Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I Ph2 problem z belką tylną


Rekomendowane odpowiedzi

Korektor nie jest potrzebny tylko w autach z 4 kanałowym ABSem, w którym jest on już zaimplementowany.

Jednak są auta z ABSem 4 kanałowym i korektorem siły hamowania.

W Megane ABS ma 3 kanały i jest korektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest link do forum megane coupe, jest to manual pokazujący jak obniżyć zawieszenie tylne na belce (drążkach skrętnych) na pewno się przyda przy naprawie belki, zarówno przy wymianie drążków jak i przy wymianie tulei, bo po naprawie tak czy inaczej trzeba ustawić wysokość zawieszenia

a z tymi tulejami to chyba najlepiej po wyciągnięciu z belki pojechać z nimi do sklepu i wziąć takie same, bo tak to raczej kupowanie w ciemno, przynajmniej w moim przypadku (nawet w dialogysie nie ma numeru części)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Koledzy przymierzam sie do podniesienia tyłu mojego Scenica -bo już prawie zderzakiem wleke po asfalcie .

Przeczytałem już chyba wszystko co możliwe .

Mam takie pytanko czy do podniesienia wystarczy wysunąć z tej "lornetki" tylko wałki skrętne i je włożyć tak żeby belka była niżej a nadwozie wyżej -czy też te wałki stabilizujące muszę ruszać?

 

Pozdro Flat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytowanie

 

Dzieki bo ja patrzac na te rysunki-nie kumam jak to zawieszenie działa :applause:

Ale chyba działa skoro jest tak zbudowane.

A belkę trzeba odkręcać czy amortyzatory?

Bo tam w tym manualu do meganki kolega odkręcał -tylko nie za bardzo wiem po co ?

 

Poczytaj regulamin

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poczytaj regulamin

 

Spox zapomniałem o tych cytatach obiecuje poprawe :applause:

 

Przemo dzieki za pomoc

 

Dodano: 03 wrz 2011 - 20:20

No i w koncu zabrałem sie za podnoszenie scenica.I tu zong -nie mogę tych ... drążków skretnych wywalić z lornetki .

Ma ktoś jakiś sposób na to -miałem jak w manualu odkręcone amorki -tylko tej belki kwadratowej nie miałem zdjętej -ale to chyba na nic nie wpływa-przynajmniej ja nie widzę żeby coś tam przeszkadzało.

Ciągnąłem za pomocą tej śruby w wałku -i nic -siedzi w lornetce jeden i drugi i ani drgnie.

Ma ktoś jakiś patent na wydarcie tych drążków ze środka lornety?

Edytowane przez flatron316
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba popatrzyć czy nie są pęknięte lub nie mają zniszczonych wielowpustów.

 

Jeśli są pęknięte, to rozumiem, że widać to gołym okiem z kanału, ewentualnie czuć pod ręką.

 

A jak rozpoznać, ze zniszczone są wielowypusty? One wchodzą przecież w środek tej lornetki... Czy trzeba wysunąć drążki z uchwytu i sprawdzić wtedy?

 

Od dłuższego czasu mam problem ze stukaniem w tylnej części nadwozia. Dźwięk ewidentnie dochodzi spod podłogi bagażnika. Tuleje wymienione, amortyzatory ok, zderzak dokręcony na maksa, na pewno nic nie stuka wewnątrz samochodu (koło zapasowe, półka, tylna klapa, boczki bagażnika, zamek tylnej klapy - wszystko sprawdzone).

 

Może to te drążki???? No bo chyba nic tam więcej nie zostaje.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wieszaki na układzie wydechowym, może któryś element obija się o nadwozie.

Jakby był pęknięty drążek, automatycznie auto przechyliło by się na tą stronę, Tak samo jak w przypadku pękniętej sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszaki też sprawdzone. To jest takie postukiwanie ewidentnie spod podłogi bagażnika, przy przejeżdżaniu poprzecznych nierówności. Nie jest głośne, ale denerwujące. Co jeszcze może być oprócz amortyzatorów, tuleji, drążków?

Czy przy wyrobionym wielowypuście też może stukać?

Edytowane przez AndrewW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na belce jest wszystko podokręcane, amortyzatory się nie tłuką, tuleje wymienione, to jedyne co mi przychodzi do głowy to sprawdzenie dokręcenia wszystkich śrub. Tych mocujących belkę i amortyzatory. Potem sprawdził bym hamulce czy tak gdzieś nie ma jakiś luzów i się tłucze.

Pozostają szarpaki, może tam coś pokaże?

Jeżeli wielowpusty byłyby zniszczone to auto po prostu opadło by z jednej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szarpakach wszystko ok, nic nie stukało. Sprawność ok. 80%. Amortyzatory podobno ok, zostawiłem auto w warsztacie i sprawdzali je. Podejrzewałem, że mają jakiś "martwy punkt" i wtedy stukają. Podobno odkręcili je i sprawdzali poza samochodem - ale nie widziałem tego i do końca nie jestem pewny. Wszystkie śruby dokręcone, zaciski hamulcowe nie stukają.Coś jednak podejrzewam amorki - spróbuję zdobyć jakieś zastępcze na chwilę i wtedy okaże się na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!