Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CK4160 Bluetooth Hands-free for Renault


Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktos moze pojecie gdzie cos takiego kupic?

CK4160 Bluetooth Hands-free for Renault - spotkalem sie tez z symbolem Parrot CMLTB X84

komplet wyglada jak to : http://cgi.ebay.es/CK4160-Parrot-hands-fre...tem330286044432

podobno dziala ze wszystkimi radiami oprócz carminat'ów

we francji jest to dostępne normalnie jako opcja przy kupnie samochodu - u nas nie :mrgreen:

nawet jakby chciec to kupic w serwisie to nie wiadomo jaki to symbol

a moze ktos ma takie cos i moglby sie podzielic spostrzeżeniami czy w ogole warto sobie tym zawracac glowe

 

[ Dodano: 2008-12-31, 19:22 ]

o mam numerek renault:

77 11 424 854 lub 77 11 422 131 - to drugie to chyba wersja do laguny III - ciekawe czy sie rozni..

ciekawe tylko czy jak to francuski to wpolsce mozna dostac - no i pewnie cena bedzie chora.. w innych krajach widze 285,60 E ale zapytam w serwisie

 

Zdania zazwyczaj kończymy kropką, a zaczynamy od wielkiej litery, nie podwójnym "Enterem". Polskie litery z haczykami i jakieś przecinki także by się przydały w tekście. Niepotrzebne wolne przestrzenie powycinałem. - gojgien

 

[ Dodano: 2009-01-01, 13:31 ]

udalo mi sie znalezc instrukcje do tego szpeja: http://e-guide.renault.com/810_5_ESP_B91/r...NX797-2_MUL.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent bardzo fajny, chetni ebym zakupil, ale za 500zł a nie za ponad 1000:) Za to kolega Borut jak dobrze pamiętam szukał czegoś takiego i pisał, że koszty nie mają znaczenia zatem może zostanie pierwszym eksperymentatorem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie by było jakby ktoś potestował w praktyce - bo z założeń wygląda to fajnie - jedyne czego brak to komendy głosowe.. no bo problemy z symbianem to maja wszystkie zestawy głośnomówiące wiec trudno to brać za minus.

Oto oficjalna lista wspieranych telefonów: http://www.parrotoem.com/download/renault_...mpatibility.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lista chyba jest dość stara, prawda jest taka, że praktycznie wszystkie telefony z BT będą działały, conajwyżej nie w pełnej funkcjonalności.

Jednak szczerze mowiąc to jedynym prawdziwym bajerem tego urządzenia jest wykorzystanie wyświetlacza radia, całą pozostałą funkcjonalność łącznie ze sterowaniem pilotem przy kierownicy jestem w stanie zrobić na bazie dowolnego zestawu samochodowego bluetooth, zresztą chyba tak zrobie ze swoim bluetoothem siemensa bo sterowanie przy kierownicy naprawde by sie przydało tylko wyświetlacz nadal będę miał nad głową:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można napisać do polskiego oddziału firmy Parrot ale sądze, że nie sprzedają tego w swojej sieci dystrybucji, przynajmniej w ich sklepie internetowym tego nie ma. Cena ponad 1000zł wynika tylko i wyłącznie z tego, że nie ma konkurencji. A nie ma konkurencji bo producent zapewne nie udostępnia protokołu komunikacyjnego z wyświetlaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oczywiste, ktos kupił i np nie spełniło to oczekiwań, albo dostał w prezencie. Ja bym jednak nie kupił tego na ebayu za 500zł. To juz na tyle dużo pieniędzy, że chciałbym miec pewność, że to działa jak należy. Poszukałem troche w necie i ludzie miewają problemy z tym urządzeniem, gdzieś czytałem że wyświetlacz nie wyświetla tego co trzeba.

Jednak to mnie zainspirowało i pokombinuje, żeby mój zestaw w samochodzie dało się obsługiwac pilotem :evil: i wtedy wprawdzie bez wyświetlacza w radiu ale będę miał takie coś za dużo mniejsze pieniądze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

 

Właśnie zakupiłem zestaw HF Parrot CK4160 z Renault Butique nr.ref.: 77 11 421 182, zobaczymy niebawem co i jak...

 

Filmik na Youtube z prezentacją wygląda obiecująco http://pl.youtube.com/watch?v=5z4R6pIAMHM

 

...aha - podobno nie współpracuje z Audio Connection Box - jeśli faktycznie tak będzie chętnie go sprzedam (oczywiście HF).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...koszt zakupu nieco ponad 300EUR (ASO Renault niemcy)

 

Jeden mały problem - brak instrukcji w jęz PL i z opisu na stronie Parrot-a wynika iż HF nie współpracuje z nokią N95 ?! ...mam nadzieję że to tylko brak aktualizacji danych.

Montaż w przyszłym tygodniu jeśli wszystko będzie OK coś napiszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do niezgodnosci z N95 to nie jestem pewny, ale przynajmniej z innymi parrotami tak bylo ze glowny problem byl z automatyczna synchronizacja kontaktow - podobno jest na to rozwiazanie poprzez instalacje takiego programiku ze strony nokii (Nokia 810 Contact Download Application for Nokia S60 3rd edition devices - to bylo od zestawu glosnamowiacego nokia 810 i ludzie pisali ze pomagalo) - no zawsze jest opcja recznego wyslania wszystkich kontaktow.

Drugie co ma prawo nie dzialac to lista nieodebranych i ostatnio wybieranych..

Az ciekaw jestem jak ci ten test wypadnie.. bo ja tez mam symbianowa nokie.

 

Mi sie udalo kupic 77 11 419 313 - znacznie taniej niz Tobie, ale niestety ryzykuje to ze ten od scenica nie pojdzie na megane - wyswietlacze sie troche roznia.. Przjdzie paczka to tez cos wiecej bede mogl napisac na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w sumie nie do końca wiadomo o co chodzi, ponieważ nawet w polskim salonie Renault dostępne zestawy nie posiadają instrukcji w jęz PL. Elektryk z ASO twierdzi iż wszystkie zestawy Parrot CK4160 różnią się numerami ref ze względu na różnicę w długości dołączonej instalacji elektrycznej, oraz miejsce mocowania "masy" tej wiązki. Mój zestaw jest przeznaczony do Clio III ?! ale nie ma "podobno" problemu z montażem w Lagunie II (trzeba jedynie pokombinować gdzie zamontować moduł i jak położyć wiązkę - załączona instrukcja oczywiście opisuje Clio III). Jeśli zestaw będzie działał w LII to z Megane II też nie powinno być większych kłopotów.

 

Narazie chyba napiszę do Renault z zapytaniem o instrukcję obsługi w jęz PL, ponieważ w polskich ASO komplet jej nie zawiera ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko - potestujemy, zobaczymy <ok> jak cos najwyzej skonfrontujemy co ty dostałeś w zestawie a co ja :mrgreen:

 

w sumie fakt - ustawowo powinna byc instrukcja po polsku.. ale w praktyce to nie problem raczej. Co do wersji języka w parrocie to polskiego rzeczywiście nie ma z tego co sie orientowałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem opis zestawu o numerze który podałeś i niestety potwierdza się fakt iż urządzenie HF nie jest kompatybilne ze zmieniarką (a więc Audio Connection Box też), oraz nawigacją Carminat <ok>

 

...dzięki za info w sprawie oprogramowania do nokii - już zainstalowane :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!