Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

silnik TDI a katalizator


*hhh*

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po przekręceniu kluczykiem nie zapala mi się kontrolka od katalizatora. Myślałem że jest spalona i po wyjęciu zegarów zauważyłem że jej nie było...(!) Przełożyłem od podgrzewania przedniej szyby (nie mam w wyposażeniu) ale wtedy też się nie zapaliła....

Czy to jest normalne?

 

Mam Megane 1.9 TDI 97r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 TDI
Renault nie stosowało nigdy silników TDI

twój silnik patrząc po roczniku to dT nawet nie wiem czy DTi było montowane w tym roczniku chiba nie ale niech znawca się już wypowie

w wikipedii jakiś aktor napisał o TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Renault występowały m.in. oznaczenia:

1.9 TD - silnik F8Q/784 1996-1998

1.9 TDi - silnik F9Q/730 1997-1999

1.9 D - silnik F8Q/624 1998-1999

1.9 dTi - silnik F9Q/731 1999-2003

1.9 dCi - silnik F9Q/732/740 -1999-2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zobacz na stronę inter cars i zobaczysz że takich silników nie było. Jak znajdziesz jakieś info o takim silniku to nawet jego typu nie mogą podać. Po prostu często się ludziom myli z niemiecką marką. A najpewniej to po numerze VIN to by sprawdzić dokładnie. w wielkim teście scenica w auto świecie też wszędzie pisali o TD i TDi. Jedno jest prawdą że kurcze do scenica faktycznie montowali silniki 64KM i się wielokrotnie myliłem twierdząc że takie nie były wsadzane.

I jeszcze załącznik jakie były montowane silniki wg programu do obsługi aut Vivid WorkshopData ATI

PC800 twoje dane pochodzą z bardzo omylnego Auto Świata z tej tabeli która jest nie prawidłowa.

post-5486-1232050157_thumb.jpg

post-1-1232050157_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przyznaję rację - moje lenistwo spowodowało powołanie się na opis z w/w tygodnika. Zajrzałem jeszcze dokładnie w literaturę cribd.com/doc/6910568/RTA-Scenic"]http://[ciach]cribd.com/doc/6910568/RTA-Scenic (np. str.7)

i w wersji diesel faktycznie tylko: D, dTi i dCi (F8Q i F9Q)

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!