po mechanikach ale nikt nic nie wie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki problem. Moje auto scenic 1,9 Dci nie odpali przy temp poniżej zera. Ale kontrolki od grzania świec się normalnie zapalają i gasną, a auto i tak dalej nie odpali. Stosowałem różne techniki aby go odpalić, np przekręcałem kluczyk i grzałem kilka razy ale też nic nie pomogło. Wiem tylko tyle że mam zepsuty przepływomierz powietrza ale czy to ta przyczyna ?? Świece żarowe mam sprawne był sprawdzane. Co jet nie tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to wina paliwa słabej jakości i przy okazji filtra paliwa? - zgaduję.

Mi w zimie odpalał bez przepływomierza, chociaż jest w nim czujnik temp powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś odłączyć ten przepływomierz?

 

strzelam z podpowiedziami, może podpowie lepszy snajper :mrgreen:

immobilajzer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie mogę wykluczyć słabej jakości paliwa, ale w jaki sposób to się ma do nie zapalania się kontrolek świec żarowych i tej drugiej, bo przecież jak już one się zapalą, to auto pali bez problemu, tyle ze w chwili obecnej zanim się zapalą to trzeba się powiedzmy z parę minut pogimnastykować kręcac kluczykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie mi przychodzi do głowy, którego rozwiązania też mój mechanik nie wykrył. Mianowicie też zdarza się to teraz jak jest zimniej na polu, że podczas jazdy - szczególnie jak są wysokie/za niskie obroty to zapala się kontrolka grzania świec żarowych. Po zmniejszeniu gazu zazwyczaj znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ensimek, jedną z przyczyn może być EGR, wyczyść go i sprawdź czy pomoże. Gdzie co i jak jest opisane na forum.

A poza tym możesz poczytać o błędzie "EKG" bo powodów może być wiele.

Pozdrawiam.

 

Przypomniało mi się jeszcze,że wina może być też katalizator - wskazane może być jego "udrożnienie" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!