FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: "Kwik" przy puszczaniu sprzęgła - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Scenic I phII
"Kwik" przy puszczaniu sprzęgła

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Mik3sz 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Silnik:1.6 16V podtlenek LPG i 1,9 dCi 120KM
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 15 styczeń 2009 - 10:07

Szukałem podobnych objawów ale na tę chwilę nie znalazłem. Mam taką przypadłość, że przy puszczaniu sprzęgła na załączonym biegu słychać krótki "kwik". Jak ruszam z "2" przy toczącym się aucie kwiknięcie jest ciut dłuższe (przez wolniejsze puszczanie sprzęgła).
Zauważyłem prawidłowość, gdy ruszam z zakresu obrotów pow. 1400 to "kwiknięcia" nie ma.
Brak ślizgania, czy innych niepokojących objawów awarii sprzęgła. Na wyższych biegach (3,4,5) nie ma odgłosów.

Kumpel mechanior sugeruje jakąś suchą tuleję, ale aby to zniwelować, trza silnik (skrzynie) zwalać - a bez potrzeby bym nie chciał ...
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   cuda__2 

• Auto:Megane Scenic
  • Silnik:1.6 16v
  • Przebieg (tys.km):180000

Napisano 15 styczeń 2009 - 21:18

czesc
ja mam identyczne objawy mechechanik mi powiedział ze to nic powaznego wiec nie trzeba nic robić wiec jeżdze już tak 110 tys. km i nic sie nie dzieje prócz tego odgłosu :mrgreen:
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Mik3sz 

Napisano 15 styczeń 2009 - 21:44

Wlasnie wiem ze to nic poważnego, tylko jak ja chcę sprzedać swojego to wolałbym to zrobić, niż zapewniać potencjalnego klienta o małym wpływie "kwiku" na eksploatację.

A co do źródła to jest to wałek który wchodzi w łożysko oporowe skrzyni i teraz pytanie - czy w tej skrzyni jest klapka albo inny otwór technologiczny przez który mozna przesmarować wałek ?
Import, Export, drobny przemyt ;)

Sprzedam swojego Scenika

Dołączona grafika
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   dudu 

• Auto:Megi
  • Silnik:1.6 Benzyna+gaz 8V
  • Przebieg (tys.km):210000

Napisano 16 styczeń 2009 - 22:59

I u mnie tez jest to "kwilenie". Zrobiłem juz 30 tys od kupna i na razie spokój.
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Vivaldi 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:obecnie TDI automat
  • Silnik:był Scenic 1,6 16V
  • Przebieg (tys.km):1

Napisano 17 styczeń 2009 - 14:45

Mik3sz napisał:

Szukałem podobnych objawów ale na tę chwilę nie znalazłem. Mam taką przypadłość, że przy puszczaniu sprzęgła na załączonym biegu słychać krótki "kwik".
łożysko sprzęgła, nic poważnego zrobisz przy okazji wymiany sprzęgła. Nic nie dłub. :mrgreen:
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   grzeg79 

• Silnik:1.6 16V
  • Przebieg (tys.km):111000

Napisano 22 styczeń 2009 - 20:40

u mnie podobny objaw zdarza się przy zimnym silniku, kiedy szybciej puszczam sprzęgło na 1 i 2-im biegu, potem cisza...pozdrawiam

[ Dodano: 2009-02-22, 21:52 ]
Pewien mechanik przy okazji wymiany sworznia sam zdiagnozował "zmęczenie" poduszki tylnej silnika i właśnie opisał takie objawy 'kwiku' przy zrywniejszym ruszaniu i zmianie biegów zwłaszcza z 1 na 2 (ale też zrywnej), podobno można jeszcze pojeździć sporo i nie robić, ale silnika przy wymianie zwalać nie trzeba. Koszt kilka stówek, w ASO Renault sama poduszka ponad 400 zł + 130 robocizna (podaję tylko w teorii, bo nigdy tam nie pojadę). Niezły zamiennik Sasic chyba (podobno robi oryginały dla Renault) około 200 zł.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   anwili 

• Silnik:diesel

Napisano 23 luty 2009 - 22:30

Witam. Problemy ze sprzęgłem mam już za sobą. Niedawno wymieniłem, bo rozwaliło się łożysko wycisku. Teraz to bajka, lekko chodzi pedał, nie szarpie i nie piszczy. Nowe sprzęgło firmy Valeo. Części firmy Sasic to lipa, oni w większości zajmują się regeneracją. ;-)
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Vivaldi 

• Auto:obecnie TDI automat
  • Silnik:był Scenic 1,6 16V
  • Przebieg (tys.km):1

Napisano 23 luty 2009 - 23:24

Myślisz , że Valeo to jakaś rewelacja jakościowa ? ;-) do przemieszczania się z p-tu A do B na jakiś czas wystarczy.
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   monter 

• Auto:Scenic
  • Silnik:2.0 16V
  • Przebieg (tys.km):108

Napisano 25 luty 2009 - 00:42

No to dziękuję Wam za odpowiedź na mój kolejny problem. Oczywiście witam w klubie bo mam dokładnie to samo w 100% zgodne z opisem w pierwszym poście.

Mik3sz, dałeś radę z tym KWIK :oops: Nie łatwo to opisać :oops:
Audi Select: Plus
Scenic '00 2.0 16V 140KM, Golf '11 1.4 16V 80KM, Picasso '01 1.8 16V 115KM
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Mik3sz 

Napisano 03 marzec 2009 - 15:12

generalnie zalagodzilem problem chwilowo - z kanalu, od gory skrzyni, przez klapke technologiczna nasmarowalismy walek i od tygodnia jest spokoj ale i tak sie czasem zdazy ze przy trzymaniu na tzw. "polsprzegle" lekko zaswiszczy, zeby to zrobic na lale trzeba by rozebrac tak jak do wymiany sprzegla a skoro dziala i to dobrze dziala to staram sie przyzwyczaic ze za jakas chwile znow mi zakwiczy. Tylko jak mam wytlumaczyc ew. nabywcy ze "Ten Typ Tak Ma" :oops: ....
Import, Export, drobny przemyt ;)

Sprzedam swojego Scenika

Dołączona grafika
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   janusz35 

• Silnik:1,9 dCi

Napisano 05 marzec 2009 - 11:43

Ja też od początku eksploatacji scenica mam "problem" z odgłosami wydającyni prze sprzęgło ale to umnie nie jest KWILENIE ale cos jakby RZĘŻENIE (jak to sie pisze) czy grzechoranie w momencie puszczania sprzęgła (tak jakby plastikowa zębatka się żle zazębiła). Zrobiłem juz ok.40tyś i ani nie jest to głośniejsze ani nie się nie zmniejszyło.
A na marginesie -sprzęło strasznie ciężko mi "chodzi".
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   ziomek4000 

• Auto:Megane 1 ph2
  • Silnik:1,6 16v benzyna
  • Przebieg (tys.km):130

Napisano 24 kwiecień 2009 - 20:07

Mik3sz napisał:

z kanalu, od gory skrzyni, przez klapke technologiczna nasmarowalismy walek

czy możesz podesłać jakieś foto lub coś w tym stylu gdzie szukać tej klapki? też chętnie bym wyeliminował ten "kwik" przy ruszaniu.
Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie.
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1