Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana silnika


piotrek3

Rekomendowane odpowiedzi

cześć wszystkim bardzo proszę o pomoc wszystkich kolegów, mam taki problem muszę wymienić silnik w swojej megi bo mój się już sypie mój silnik to 1.6 8v 75km k7m 720 z 96r i moje pytanie czy mogę zamiast tego silnika zamontować silnik 1.6 8v 90km k7m 702 i czy będę musiał jeszcze coś wymienić po zamianie tych silników? Bardzo proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

koledzy z powodu że są dwie odpowiedzi na moje pytanie i się one różnią to proszę o dalsze wypowiedzenie się na ten temat silnik już kupiłem i nie wiem co robić z tym sterownikiem mój sterownik ma oznaczenia: siemens S105300104D HOM 7700864454. POMÓŻCIE PROSZĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarciu1111, mylisz się zmiana komputera jest również wymagana bo przy 1,6 K7M702 powinien być komputer o numerze 7700865810

piotrek3, najlepiej kupuj silnik wyciągany z nadwozia wtedy sprawdź czy są takie same numry komputerów jednak ja twierdzę że musisz mieć również komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiem tak twierdzić iz,zmienialem kompy. juz tłumacze: ze scenika przekładałem do checzbeka myslałem ze, sa takie same silnik. o tym ze,sie myliłem przekonałem sie dopiero przy wymianie paska. auto odpaliło chodziło prawidłowo. na chamowni nie byłem wiec mozliwe ze są inne mapy. teraz: jezeli kupiłeś silnik bez osprzetu poprostu zakładasz kolektory listwe czujnik wału i tem silnika od swojego do nowego i odpalasz!!! po co zmiana kompa jesli osprzęt jest twoj. jezeli kupiłes z osprzętem w co wątpie tez nic złego bo wszystko jest to samo i zostanie ci na częsci <ok> wieksza moc inny wałek itp.. tym samym ciutke wiecej paliwka. ecu ma adaptacjie wiec sie dostosuje . sąda zbada spalinki mapy wtrysku sie dostosują . jesli jednak mi nie wierzysz i chcesz bardzo zmieniac ecu licz sie z tym ze samo wpięcie kompa nic nie da blokuje go imo. albo sciągasz to w pizdu(sam tego nie zrobisz) albo kupujesz kompa z kluczykiem stacyjką pętlą centralką dodatkowy koszt. po co???? nie utrudniaj sobie zyc ia. składaj wsio odpalaj i ciesz sie autem.. a no i nasłu[ciach] pukającego wałka hehe który slychać w kazdym k7m pozdro

 

 

jarciu1111, mylisz się zmiana komputera jest również wymagana bo przy 1,6 K7M702 powinien być komputer o numerze 7700865810

 

 

przyjacielu robak . po co mu inny komp jesli wszystkie klamoty ma od swojego. nawet jesli ...to te silniki mają identyczny osprzęt elektryczny. roznica numerow moze byc spowodowana tak jak mówiłem wieksza moc silnika inny wałek wiec tym samym dłuzszy czas wtrysku ciutke czy kąt inny. jednak ecu ma autoadaptecjie wiec dostosuje sie do warunków. nie chce ciebie pouczać bo jesteś tu moderatorem i mozesz mnie usunąć ale serio nie potrzeba mu kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Wymieniaj wymieniaj :-) ja wymieniłem swoj k7m720 na k7m702 i jest :-) żadnego kompa ani nic nie wymieniałem nawet osprzęt pasował idealnie , i tak samo idealnie mi chodzi a wyrwałem niezłą sztuke - 90tyś km przebiegu nawet uszczeleczek nie miał nigdy wymienianych <ok> a i jeszcze jedno po przełożeniu nie przestrasz sie mocy :shock: :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dopiszę się do tematu , mam do wymiany sam blok silnika w raz z głowicą , reszta osprzętu zostaję moja ,

Czy muszę też wymieniać komputer ? według mnie NIE , zmieniam tylko blok silnika w raz z głowicą .

Czy ktoś już wymieniał silnik w 1.6 16v? jeżeli tak proszę o wskazówki . wychodzi on dołem górą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!