Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uniden 520 XL Zakłócenia, gdy włączę radioodtwarzacz.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takowy problem. Ostatnio zamontowałem radio Uniden 520XL (prosiłbym o niekomentowanie wyboru) z anteną Sirio ML-145 z magnesem. Wszystko działa Ok do momentu włączenia radia samochodowego. Wówczas zaczynają się straszne zakłócenia. Co może być tego przyczyną, jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaku89, jak coś znajdziesz ciekawego to się pochwal, też mam taki problem, ale z wyświetlaczem. Też podłączony do zapalniczki "od tyłu".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lcd 6,5 cala. Zakłócenia pojawiły się jak do laptopa podłączyłem zasilacz samochodowy. A obraz z laptopa jest wyświetlany na wspomnianym lcd. Myślę sobie czy bezpośrednie podpięcie zasilacza pod akumulator załatwiłoby sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaku89, nie nie wiem - czasami jest tak, (to tylko elektronika) że na jednym o podobnych parametrach jest OK a na drugim już nie. Czasami wystarczy przesunięcie trochę w różne strony i bywa OK a czasami nie.

W razie problemów odwiedź CB Meteor na Al. Pracy :mrgreen: Nie pamiętam numeru ale dokładne dane znajdziesz w sieci.

Nie gadaj ze sprzedającym, tylko poproś o pana z zaplecza co im serwis robi :mrgreen:

A tak nawiasem mówiąc, skoro zajmujesz się instalacjami car audio to problem powinieneś bez jakiekolwiek pomocy rozwiązać ;-)

Takie same "zabawki" się stosuje jak zakłócenia pojawiają się w radioodbiornikach. Zacznij od sprawdzenia przewodów WN w autku.

Zobacz czy dobrze kapturki na świeczkach siedzą itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro zajmujesz się instalacjami car audio to problem powinieneś bez jakiekolwiek pomocy rozwiązać

Chciałbym zauważyć że przetworniki znajdujące się w radiach samochodowych czy wzmacniaczach dźwięku w znacznym stopni różnią się od tych w radiach CB.

Gdybym był pewien że zakłócenia pojawiają się z zasilania to faktycznie nie miałbym problemów z ich rozwiązaniem. Zaniepokoił mnie, a raczej zaciekawił fakt, ze w momencie kiedy złapię za antenę wszelkie zakłócenia ustają. Dlatego to właśnie postanowiłem się zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj czy w układach zasilających aparaturę którą masz na pokładzie nie ma zasilacza impulsowego.

Zacznij też od sprawdzenia czy antenę masz zestrojoną i nie wierz w opowieści, że ona już jest fabrycznie zestrojona. Ja nawet jak zmieniałem miejsce, bo poprzednie przestało mi odpowiadać, to sprawdzałem SWmiarką :mrgreen:

To co piszesz o różnicach w przetwornikach nie ma znaczenia, ponieważ patenty na filtrację takich zakł. są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaku89, No stary, zestrojenie to podstawa i od tego trzeba zacząć. Przy złym zestrojeniu możesz nawet spalić końcówkę, przy nadawaniu. Przy nasłuchu to i na zwykłym kablu można jechać ale wtedy wiadomo zbiera cały syf ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!