Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

benzynka cieknie z filtra węglowego ! :-((


kingu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Meganke 1.4 eco LPG 1998r.

W przedniej części po lewej stronie (obok silnika) jest filtr węglowy.

Gdy autko chwile pochodzi zaczyna z niego wylewać się benzyna (lub też woda z benzyną), zdarza sie też że autko zaczyna sie dławić i gaśnie na wolnych obrotach.

Czym to jest spowodowane; ciulowy filtr weglowy, złe paliwo .... ???

Jezdze na gazie a mimo to cieknie z tego paliwo !!

pomóżcie!

poniżej obrazek tego filtra z ktorego sie leje paliwo:

http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0109/renault13a9.jpg

[za, multiposting kolega otrzymuje <ok> drugi identyczny post leży w koszu] -Robak

[kolega jak widzę również wyrażać się poprawnie w języku polskim nie potrafi :mrgreen: przypominam założeniem regulaminu jest, że na forum można używać polskich liter i nie używamy słów niecenzuralnych ] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należało by go wymienić, skoro cieknie tzn. że jest nieszczelny

jak kapie benzyna to jeden niedopałek rzucony obok auta na parkingu = pożar skutków chyba nie muszę wyjaśniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pod spodem jest taki "lejek" z tego filtra z ktorego sie leje.

Wiec to ze sie leje jest normalne (po to jest ten lejek) ale wydaje mi sie że tam moze co najwyzej kapać, a nie lać się.

Powinna to być woda z oparów benzyny - taka jest funkcja tego filtra.

Ale leje sie mocno i autko sie gławi i gaśnie :-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka jest funkcja tego filtra

kolego tego mnie uczyć nie musisz, jak sam napisałeś

Gdy autko chwile pochodzi zaczyna z niego wylewać się benzyna (lub też woda z benzyną)

oznacza to że filtr nie spełnia swojego przeznaczenia, i należy go wymienić bo jest to część nienaprawialna.

Jezdze na gazie a mimo to cieknie z tego paliwo !!

właśnie dlatego benzyna oddała swoje właściwości a w baku masz złej jakości paliwo dużo wody filtr ją odbiera i przy ostatnich mrozach podejrzewam że rozsadziło filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wcześniej mi sie tak działo (jakiś miesiąc temu) przez kilka dni, już mialem kupywac nowy filtr, ale objawy ustały. Wczoraj znów zaczeło sie to dziać <ok>

 

A z bakiem to wogule mam meksyk! Wskazówka poziomu paliwa pokazuje Full, okazuje sie że brakuje paliwa i auto gaśnie, podjezdzam na stacje i wlewam tylko jakies 2-3 litry paliwa i dalej sie nie da (bak pełny) ?!>?!?!

CO to może być ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego może rzeczywiście masz pełny bak ale starego paliwa spuść to a najlepiej to wymień jeszcze filtr paliwa który znajduje się zaraz za bakiem przy tylnym prawym kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!