Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jak zdjąć tapicerkę z drzwi?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak zdjąć tapicerkę z tylnich prawych drzwi, aby dostać się do rolety? Roletka się zepsuła i wypadałoby ją naprawić, więc proszę o pomoc. Czy trzeba odkręcać razem z plastikiem czy może da się tylko tą górną część? Już próbowałem, odręciłem śrubę od dołu oraz tą przy klamce aby ją wyciągnąć i przy sterowaniu szybami, jednak coś dalej trzyma. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkreciles te dwie srubki (klamka + sterowanie szybami) to juz wszystko - musisz teraz poprostu uzyc troche siły - te cześć gorna tapicerki (materialowa) trzyma sie juz tylko na zatrzaskach (po bokach i na dole). Jak zdejmowałem swoją (wymieniałem głośniki) to miałem wrażenie że zaraz coś rozwale - jednak obydwie zeszły bez uszkodzeń :mrgreen:

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 lata później...
Gość fabiang86

witam wszystkich. ja potrzebuję zdjąć tapicerkę drzwi przednich od kierowcy bo nie otwiera mi się szyba. wydaje mi się że to coś nie łączy w okolicach silniczka bo przełączniki sprawdziłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania. Chcesz się dowiedzieć jak zdemontować tapicerkę z przednich drzwi?? Jeśli tak to dokładny opis jest w manualu. Od razu po rejestracji zadane pytanie, nawet nie użyłeś :) .

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to ja się podepnę pod temat,też musze zdjąć tapicerkę tylko,że z przodu od strony pasażera.Nie mogę otworzyć drzwi od zewnątrz od środka się otwierają,jaka może byc tego przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam37 poczytaj o tych problemach ale dla swojego auta. W M I jest to trochę inaczej rozwiązane jak tu dla M II. Zarówno połączenie cięgien klamki jak i same mocowanie tapicerki. Ciebie bardziej dotyczy to, co jest opisane w manualu zdejmowania tapicerki drzwi tylnych w M I.

O problemach z otwarciem drzwi w tym modelu też są tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciałbym się podpiąć pod pytanie - jak zdjąć tapicerke drzwi przednich po obu stronach? Mam wersję z tymi schowkami w podłokietnikach i patrząc na instrukcję serwisową, nie rozumiem jak mam go zdemontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sam schowek, to demontuje się po prostu podważając go do góry. Otwierasz go i czymś płaskim, nawet szerszym wkrętakiem podważasz za podstawę. Robiłem to u siebie i wychodzi elegancko bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było szukaj, odkręcasz torx w klamce i w uchwycie, wyciągasz i odpinasz sterowanie szybami (po stronie kierowcy), wyciągasz do góry pudełeczko, w podłokietniku, i pozostanie "wyrwanie" zaczepów-do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W schowku na jego mniejszym boku jak dobrze pamiętam są kołki zabezpieczające (2szt na schowek)

Chyba jeden i to na dłuższym boku czyli tam gdzie jest ten kołek w co wpiąć . Na krótszych bokach jest powietrze i kołek niewiele miałby do trzymania, nawet i dwa kołki. Kołek jest wciskany od środka schowka w stronę środka auta.

i pozostanie "wyrwanie" zaczepów-do siebie.

Wyrywamy w meganie I, w II najpierw cała tapicerkę trzeba podnieść, by jej zawieszenie pod szybą podnieść. Jak to zrobimy to i haki w drzwiach na tyle się podniosą, że lekko wyjdą z otworów w blasze drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!