Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Kwik" przy puszczaniu sprzęgła


Mik3sz

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem podobnych objawów ale na tę chwilę nie znalazłem. Mam taką przypadłość, że przy puszczaniu sprzęgła na załączonym biegu słychać krótki "kwik". Jak ruszam z "2" przy toczącym się aucie kwiknięcie jest ciut dłuższe (przez wolniejsze puszczanie sprzęgła).

Zauważyłem prawidłowość, gdy ruszam z zakresu obrotów pow. 1400 to "kwiknięcia" nie ma.

Brak ślizgania, czy innych niepokojących objawów awarii sprzęgła. Na wyższych biegach (3,4,5) nie ma odgłosów.

 

Kumpel mechanior sugeruje jakąś suchą tuleję, ale aby to zniwelować, trza silnik (skrzynie) zwalać - a bez potrzeby bym nie chciał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wiem ze to nic poważnego, tylko jak ja chcę sprzedać swojego to wolałbym to zrobić, niż zapewniać potencjalnego klienta o małym wpływie "kwiku" na eksploatację.

 

A co do źródła to jest to wałek który wchodzi w łożysko oporowe skrzyni i teraz pytanie - czy w tej skrzyni jest klapka albo inny otwór technologiczny przez który mozna przesmarować wałek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem podobnych objawów ale na tę chwilę nie znalazłem. Mam taką przypadłość, że przy puszczaniu sprzęgła na załączonym biegu słychać krótki "kwik".
łożysko sprzęgła, nic poważnego zrobisz przy okazji wymiany sprzęgła. Nic nie dłub. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobny objaw zdarza się przy zimnym silniku, kiedy szybciej puszczam sprzęgło na 1 i 2-im biegu, potem cisza...pozdrawiam

 

[ Dodano: 2009-02-22, 21:52 ]

Pewien mechanik przy okazji wymiany sworznia sam zdiagnozował "zmęczenie" poduszki tylnej silnika i właśnie opisał takie objawy 'kwiku' przy zrywniejszym ruszaniu i zmianie biegów zwłaszcza z 1 na 2 (ale też zrywnej), podobno można jeszcze pojeździć sporo i nie robić, ale silnika przy wymianie zwalać nie trzeba. Koszt kilka stówek, w ASO Renault sama poduszka ponad 400 zł + 130 robocizna (podaję tylko w teorii, bo nigdy tam nie pojadę). Niezły zamiennik Sasic chyba (podobno robi oryginały dla Renault) około 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Problemy ze sprzęgłem mam już za sobą. Niedawno wymieniłem, bo rozwaliło się łożysko wycisku. Teraz to bajka, lekko chodzi pedał, nie szarpie i nie piszczy. Nowe sprzęgło firmy Valeo. Części firmy Sasic to lipa, oni w większości zajmują się regeneracją. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie zalagodzilem problem chwilowo - z kanalu, od gory skrzyni, przez klapke technologiczna nasmarowalismy walek i od tygodnia jest spokoj ale i tak sie czasem zdazy ze przy trzymaniu na tzw. "polsprzegle" lekko zaswiszczy, zeby to zrobic na lale trzeba by rozebrac tak jak do wymiany sprzegla a skoro dziala i to dobrze dziala to staram sie przyzwyczaic ze za jakas chwile znow mi zakwiczy. Tylko jak mam wytlumaczyc ew. nabywcy ze "Ten Typ Tak Ma" :oops: ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od początku eksploatacji scenica mam "problem" z odgłosami wydającyni prze sprzęgło ale to umnie nie jest KWILENIE ale cos jakby RZĘŻENIE (jak to sie pisze) czy grzechoranie w momencie puszczania sprzęgła (tak jakby plastikowa zębatka się żle zazębiła). Zrobiłem juz ok.40tyś i ani nie jest to głośniejsze ani nie się nie zmniejszyło.

A na marginesie -sprzęło strasznie ciężko mi "chodzi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
z kanalu, od gory skrzyni, przez klapke technologiczna nasmarowalismy walek

 

czy możesz podesłać jakieś foto lub coś w tym stylu gdzie szukać tej klapki? też chętnie bym wyeliminował ten "kwik" przy ruszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!